'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#51 2009-03-15 00:12:52

Piotrek Cz-wa
Gość

Re: Kto, gdzie, kiedy? ;)

Pax!

Jeśli Pan pozwoli za 2 lata wstąpię do franciszkanów OFM img/smilies/smile

#52 2009-03-15 15:57:36

Zafascynowana
Gość

Jeśl8i taka będzie wola Boża -za 1.5 roku po maturze wstąpię do klarysek kapucynek-zakonu klauzurowego kontemplacyjnego:)

#53 2009-03-16 12:02:57

Amanda
Gość

Ja za 2,5 miesiąca przekroczę furtę klasztorną u sióstr Urszulanek img/smilies/smile

#54 2009-07-01 18:47:17

dominicano
Gość

Drodzy Barkowicze img/smilies/smile

Nie jestem zbyt aktywnym forumowiczem, ale pragnę podzielić się z wami radosną wiadomością.

Dziś byłem na egzaminie wstępnym do Seminarium Duchownego w Tarnowie, czekam na wyniki. Jeśli Pan Bóg pozwoli to 19 września rozpoczynam nową drogę życia img/smilies/smile

Pozdrawiam img/smilies/smile

#55 2009-07-01 22:41:44

Pavlik
Gość

WSD Kalisz:) od września (22.)
Jeśli Bóg pozwoli!
Za tydziń egzaminy wstępne:)
Pozdrawiam.

#56 2009-07-30 18:08:30

Owieczka :)
Gość

Śliwka napisał(a):

a czy żadna z kobiet w tym roku nie zmienia "stylu życia"??img/smilies/big_smile Drogie Panie , przyznawać się szybciutko img/smilies/big_smile

chyba zostałam wyrwana do odpowiedzi img/smilies/smile
no to ja się przyznam img/smilies/tongue
26 sierpnia...
z jednej storny czuję radość i pokój z drugiej boję się o najbliższych...
oddaję wszystko Temu który wzywa...

#57 2009-08-01 08:44:15

aniluap
Gość

Ja też się z radością podzielę, mianowicie 28 sierpnia rozpoczynam aspirat w Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek Starowiejskich img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile

Jak ja się cieszę!!! img/smilies/smileimg/smilies/smileimg/smilies/smileimg/smilies/smileimg/smilies/smileimg/smilies/smileimg/smilies/smileimg/smilies/smile

#58 2009-08-11 19:27:02

Łucja
Gość

ja we wrześniu rozpoczynam postulat w Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia img/smilies/smile

wiem, że będziecie się modlić, dlatego od razu bardzo dziękuję img/smilies/smile również będę pamiętać o Was przed Panem img/smilies/smile

#59 2009-08-13 10:20:32

wioletta
Gość

już niedługo rozpoczynam aspiranturę u Sióstr Służebniczek Starowiejskich img/smilies/big_smile img/smilies/big_smile

#60 2009-08-15 22:16:19

trzcina
Gość

A ja 8. września rozpoczynam postulat u Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego img/smilies/142 Jestem przeszczęśliwa img/smilies/big_smile Będę pamiętać o powołanych w swych modlitwach img/smilies/smile

#61 2009-08-17 15:20:20

ale-czemu
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

13 września nasza Hania przekroczy mury sióstr Antoninek img/smilies/big_smile

Jeżeli nie masz siły nieść Krzyża, to GO chociaż ciągnij za sobą.
Jeżeli nawet nie masz siły Go ciągnąć i iść, to usiądź przy Nim.
A jeżeli nawet na to nie masz siły - to połóż na Nim głowę i zaśnij...Odpocznij.
Więcej nic nie musisz.

#62 2009-08-18 19:05:14

alciak89
Gość

Siostro Sabino - zgadza się, verax w sobotę dostanie dominikański habit i rozpocznie roczny nowicjat img/smilies/smile módlmy się za niego!!!

#63 2009-08-18 20:40:31

klaudia_014
Gość

11 września, Zgromadzenie Sióstr Św. Dominika... img/smilies/smile

#64 2009-09-20 10:42:14

wioletta
Gość

pamiętamy pamiętamy img/smilies/smile
ja już w piątek 25.09 jadę na stałe do aspirantury ZSS NMP NP
proszę o modlitwę, bo takie "wycieczki" na 1, 2 dni tam są wykańczające, i ten tydzień będzie jednym słowem ciężki...

#65 2009-10-09 21:32:16

mmm
Gość

Byłam na forum od 6.01.2008r , czyli prawie 2 lata, myślę, że sporo mu zawdzięczam, a szczególnie to , że znalazłam ogłoszenie i pojechałam na rekolekcje, na których znalazłam to czego szukałam. Teraz już czas się pożegnać i rozpocząć nowy etap życia, bliskiego i codziennego chodzenia za Panem, szukania Go, poznawania, dotykania, bycia razem według Jego daru i upodobania. Zaczynam (my) od 12 października. (CHR - dla zainteresowanych). Proszę wszystkich o modlitwę za nas siedem, abyśmy odpowiedziały tak jak On chce img/smilies/smile I dziękuję za Waszą obecność będącą wsparciem oraz dzielenie się życiem, doświadczeniem...

#66 2009-10-22 12:57:33

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Tak jest img/smilies/smile Green jest u jadwiżanek img/smilies/smile

"Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Nie musimy jednak kopiować wzorów świętych uznanych przez Kościół. Każdy ma swoją własną drogę życia."

#67 2010-01-04 15:53:30

BeataW
Gość

siostry Karmelitanki Bose, a kiedy -  hmm.. będzie jak On chce img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez BeataW (2010-01-04 15:54:14)

#68 2010-01-09 18:56:03

Śliwka
Użytkownik

więc ja też napiszę img/smilies/smile

Mam nadzieję, że jeśli wszystko się pomyślnie uda i rzeczywiście taka jest Jego wola, to w jesieni tego roku- 2010 ( czyli za jakies 9- 10 miesiecy <wow> img/smilies/wink ) rozpocznę życie u Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego potocznie zwanych Urszulankami Szarymi img/smilies/wink

Kurczę... to ważne dla mnie wyznanie img/smilies/smile

Pan cię zawsze prowadzić będzie,
nasyci duszę twoją na pustkowiach.
Odmłodzi twoje kości, tak że będziesz jak zroszony ogród
i jak źródło wody, co się nie wyczerpie.                                       (Iz 58,11)

#69 2010-01-10 12:32:12

Zakochana w Jezusie
Gość

to ja też może napiszę img/smilies/smile
jeśli taka będzie wola Najwyższego, to we wrześniu zacznę nowe życie w ZMBM img/smilies/smile
jak już to Śliwka wcześniej napisała, czuję taki spokój, radość i miłość przepełniającą moje małe nędzne serce i z każdym dniem coraz mocniej odczuwam, że idę właściwą drogą, że idę z Jezusem, który trzyma mnie za rękę... img/smilies/big_smile
Ciężko to opisać, ale choćbym chodziła od domu do domu i krzyczała: KOCHAM JEZUSA! to i tak to będzie za mało img/smilies/big_smile
A ja otaczam  wszystkich powołanych modlitwą płynącą prosto z serca :*

#70 2010-01-13 11:12:58

carmelo
Gość

A ja w lipcu zacznę postulat w Zakonie Braci Bosych NMP z Góry Karmel img/smilies/smile jeżeli oczywiście się nie sprzeniewierzę powołaniu, które rozeznaję img/smilies/smile
bo o woli Najwyższego jestem przekonany - po prostu chce, żebym był szczęśliwy i abyśmy spotkali się w niebie, stąd pewnie wlewa w me serce pragnienie kontemplacji i apostolatu zarazem, samotności i milczenia w braterskiej wspólnocie oraz nieustannego miłosnego przebywania z Nim, dniem podczas nauczania tłumów i nocą w Ogrodzie Oliwnym, kiedy wszyscy idą spać img/smilies/smile

Pozdrawiam img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez carmelo (2010-01-13 11:13:34)

#71 2010-01-29 01:48:26

ewulka87
Gość

Witam!
8 września rozpoczynam kandydaturę w Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek BDNP (dębickich) img/smilies/smile

#72 2010-03-09 19:40:00

Madziula_18
Gość

Jeśli dobrze rozpoznam swoje powołanie i Pan mnie wezwie to chcę zasilić armię Jadwiżanek w 2011 roku- czyli zaraz po maturze:D

Ostatnio edytowany przez Madziula_18 (2010-03-09 19:40:44)

#73 2010-03-13 16:32:52

GieKa
Gość

W moim przypadku jeśli WSZECHMOGĄCY pozwoli zamierzam wstąpić do Zgromadzenia Córek Bożej Miłości ...
Jeszcze 2 lata przede mną ... ale cóż ... tak czuję, tego chcę. ! ; )

#74 2010-03-30 14:24:52

Rafcio
Gość

Witajcie img/smilies/smile
Kasia (Karmelcia) w lipcu wstępuje do Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus i rozpocznie nowicjat img/smilies/smile
Wspomnijmy Dobremu Bogu w intencji Kasi img/smilies/smile

Kasia prosiła także, by przekazać nam, że choć nie ma Jej tu na "Barce" fizycznie to pamięta o nas w swoich rozmowach z Panem img/smilies/smile

#75 2010-03-30 22:32:19

carmelo
Gość

Rafcio, a One nie mają postulatu? Ja, jak już mówiłem w lipcu wstępuje do Karmelitów Bosych, więc tym bardziej się cieszę, że Rodzina Karmelitańska się powiększa img/smilies/smile

Stopka forum