'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2016-05-13 14:24:57

javo
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Jeśli oczekiwać, to jak?

Nie jest to takie zwykłe świadectwo - to list do Edmunda Bojanowskiego do dziewczyny, która chce wstąpić do Zgromadzenia. Inne czasy - to prawda - ale wiele można zaczerpnąć dla siebie img/smilies/smile Nieprawdaż ??? img/smilies/smile

Do JADWIGI GŁOWACZ[33] w Konarach
Grabonóg, 24 stycznia [18]59

Były tu u mnie z Golejewka Apolonia z matką i powiadały mi, że pragniesz wiadomości ode mnie, kiedy i Ty będziesz mogła do Służebniczek Najświętszej Panny się dostać – bo Ci podobno się dłuży i wielce tęsknisz za tym. Donoszę Ci więc, moje dziecię, że będę się starał, aby jak najprędzej przygotować miejsce dla Ciebie. Może to rychlej nastąpi niźli się spodziewasz. Proś tylko Boga i Najświętszej Pannie się polecaj, a Twoje szczere pragnienie wysłucha i ziści, za czym tak mocno tęsknisz. Zresztą nie troszcz się zbytecznie i zdaj to rozporządzeniu Bożemu. Módl się i pracuj spokojnie, wypełniaj wszystkie Twoje chociażby najmniejsze obowiązki domowe pilnie i ochotnie, a Bóg dać raczy, że niedługo będziesz mogła więcej czynić i całkowiciej się oddać służbie Jego świętej w powołaniu, do którego serce Twoje najmiłosierniej natchnął. Składaj Bogu pokorne dzięki za łaskę tego natchnienia, niech ten święty ogień miłości Bożej coraz goręcej i jaśniej w Twoim sercu płonie, aby żadne trudności, ani czekanie, ani nic na świecie nie ostudzało Twego serca w tym przedsięwzięciu pobożnym.
Na czterdziestogodzinne nabożeństwo w ostatnich trzech dniach przed Popielcem[34] – jeżeli P. Bóg doczekać pozwoli – przyjdziesz tu zapewne jakeś mi mówiła, to Ci wtenczas już coś pewniejszego będę mógł powiedzieć.
Tymczasem przeczytasz książki, które Ci dałem i znowu inne będziesz mogła wziąć ode mnie.
Teraz, jeśli masz czas do tego, byłoby dobrze, żebyś się trochę ćwiczyła w pisaniu.
Polecam Cię, moje dziecię, Przenajświętszej Opiece Najsłodszych Serc Pana Jezusa i Najświętszej Panny i proszę Cię serdecznie, abyś w codziennych modlitwach Twoich pobożnie westchnęła i za mnie.
E. B

(Za. www.bdnp.pl - Z pism bł. Edmunda)

"Solo Dios basta!"

#2 2016-05-14 10:57:53

justyna00
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: 09.02
Re: Jeśli oczekiwać, to jak?

Piękne jest! img/smilies/smile

Czasami trzeba zrezygnować z czegoś dobrego na rzecz czegoś lepszego

#3 2016-05-14 15:21:49

Karolin(k)a
Użytkownik

i jakie aktualne...

#4 2016-05-16 20:37:57

javo
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Bardzo aktualne - szczególnie to: "bo Ci podobno się dłuży i wielce tęsknisz za tym" - czyż nie są to prawdziwe uczucia każdego kto ucieka ... Hmm ... Jak dobrze mieć w takich chwilach znajome dusze, które powiedzą: "Polecam Cię, moje dziecię, Przenajświętszej Opiece Najsłodszych Serc Pana Jezusa i Najświętszej Panny i proszę Cię serdecznie, abyś w codziennych modlitwach Twoich pobożnie westchnęła i za mnie" Hmm ...

"Solo Dios basta!"

#5 2016-05-17 09:07:09

javo
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

"Solo Dios basta!"

#6 2016-05-17 09:13:28

myconviction
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Ojej, javo, dziękuję za tę piosenkę! Pasuje i jest przepiękna. Czemu jej nie znałam? img/smilies/big_smile Choć New Life'm luuubię img/smilies/smile

Kochajcie Miłość, bo Miłość nie jest kochana! - św. Franciszek z Asyżu

#7 2016-05-19 10:25:12

s.Amelia
Użytkownik

javo dzięki img/smilies/smile nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z pismami bł. Edmunda, piękna postać.

Dzięki wielkie!
Chociaż tęsknota za Bogiem i życiem doskonalszym jest zawsze, i dobrze że tak jest. img/smilies/wink Pozdrawiam

Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Łk24,5n

Stopka forum