'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2016-08-01 11:57:20

Konrads
Użytkownik
Imieniny: Luty
Urodziny: 1998

Objawienia fatimskie i... milczenie (?)

Witajcie!

Temat myślę wszystkim w jakimś stopniu znany, pewnie nie przez wszystkich zgłębiany, no ale na pewno wszyscy o tym kiedyś słyszeli - w końcu wiąże się to z papieżem-Polakiem Janem Pawłem II, któremu przypisywana jest nawet przepowiednia o zamachu na biskupa w białej sutannie.
Ja temat zgłębiłem dzisiaj - czemu tak późno? Nie wiem. Coś mnie tknęło, chyba na fejsie zobaczyłem jakiś fragmencik o tym, czy cuś, nawet dokładnie nie pamiętam i zacząłem czytać. Przyznam szczerze, że przeraziło mnie to co przeczytałem - nie wiem czy to dobra reakcja, ale taka właśnie u mnie wystąpiła. Taka ilość zapowiadanego cierpienia, taka ilość kar, a mimo to..no właśnie, milczenie?

Pominę już to, że według mnie, mimo swojej wielkości i mimo naprawdę cudownego życia Jana Pawła II, uważam, że popełnił błąd co do tego, że odebrał przepowiednię jako zapowiedź zamachu na jego życie. W przepowiedni jest przecież mowa o całym tłumie idącym na wzgórze, po ulicach zniszczonego, spalonego miasta, do krzyża, przy którym zostają rozstrzelani. Mi osobiście opis ten pasuje do późniejszego opisu mającej nadejść wojny. Wiadomo jednak, że każdy odczyta to inaczej...no ale nie o tym chciałem pisać.

Zastanawia mnie tylko jedno i chciałbym, żebyście i Wy się nad tym zastanowili... Po takich słowach, po tylu ostrzeżeniach...dlaczego świat milczy? Dlaczego w Kościele, na mszach, nieustannie nie jest przypominane o tych przepowiedniach? Dlaczego nawet Kościół o nich zapomina i jakby celowo milczy? Dlaczego? Zapowiedź takiego spustoszenia, zapowiedź wielkiej męki między innymi Kościoła, prześladowań, ludobójstwa...a nigdzie o tym nie mówią. Jak to możliwe? Ja sam nie dowiedziałem się o Objawieniach Fatimskich z Kościoła. Dlaczego nie mówi się o wyłożonych na tacy konsekwencjach. Maryja jasno podaje co się stanie, Maryja nie mówi w przenośni, ona przecież do jasnej anielki mówi konkretnie co się stanie!!! Ilu ludzi zginie, jakie katastrofy nastąpią, które narody zginą!!! Dlaczego nikt o tym nie mówi? Przecież było także jasne polecenie do kapłanów, ale także i do osób zakonnych, czy świeckich, by wieść o tej przepowiedni się rozniosła, by ludzie uświadomili sobie do czego to wszystko dąży. Dlaczego więc nikt o tym nie mówi...dlaczego.. Czy ludzie naprawdę zdają się zamydlać sobie oczy? Udawać, że nic takiego nie miało miejsca? Czy naprawdę jest już taka znieczulica, która pozwala myśleć, że nic takiego się nie zdarzy? Przecież wszyscy dobrze wiemy, że co Bóg powie, tak się stanie...Uchronić nas może tylko ciągłe uświadamianie i modlitwa...dlaczego więc tak tego brakuje?

Nie rozumiem...nie rozumiem dlaczego nie mówi o tym nawet Ojciec Święty...Moim zdaniem, sprawa takiej wagi, nawoływanie do modlitwy w ten sposób, powinno  mieć miejsce przy każdej możliwej okazji. Szkoda, że nawet przy okazji Światowych Dni Młodzieży, pod hasłem "Błogosławieni miłosierni" nie było mowy o tych Objawieniach..

Wytłumaczcie mi proszę, bo sam nie jestem w stanie pojąć tego, że nikt o tym nie mówi..

Załączam link dla chętnych:
http://www.apokalipsa.info.pl/objawieni … fatimy.htm

"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia." Flp 4, 13

#2 2016-08-01 12:38:26

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Re: Objawienia fatimskie i... milczenie (?)

1. Co wiesz na temat wiarygodności linkowanej przez Ciebie stronki? Ja  - nic.
2. Kościoł katolicki nie wymaga od nikogo wiary w objawienia prywatne, nawet te przez Kościół uznane. Wiara w objawienia nie jest do zbawienia potrzebna. Treści tych objawień nie należą do depozytu wiary, jeśli masz czas, poszukaj tego w Katechizmie Kościoła katolickiego. Wszystko, co konieczne, zostało objawione w Chrystusie.
3. Piszesz: "dobrze wiemy, że co Bóg powie, tak się stanie...". Ok, ale z całym szacunkiem, dla logiki wywodu, Matka Boża nie Pan Bóg... a Ty o objawieniach maryjnych piszesz.  I nic bliższego nie wiemy chyba też na na temat tego, czy Matka Boża używa, czy nie używa przenośni.

Konkluzja: zamiast się bać, lepiej moim zdaniem wrócić do Ewangelii i na niej się skoncentrować.

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#3 2016-08-01 12:58:57

Konrads
Użytkownik

hannaturno napisał(a):

1. Co wiesz na temat wiarygodności linkowanej przez Ciebie stronki? Ja  - nic.
2. Kościoł katolicki nie wymaga od nikogo wiary w objawienia prywatne, nawet te przez Kościół uznane. Wiara w objawienia nie jest do zbawienia potrzebna. Treści tych objawień nie należą do depozytu wiary, jeśli masz czas, poszukaj tego w Katechizmie Kościoła katolickiego. Wszystko, co konieczne, zostało objawione w Chrystusie.
3. Piszesz: "dobrze wiemy, że co Bóg powie, tak się stanie...". Ok, ale z całym szacunkiem, dla logiki wywodu, Matka Boża nie Pan Bóg... a Ty o objawieniach maryjnych piszesz.  I nic bliższego nie wiemy chyba też na na temat tego, czy Matka Boża używa, czy nie używa przenośni.

Konkluzja: zamiast się bać, lepiej moim zdaniem wrócić do Ewangelii i na niej się skoncentrować.

1. Wszystkie podane fragmenty są na podstawie wymienionych książek i oficjalnych dokumentów Watykanu.
2. Oczywiście, że nie wymaga, a jednak Dzienniczek siostry Faustyny jest traktowany inaczej. Dlaczego więc objawienia Hiacynty, Franciszka i Łucji - tak samo uznane i zaakceptowane - nie mają być traktowane podobnie? Oczywiście, że wszystko zostało objawione w Chrystusie, który jednak ciągle jest obecny wśród nas i, który przez swe miłosierdzie, chce na wszelki możliwy sposób nas ochronić, wykorzystując do tego swoją Matkę, która upomina i mówi o ewentualnych skutkach.
3. Bóg mówi przez ludzi, Bóg mówi przez Maryję.. Maryja jako wysłanniczka.. Zresztą..według informacji opartych na podanych na stronie źródłach, Jezus także ukazał się siostrze Łucji, podczas adoracji.

A to, że jednak tymi objawieniami Kościół się przejął potwierdza fakt, że świat został oddany opiece Maryi, przez Piusa XII, czy Jana Pawła II.

Ponadto, Maryja mówiła do Łucji: "Przekaż córko to Moje ostrzeżenie, aby wszyscy dowiedzieli się, że kara jest blisko. Sprawiedliwość Boża wisi nad światem i nad ludzkością, której grzechy zostaną obmyte własną krwią przez zarazy, głód, trzęsienia ziemi, huragany i wojny. Ludzie nie wiedzą o tym wszystkim i nie chcą wierzyć, że Moje łzy są znakiem, aby ich ostrzec i uprzedzić o strasznych wypad­kach wiszących nad światem. Godzina wielkich cierpień jest bliska.

Jeżeli ludzie nie poprawią się, straszny ogień spadnie z nie­ba i ludzie ukarani zostaną stosownie do długów zaciągniętych wobec sprawiedliwości Bożej. Kara będzie straszna, bo niebo połączy się z ziemią, aby dokonać zniszczenia. Jedne narody zostaną oczyszczone, inne znikną zupełnie."

A dodatkowo siostra Łucja: "„Czcigodny Ojcze, Matka Boża jest bardzo zaniepokojona, ponieważ zlekceważono Jej Przesłanie z 1917 r. Ani dobrzy, ani źli nie zwrócili uwagi na Jej słowa. Dobrzy idą swoją ścież­ką, nie przejmując się i nie przestrzegając norm niebiańskich. Źli będący na szerokiej drodze potępienia w ogóle nie zważają na grożące im kary. Uwierz, Ojcze, Pan Bóg bardzo szybko wyda wyrok. Kara będzie materialna i, niech Ojciec sobie wyobrazi, wiele dusz upadnie, jeśli nie będą się modlić i odprawiać pokuty."

