'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2017-01-05 09:40:59

Inqusitor
Użytkownik

Ostrzeżenie: Wspólnota Braci Świętej Trójcy

Po zasięgnięciu opinii z Kurii Biskupiej Kościoła Polskokatolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej oraz Kurii Biskupiej Archidiecezji Łódzkiej Kościoła Rzymskokatolickiego postanowiłem ostrzec przed rzekomą "Wspólnotą Braci Świętej Trójcy" i jej rzekomym "przeorem", "bratem"Gabrielem Piątkowskim.

Wspólnota ta powołuje się na jurysdykcję Kościoła Polskokatolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej bądź Kościoła Rzymskokatolickiego i błogosławieństwo bp prof. Wiktora Wysoczańskiego ( Zwierzchnika Kościoła Polskokatolickiego ). Jako teren swojej działalności nakreśliła parafię polskokatolicką p.w. Świętej Rodziny w Łodzi. W/w "przeor" bardzo często porusza się w białym habicie, podobnym do paulińskiego bądź dominikańskiego. Twierdzi on również jakoby był ważnie wyświęconym diakonem bądź prezbiterem katolickim czy również wykładowcą WSD Archidiecezji Łódzkiej. Związany wcześniej m.in. z Reformowanym Kościołem Katolickim oraz Kościołem Rzymskokatolickim - w obu przypadkach usunięty dyscyplinarnie.

Stopka forum