'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

  • Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2018-08-16 16:53:00

mynia
Moderator

Tradycyjne klasztory karmelitańskie

Zakładam osobny temat, ponieważ trafiłam na artykuł o obłóczynach w tradycyjnym klasztorze karmelitańskim: https://news.fsspx.pl/2015/09/francja-n … w-eynesse/
W artykule czytamy:
"tradycyjne klasztory karmelitańskie zaczęły powstawać pod koniec lat 70., gdy m. Maria Krystyna OCD (...), otrzymała wraz z inną siostrą zgodę na opuszczenie karmelu w Australii – gdzie na skutek reform soborowych nastąpił upadek reguły karmelitańskiej – i założenia nowej wspólnoty zakonnej w Europie. Pierwszy taki klasztor powstał w 1978 r. w Quievrain, gdzie spoczywają doczesne szczątki m. Marii Krystyny. Oprócz Quievrain (w Belgii) i Eynesse (na południu Francji) prowadzą również działalność karmele w Chexbres (Szwajcaria) oraz w Spokane (USA, stan Waszyngton)."
Ktoś wie coś więcej o takich wspólnotach? Zaciekawiło mnie to.

Offline

 

#2 2018-11-03 21:05:20

sharko
Użytkownik

Re: Tradycyjne klasztory karmelitańskie

Są to zgromadzenia, których członkowie celebrują Msze święte, odmawiają brewiarz oraz inne modlitwy tak jak dawniej, przed soborem.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo