'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#26 2014-03-24 19:21:45

michaleus
Użytkownik
Imieniny: 29.09
Urodziny: 21.01

Re: Kapucyni

Ja słyszałem, że bardzo ciężko na filozofii na KUL-u mają. Z tego co wiem bardzo chcą znowu studiować razem z klerykami WSD w Lublinie ( bywało tak jeszcze kilka lat temu ). Formacja długa...2 lata po nowicjacie - pewnego rodzaju 'nowość' w życiu konsekrowanym.

Im więcej daje się Bogu, tym więcej się od Niego otrzymuje.

#27 2014-03-24 19:23:55

Salli
Gość

Ja uwielbiam Oo. Kapucynów. Znam kilku i chodzę do nich do kościoła, tutaj w Łomży. Mamy wspaniałego Gwardiana, o. Mirka. Ten zakon przyciąga mnie swoja prostoto i miłują tak jak ja św. Franciszka. Długi czas należałam do młodzieży franciszkańskiej. Bardzo dobrzy spowiednicy i jeszcze jakie kazania głoszą. Dla mnie bomba....

#28 2014-03-24 21:00:11

johnek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

a habit naprawdę niczego sobie img/smilies/smile

Pozostańmy z daleka od tego co błyszczy , kochajmy naszą małość oraz to że nic nie odczuwamy wtedy będziemy ubogimi w duchu -Św Teresa od Jezusa

#29 2014-03-25 11:19:56

Salli
Gość

johnek napisał(a):

a habit naprawdę niczego sobie img/smilies/smile

Jeszcze niektórzy Braciszkowie noszą taki duży różaniec przywiązany do sznura przy habicie. Bardzo mi sie to podoba

#30 2014-03-25 12:26:52

michaleus
Użytkownik
Imieniny: 29.09
Urodziny: 21.01

Poznałem osobiście kapucyna z Białorusi. Głosił wtedy rekolekcje w klasztorze, w którym miałem praktykę. Ciepły, sympatyczny, otwarty, niezwykle radosny człowiek. A same rekolekcje - jedne z najlepszych w jakich dane mi było brać udział. Pytał, że czemu do kapucynów nie przyjdę - skoro z Lublina jestem img/smilies/wink. Dla mnie to tacy wesołkowie św. Franciszka - bo franciszkanina konwentualnego tylko jednego w Lublinie spotkałem, a Bernardyni "istnieją" ;p w drugim końcu miasta, i są chyba jedynym zakonem, którego z tych lubelskich jeszcze nie 'sprawdziłem' - w sensie uczestnictwa w rekolekcjach u nich, uczestnictwie w Eucharystii, spotkaniu. Natomiast kojarzę już wszystkich ojców z lubelskiego konwentu na Krakowskim Przedmieściu. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę można przyjść do kościoła na 06.00 i uczestniczyć w Jutrzni wraz z całą wspólnotą zakonną ( na co dzień zakonnicy modlą się w chórze, za klauzurą ).

Im więcej daje się Bogu, tym więcej się od Niego otrzymuje.

#31 2014-03-26 21:10:33

Monter
Gość

Pax!
Nie wolno mi nie odpowiedzieć na tę żywą dyskusję... :-)
Gdyby któryś z panów chciał się przekonać, jak to jest w zakonie kapucynów, to zapraszam na niezobowiązujące spotkanie... Weekendowe dni skupienia albo rekolekcje powołaniowe. Najbliższe w Orchówku k. Włodawy - 28-30.03 i w Olsztynie - 4-6.04. Więcej info na stronie www.powolanie-kapucyni.pl
Zapraszam! :-)
Br. Piotr

Ostatnio edytowany przez Monter (2014-03-26 21:11:39)

#32 2015-04-11 15:30:51

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

W poniedziałek rozpoczyna się XXIV Kapituła Prowincjalna Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.
Bracia zgromadzą się pod hasłem Jedno z Chrystusem odczuwać, myśleć i kochać. (bł. Honorat Koźmiński)

Pamiętajmy w modlitwie!

