'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2016-04-19 19:19:14

SoliDeo
Użytkownik

I nawet na końcu świata Bóg odnajdzie

WItajcie,
na wstepie chcialbym sie przedstawic. Mam na imie Kamil, mieszkam w Chicagolandzie i mam 22 (no prawie bo dopiero 18 maja) lata. Urodzilem i wychowywalem sie w Polsce, jednakze kolej losu zaprowadzila mnie do U.S. (wybaczcie za brak polskich znakow)
Generalnie pochodze z rodziny niewierzacej, sam wzrastalem w wierze przy parafii franciszkanskiej gdzie bylem ministrantem. Jak wiadome LSO powinna byc "wylegarnia" powolan, na swoj sposob bylo tak w mojej parafi, gdyz za mojej kadencji do seminarium poszlo dwoch "naszych". PIerwszy do seminarium OFMConv, drugi zas do OSPPE. Przyszla u mnie maura (jeszcze wowczas w Poslce mieszkalem) i decyzja- co dalej?  Mysl o pojsciu z NIm i za NIM sie pojawiala ale to bylo ciagle- Panie jeszcze nie teraz, poczekaj chwile. Zaczalem studiowac psychologie, przychodzi drugi rok, powtornie"PAnie jeszcze nie teraz.... W czasie drugie roku wyjechalem do U.S. na zaproszenie mojej bliskiej rodziny. Tutaj aktwnie wlaczylem sie w zycie parafii, zaczelo sie poznawanie kosciola innego niz dotychczas znalem. Kosciola mlodego, ufajecego JEMU, dzieki czemu wydaje mi sie wplynelo na swoiste "zakochanie sie" w Panu.
Wielu znajomych z Polski sie dziwi, wytykaja, ze zyje innych marzeniami mieszkajac w U.S. a ja.... a ja..... a ja zaczynam od czerwca swoja kandydature u paulinow w amerykanskiej czestochowie mysle, ze realizujac mam nadzieje Jego marzenie o mnie....
Pozdrawiam,
Kamil

#2 2016-04-19 21:20:31

Honorat
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 4.09

Re: I nawet na końcu świata Bóg odnajdzie

O to wspaniale, Bogu niech będą dzięki img/smilies/smile
A mam do Ciebie pytanie, gdzie po zakończeniu amerykańskiej kandydatury odbywa się nowicjat? W Polsce, w Leśniowie, czy gdzieś tam na miejscu?

"Jeden jest tylko niezmienny przyjaciel -Bóg" (Aniela R. Godecka)
"Moim powołaniem jest MIŁOŚĆ" (św. Terenia)

#3 2016-04-19 21:27:21

myconviction
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:
Re: I nawet na końcu świata Bóg odnajdzie

Ale pięknie! Bogu niech będą dzięki! Czasami można się nieźle zaskoczyć, patrząc z perspektywy czasu na to, co Bóg dla nas przygotował! Pomodlę się za Ciebie img/smilies/smile

Kochajcie Miłość, bo Miłość nie jest kochana! - św. Franciszek z Asyżu

Stopka forum