'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku
Z dnie 2 marca 2020 Hosting VGH.pl konczy dzialalnosc, dane stron zostana zabezpieczone, jesli chcesz przeniesc strone na swoj serwer lub ustawic przekierowanie napisz na pomoc@ehmediagroup.net

#1 2020-02-06 20:37:46

Mudd
Użytkownik

Jak szerzyć nasze wartości?

Bo kościelne kazania, wizyty duszpasterskie raz na rok to ewidentnie za mało!
Czasy się zmieniają, pytanie czy wierzący korzystają ze wszystkich możliwości, które mają? Moim zdaniem internet jest zdecydowanie zbyt słabo wykorzystywany. Dziś młodzi zamiast zapytać o coś rodzica albo księdza, wolą skorzystać z wyszukiwarki - i ktoś powinien zadbać o to, aby w odpowiedzi na naprawdę ważne pytania pokazywały się treści chrześcijańskie, a nie papka inftainmentu... Z tego co wiem byłoby to wykonalne, tylko czy nasza wspólnota dałaby radę się tak zorganizować i podjąć ten ogromny wysiłek:angel: ?
Niech każdy odpowie sam, we własnym sumieniu

#2 2020-02-07 02:58:16

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Re: Jak szerzyć nasze wartości?

Nie jestem przekonana co do tego, że internet jest najlepszą z dróg. Preferuję życie w realu i wychowywanie młodych do takiego budowania relacji  - w realu.  Ale są tacy, którzy tę internetową  drogę z różnych powodów wybierają. I są też dosyć wiarygodne  miejsca, gdzie można pytać o sprawy widziane w perspektywie wiary. Np. moderowane forum pomocy https://www.katolik.pl/forum/list.php?f=1, gdzie każda wypowiedź przechodzi przez wstępną lekturę (np. akceptację kapłana). Ewidentnie nieodpowiedzialne, ryzykowne w skutkach albo błędne odpowiedzi nie są tam publikowane albo są komentowane, więc nie ma bardzo dużego ryzyka. Myślę, że taka wiarygodność jest istotna właśnie ze wzgl. na bezpieczeństwo korzystających.

Ostatnio edytowany przez hannaturno (2020-02-07 02:59:05)

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

Stopka forum