'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2016-02-07 21:32:27

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Zamieńmy NOC w MOC MIŁOSIERDZIA!

nie doszukałam się informacji na Barce o tym dziele - a może ktoś zechce się włączyć - podaję link -http://www.deon.pl/patronaty/art,257,zamienmy-noc-w-moc-milosierdzia.html

Jezus - moja miłość jest Ukrzyżowany (św. O. Ignacy)

#2 2016-02-07 23:21:54

Kwietniowa
Administrator

Re: Zamieńmy NOC w MOC MIŁOSIERDZIA!

Drodzy,
piękna inicjatywa. Dziękuję Tobie, maluszku, za podesłanie linka. Uważam, że szczególnie w obecnych czasach musimy modlić się za tych, którzy właśnie cierpią w milczeniu. Wiele tego typu zbrodni nie wychodzi na światło dzienne, a dzieją się one niekiedy bardzo blisko nas. Handel ludźmi to jedno z największych zagrożeń dla ludzkiej moralności. Módlmy się za ofiary, nie zapominajmy o sprawcach (choć modlitwa za nieprzyjaciół jest chyba najtrudniejsza...).

Prawdziwa miłość otwiera ramiona, a zamyka oczy...
św. Wincenty a Paulo

#3 2016-03-04 13:23:51

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Zamieniamy NOC(E) w MOC MIŁOSIERDZIA
8 lutego, we wspomnienie św. Bakhity,  po raz pierwszy w Polsce podjęto  nocną modlitwę za ofiary handlu ludźmi pod hasłem: Zamień Noc w MOC miłosierdzia. „Modlitewna akcja spotkała się z dużym przyjęciem i zaowocowała pragnieniem kontynowania modlitwy za współczesnych niewolników i sprawców ich cierpienia. […] Mamy nadzieję, że Nocna Re-AKCJA przeciwko handlowi ludźmi nie skończyła się!
Do tych wszystkich, którzy są gotowi kontynuować (albo rozpocząć) nocne wołanie o Boże Miłosierdzie dla ofiar handlu ludźmi i sprawców ich cierpienia: W każdą pierwszą sobotę miesiąca (dokładniej z piątku na sobotę) – wstajemy o godz. 3.00 w nocy – modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencjach zaprzestania handlu ludźmi, o wybawienie dla ofiar tej zbrodni i nawrócenie dla sprawców cierpienia.
Z różnych miejsc, a jednak RAZEM, w pierwsze soboty miesiąca (do 8 lutego 2017 – dzień św. Bakhity) kładziemy na sercu JEZUSA wszystkich udręczonych, poniżanych, okradanych z wolności, których życie zostało podeptane i zmiażdżone… Może ich głos osłabł, a ich ufność ustała, może ogarnięci mrokiem zła i okrucieństwa zagubili wiarę w dobrego Boga – w ich imieniu wołamy „dla Jego bolesnej Męki miej miłosierdzie…”. Prosimy o nawrócenie dla handlarzy ludźmi i wszystkich napędzających tę machinę zbrodni, jakim jest współczesne niewolnictwo. Przed każdą sobotą przypomnimy się i podamy dokładną intencję oraz kilka myśli, by poruszyć nasze serce i wyobraźnię miłosierdzia. Intencji jest wiele… Czujesz się przynaglony? – Dołącz! […] Odwagi! Wielu braci i sióstr potrzebuje naszej re-akcji na ich cierpienie!
                                                        Do włączenia się w inicjatywę zaprasza Sieć Bakhita"

cytaty: http://sdb.org.pl/wp-content/uploads/20 … 9-2016.pdf

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#4 2016-04-01 16:39:52

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Jest to właśnie ta noc, dzisiejsza img/smilies/smile

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

Stopka forum