#33 2016-04-11 07:08:35

Piotr888
Użytkownik

Byłem niedawno na pierwszej rozmowie powołaniowej u kapucynów. Zaczynam więc tak na poważnie rok rozeznawania mojej drogi. Będę wdzięczny za odrobinę modlitwy z Waszej strony!

#34 2016-04-11 08:35:21

myconviction
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Chwała Panu, @Piotr888! W prowincji Krakowskiej czy Warszawskiej? img/smilies/smile

Kochajcie Miłość, bo Miłość nie jest kochana! - św. Franciszek z Asyżu

#35 2016-04-11 09:07:15

s.karmelitanka.DzJ
Użytkownik

Piotr888 napisał(a):

Będę wdzięczny za odrobinę modlitwy z Waszej strony!

Otaczam modlitwą img/smilies/big_smile Czas rozeznawania i pierwsze konkretne kroki podjęte w kierunku poszukiwania swojej drogi to piękną przygoda... w całym znaczeniu i bogactwie tego słowa img/smilies/wink  Niech Duch Święty Cię prowadzi - pozwalaj Mu na to ...

#36 2016-04-11 09:53:16

Piotr888
Użytkownik

W warszawskiej. Bardzo Wam dziękuję! img/smilies/smile

#37 2016-04-11 11:33:21

justyna00
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: 09.02

Ostatnie miesiące jestem bliżej związana z kapucynami, dlatego bardzo cieszy mnie ta wiadomość - to świetne zgromadzenie img/smilies/wink. Będę pamiętać w modlitwie. Niech Pan da Ci światło dobrego rozeznania!

Czasami trzeba zrezygnować z czegoś dobrego na rzecz czegoś lepszego

https://www.siostryzorlika.pl/
https://www.facebook.com/siostryzorlika/

#38 2016-04-22 09:46:15

myconviction
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Gdyby ktoś był zainteresowany (a mam nadzieję, że tak img/smilies/142) to podaję kilka linków do Prowincji Krakowskiej <3:

Życie codzienne w Postulacie i nie tylko:) : http://postulat.kapucyni.pl/
Najwspanialsi nowicjusze, stronka nowicjatu:  http://nowicjat.kapucyni.pl/
Postnowicjusze (czy klerycy, jak kto woli img/smilies/wink ): http://www.postnowicjat.kapucyni.pl/

Kapucyńskim szlakiem, czyli referat Powołań (dużo wspaniałych akcji, nie tylko na wakacje, choć to głównie img/smilies/big_smile): http://kapszlak.kapucyni.pl/ ah, no i nie zapomnijcie polubić Referatu na FB, tam na bieżąco wszystko:) https://www.facebook.com/Kapucy%C5%84sk … 1/?fref=ts

Zapraszam najserdeczniej w imieniu braciii

Ostatnio edytowany przez myconviction (2016-04-22 09:46:44)

Kochajcie Miłość, bo Miłość nie jest kochana! - św. Franciszek z Asyżu

#39 2016-04-22 21:00:00

fau
Użytkownik
Imieniny: W dzień PATronki z Neapolu
Urodziny: Ostatniego dnia lipca

Piotr, będę wspierać modlitwą.
Kapucyni, w moim życiu już od kilku ładnych lat. Kiedy tylko mogę, zachodzę do, moim skromnym zdaniem, jednego z piękniejszych kościołów w Lublinie, tego przy krak. przedm. Bez złoceń, przepychu, ale piękny - prosty, drewniany wystrój, franciszkański 'klimat'. A te obrazy.. Lubię, po prostu. Przycupnąć na chwilę, pomodlić się. Też uczestniczyć w Eucharystii. Wprawdzie nie chodzi się na mszę św. "dla księdza", ale mam swoich "faworytów" img/smilies/wink Bo też chyba wszystkich kojarzę. Ponowicjuszy również:)

Strzeż nas, Panie, jak źrenicy oka,
Ukryj nas w cieniu swych skrzydeł.

#40 2016-05-24 13:57:59

Piotr888
Użytkownik

Bardzo polecam czas dni skupienia w kapucyńskim klasztorze. Doświadczyć samemu to coś zupełnie innego niż poczytać, popytać, porozmawiać z kimś...

#41 2016-06-14 21:16:58

fau
Użytkownik
Imieniny: W dzień PATronki z Neapolu
Urodziny: Ostatniego dnia lipca

W czwartek czuwanie przy relikwiach św. Ojca Pio na Poczekajce! Od 16:30

Strzeż nas, Panie, jak źrenicy oka,
Ukryj nas w cieniu swych skrzydeł.

#42 2016-06-16 12:34:21

Piotr888
Użytkownik

Karolin(k)a podlinkowała w innym temacie bardzo ciekawy program radiowy o powołaniu, którego głównymi bohaterami są kapucyni. Polecam!
http://www.zachod.pl/radio-zachod/audyc … sterskich/

#43 2016-09-27 18:24:33

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Rozpoczął się postulat (prowincja warszawska): https://www.kapucyni.pl/info/7032-pocza … nego-zycia
img/smilies/cool

#44 2016-09-28 12:10:20

Piotr888
Użytkownik

I to liczny - 12 postulantów.

#45 2016-11-21 22:11:15

jacek w
Użytkownik

Owieczka img/smilies/smile napisał(a):

Miałam okazję w ostatnią niedzielę zawitać na Mszę Św. do Kapucynów w Przemyślu img/smilies/smile
a już niedługo grono tego zgromadzenia zasili mój studyjny przyjaciel...

przykro mi, ale kapucynów w Przemyślu nigdy nie było, może pomyliło Ci się z Krosnem n. Wisłoką w województwie podkarpackim, pozdrawiam

baskowska20 napisał(a):

Ja także znam kilku braci:) kapitalni ludzie znam ich z krakowa no i z wołczyna:)

znam z piły, wałcza, wrocławia, tenczyna, obu wspólnot krakowskich, skomielnej, sędziszowa młp., obu wspólnot lubelskich, wspanialszych zakonników na świecie z gromnicą szukać

johnek napisał(a):

a habit naprawdę niczego sobie

tak nie wszyscy noszą ale powinni, każdy własnoręcznie wykonuje swój różaniec który nosi przy chabicie na początku nowicjatu jeszcze przed obłóczynami

michaleus napisał(a):

Lublin jest opanowany przez Braci Mniejszych Kapucynów / Korzystam w ich kościele z sakramentu pokuty i pojednania, modlę się tam często, adoruję Chrystusa w bocznej kaplicy. Nie znam osobiście żadnego kapucyna, ale czuję do nich ogromne duchowe przywiązanie. Jak widzę brata z brodą w brązowym habicie, to od razu na duszy cieplej ;  )

masz na myśłi wspólnotę z krak. przedm.  42, bardzo wspaniali ludzie

michaleus napisał(a):

Ja słyszałem, że bardzo ciężko na filozofii na KUL-u mają. Z tego co wiem bardzo chcą znowu studiować razem z klerykami WSD w Lublinie ( bywało tak jeszcze kilka lat temu ). Formacja długa...2 lata po nowicjacie - pewnego rodzaju 'nowość' w życiu konsekrowanym.

prawda w wsd w lublinie studiowali bracia do 1991 roku, gdy klerykat przeniósł się na poczekajkę przeszli pod kul a tam z filozofii b. wysoki poziom

#46 2019-05-29 17:31:40

Przemieniony
Użytkownik

Bł. Anicet, czyli św. Franciszek Warszawy. Skatowany w Auschwitz, prawdziwy siłacz wśród zakonników.

https://pl.aleteia.org/2019/03/04/bl-an … akonnikow/

"Boże, Twoja Opatrzność nigdy się nie myli w swoich zrządzeniach..." | Kolekta

Stopka forum