Czy zważając na te informacje, ludzie nie powinni być bardziej uświadamiani na czym polegały Tajemnice Fatimskie? Czy wobec tego lepsze jest milczenie? I nie chodzi mi tu o straszenie, czy coś.. po prostu mam na myśli mówienie o tym, a nie zapominanie.

Przepraszam za podwójne posty. Nie wiem czemu tak się dzieje.

Ostatnio edytowany przez Konrads (2016-08-01 13:09:40)

#4 2016-08-01 13:15:11

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Konrads napisał(a):

1. Wszystkie podane fragmenty są na podstawie wymienionych książek i oficjalnych dokumentów Watykanu.

Tak na marginesie, tylko na marginesie:
to, że coś jest z książki, nie oznacza żadnej wiarygodności. Nic nie wiemy o imprimatur cytowanych na tej stronce książek ani o opinii Watykanu na ich temat. Stronka jest niestety typu groch z kapustą, ale powinnam się bardzo ucieszyć, bo wg niej moje miasto nie ucierpi wskutek wojny światowej. No jakoś nie wierzę w to, żeby objawienia fatimskie mówiły dokładnie o losie poszczególnych polskich miast albo żeby ktoś miał kompetenmcje do tego, by to z tych obajawień wyinterpretować.  Ale na szczęście spokojnie, wierzyć nie muszę.

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#5 2016-08-01 13:43:49

Konrads
Użytkownik

hannaturno napisał(a):

Konrads napisał(a):

Tak na marginesie, tylko na marginesie:
to, że coś jest z książki, nie oznacza żadnej wiarygodności. Nic nie wiemy o imprimatur cytowanych na tej stronce książek ani o opinii Watykanu na ich temat. Stronka jest niestety typu groch z kapustą, ale powinnam się bardzo ucieszyć, bo wg niej moje miasto nie ucierpi wskutek wojny światowej. No jakoś nie wierzę w to, żeby objawienia fatimskie mówiły dokładnie o losie poszczególnych polskich miast albo żeby ktoś miał kompetenmcje do tego, by to z tych obajawień wyinterpretować.  Ale na szczęście spokojnie, wierzyć nie muszę.

Masz całkowitą rację. Nie wiadomo czy wszystko tam jest prawdą, czy los poszczególnych miast to prawda, czy fikcja, no ale jednak, warto się zastanowić nad samymi Objawieniami i ich oficjalną wersją.

Mogę się oczywiście mylić we wszystkim co napisałem. Jestem bądź co bądź młodą osobą, dlatego może też podszedłem do tego zbyt emocjonalnie. Temat jednak warty - moim zdaniem - uwagi. Dziękuję Ci za Twoje zdanie.

#6 2017-01-10 18:20:11

stefaniobatory
Użytkownik

hejka, temat ciągle aktualny. Trochę podgrzana strona. Co do wydarzeń w Coimbrze to nie mogę potwierdzić ale tak szybkim wzrokiem przeleciałem stronkę przez Ciebie podaną i większość rzeczy się zgadza z życia portugalskiej trójki. Tematem objawień bardzo się interesowałem swojego czasu. Duży miał wpływ na moje życie - mocniej pokochałem dzięki nim Boga i ludzi.

Co do 3 wojny i kataklizmów, to jednak one nadejdą. Te wydarzenia niedługo się wydarzą. Przełomowym rokiem będzie 2018. Tak mówiła Maryja na Ukrainie w swoich objawieniach.

https://en.wikipedia.org/wiki/Dzhublyk

pani profesor Halemba zajmował się tym tematem. 

Na objawienia trzeba patrzeć w ten sposób. Maryja ostrzega przed kataklizmem, który ma niedługo nastąpić. Kataklizm zawsze ma miejsce w momencie gdy człowiek grzeszy. Również jak widać objawienia zbiegają się z potwornymi czasami i ludźmi jak Hitler czy Stalin. Tak samo teraz Putin.

Objawienia zawsze są wezwaniem do nawrócenia.

Jednak większość tych historii z 3 wojną światową jak będzie przebiegać zbiega się z różnymi innymi wizjami więc prędzej czy później one nastąpią.

Wiadomo, że jeszcze nie wszystkie "czasze" z apokalipsy św. Jana nastąpiły. Muszą się wypełnić wydarzenia tam opisane przed przyjściem ponownym Jezusa.

Stopka forum