'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

  • Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2018-05-02 20:47:40

KARMELICI BOSI
Użytkownik

XIV Karmelitańskie Dni Młodych

Karmelitańskie Dni Młodych 2018
"Walka o pokój serca"

Czternaście lat tradycji, tysiące młodych osób, intensywna modlitwa i sycąca bliskość Boga - małymi kroczkami zbliżamy się do kolejnych Karmelitańskich Dni Młodych. Odbędą się one w Czernej k. Krakowa od 26 do 29 lipca, pod hasłem „Walka o pokój serca”. Będziemy odkrywali, czym jest Chrystusowy pokój, jak można go doświadczyć i jak zachować. Jednocześnie będziemy demaskowali stany fałszywego pokoju, rodzącego się w sercu, które bagatelizuje grzechy, koncentruje na sobie samym czy żyje przeciętnością. Wskazówki i przestrogi da nam św. Teresa od Jezusa, mistrzyni relacji z Bogiem. W swoich pismach wskazuje na trzech nieprzyjaciół, którzy mydlą oczy swoim ofiarom podstępnymi namowami: szatana, świat i ciało. Życie według tego, co proponują, daje poczucie błogości, która jednak nie ma nic wspólnego z pokojem dawanym przez Boga tym, którzy są Mu posłuszni.
Podczas 14. KDM-u będziemy uczestniczyli w konferencjach ukazujących ten wewnętrzny dysonans, a także wysłuchamy świadectwa Adama Woronowicza, polskiego aktora, który zagrał pierwszoplanowe role w filmach, takich jak Popiełuszko czy Dwie korony. Zobaczymy na własne oczy walkę duchową, ukazaną w pantomimie grupy „GT Cordis”, weźmiemy udział w serii warsztatów poświęconych tegorocznej tematyce. W przygotowaniu są warsztat walki duchowej, rozeznawania duchowego, modlitwy karmelitańskiej, biblijny, pustelniczy itd. Karmelitańskie Dni Młodych mają charakter modlitewno-warsztatowy. To rekolekcje przeżywane w formie zaktywizowanej, która pomaga szczególnie intensywnie doświadczyć proponowanych treści. Nie zabraknie czasu na modlitwę osobistą i wspólnotową. Będziemy uczyć się modlitwy mistyków Karmelu, weźmiemy udział we wspólnej liturgii godzin oraz w wieczornych adoracjach Najświętszego Sakramentu. W planie ponadto Procesja Światła (stały element Karmelitańskich Dni Młodych) i oczywiście codzienna Eucharystia przy muzycznej oprawie Marii Ziółkowskiej Krawczyk ze scholą. Szczególnym karmelitańskim rysem będą interwały ciszy czyli chwile milczenia, aby słuchać Boga.
Karmelitańskie Dni Młodych odbywają się od lat w Czernej, przy klasztorze Braci Bosych Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (karmelitów bosych). Mają zatem szczególny Maryjny rys. Choć Maryja nie jest na nich protagonistką, pojawia się jak na weselu w Kanie –  subtelnie i aktywnie. Nie zabraknie Maryjnych akcentów. Tego roku Maryja będzie nam przewodziła jako Stella maris (Gwiazda morza), która wskazuje bezpieczny port pokoju na wzburzonym morzu życia.
Przewidziany jest także czas na dzielenie w małych grupach, ponieważ wypowiedziane słowo lepiej zapada w serca, staje się jaśniejsze i ubogaca tych, którzy słuchają. Nie zabraknie również czasu na umacnianie więzi, radość i świętowanie, w tym roku w sposób szczególny, ponieważ będziemy obchodzili 450. urodziny karmelitów bosych (1568-2018).
Przez cztery dni KDM-u będą nas gościć karmelitanki Dzieciątka Jezus, Świecki Instytut Elianum oraz Dom Pielgrzyma w Czernej. Karmelitańskie Dni Młodych przeznaczone są dla młodzieży w wieku od 17 do 35 lat.
Zapraszamy wszystkich młodych, którzy potrzebują zmiany w swoim życiu, którzy poszukują wąskiej drogi i tęsknią za doświadczeniem żywego Boga. KDM jest czasem szczególnie intensywnego spotkania z „Tym, o którym wiemy, że nas kocha” (św. Teresa od Jezusa). Zgłoszenia na: www.kdmczerna.pl

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo