'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2007-09-28 13:01:51

siostraszymona@wp.pl
Gość

Można pięknie i pisać, i mówić o Chrystusie

Moje imię zakonne: Szymona.
Jestem w Zgromadzeniu Franciszkanek od 11 lat.
Pochodzę z małej, franciszkańskiej miejscowości - Pakość. Stąd być może mój zachwyt świętym Franciszkiem.
4 lata po śmierci Rodziców postanowiłam wstąpić do Zgromadzenia sióstr w Orliku.
Pragnęłam wtedy i teraz ,,żyć tak jak Franciszek.
Naszą Założycielką jest Holenderka- Matka Magdalena Damen. Żyła też bardzo radykalnie tak jak Franciszek.
Historia moja jest b. długa a nie chcę przynudzać,,
Po pierwszych ślubach dostałam tzw. dekret  na studia teologiczne i pracę w ogrodzie.
Rozpoczęłam studia, ale po dwóch latach okazało się, że choruję dosyć poważnie - stawrdnienie rozsiane. Zostałam w  związku z tym przeniesiona
na placówkę do Poznania. Tam też się leczę i na ile mogę studiuję.

Choroba  - myślę że człowiek uczy się jej czy rozumie dopiero aż go dotknie to,,,
Rodzice moi zmarli oboje na raka więc w jakimś stopniu bliskie było mi cierpienie.
Nie jestem pewna poranka , czy wstanę czy też nie. Jestem zdana tylko na Jezusa. Siostry z mojej wspólnoty pomagają mi na co dzień.
Wiecie cieszę się, że jest jak jest
Mogę dziś chodzić- chodź był czas , że nie chodziłam
Mogę pisać- nie pisałam
Mogę grac na gitarze- choć nie czułam już strun itd.

Jest to inne życie.
Nie chcę więcej pisać i się wymądrzać.
Dzisiaj nie wiem wiele, ale może ten mój radykalizm odnośnie życia duchem św. Franciszka   to właśnie to.
Pan Bóg to wie. Amen
                                                Pozdrawiam Was wszystkich tych zdrowych i tych chorych,,,
                                                                                 s.szymona

#2 2007-09-28 13:17:06

annuarita_1
Użytkownik
Imieniny: 27 sierpień
Urodziny: 19.01

Re: Można pięknie i pisać, i mówić o Chrystusie

piekne swiadectwo Siostro dziekuje

#3 2007-09-28 13:22:40

ale-czemu
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Siostro dziekuje za świadectow. Piekne i bardzo konkretne. Mam nadzieje ze uda mi sie jeszcze z siostra porozmawiac img/smilies/smile pozdrawiam

Jeżeli nie masz siły nieść Krzyża, to GO chociaż ciągnij za sobą.
Jeżeli nawet nie masz siły Go ciągnąć i iść, to usiądź przy Nim.
A jeżeli nawet na to nie masz siły - to połóż na Nim głowę i zaśnij...Odpocznij.
Więcej nic nie musisz.

#4 2007-09-28 13:23:44

Oleńka
Gość

Bóg zapłać!

Bede pamiętała o Siostrze w modlitwie...

#5 2007-09-28 14:11:40

Joasia
Gość

Dziękuje Siostrze za świadectwo... zwłaszcza te słowa o chorobie, bo sprawiły, że skłoniły mnie do przemyślenia pewnej sprawy img/smilies/smile Będę pamiętać o Siostrze w modlitwie.

#6 2007-09-28 16:28:37

Syla <><
Użytkownik
Imieniny: skromnie.
Urodziny: wciąż czeka.

Dziękuję za świadectwo. Pokazuje jak wielkim zaufaniem darzy Siostra Pana Jezusa.
Pozdrawiam i zapewniam o modlitwie. img/smilies/smileimg/smilies/smileimg/smilies/smile

#7 2007-09-28 17:51:25

Owieczka :)
Gość

Dziekuję za świadectwo Siostro img/smilies/smile Studiuje Siostra teologię w Poznaniu? ja również (teraz IVrok) może się widziałyśmy kiedyś na wydziale... img/smilies/big_smile pozdrawiam img/smilies/big_smile

#8 2007-09-28 21:17:20

siostraszymona@wp.pl
Gość

całkiem możliwe,,jestem na 6 roku PS , którego obecnie nie ma bo studia są 5-o letnie, ale może gdzieś się minęłyśmy
pozdrawiam serdecznie
                                              s.sz

#9 2007-09-28 23:41:34

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Bóg zapłać Siostro za świadectwo ...pamiętam w modlitwie img/smilies/246

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#10 2007-10-01 15:22:34

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Dziękuję za wspaniałe świadectwo! img/smilies/246

Ostatnio edytowany przez scholastyka (2007-10-01 15:22:52)

"Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Nie musimy jednak kopiować wzorów świętych uznanych przez Kościół. Każdy ma swoją własną drogę życia."

#11 2007-10-01 16:16:16

kasia21
Gość

Dziękuję Siostro za wspaniałe świadectwo, obiecuję pamięć modlitweną:*

#12 2007-10-01 22:25:51

Gosc
Gość

w cierpieniu jest prawdziwa samotność: "tylko dusza i Pan Bóg"
potem już nie potrzeba tylu słów
w każdej sekundzie walka duchowa, czasem już nawet bez tej fizycznej, bo ciało zbyt słabe
w każdej minucie wybór Jezusa bądź odrzucenie Drogi, w każdym kroku i uśmiechu heroizm
w każdej przyjętej pomocy - pozwalanie by sam Jezus mył nam nogi w osobie drugiego człowieka
tylko w cierpieniu jest się tak blisko Życia
łaska po łasce tak namacalnie i wyczuwalnie każdą komórką ciała,
tak blisko człowieczeństwa i tak realnie przez Krzyż 

Można pięknie i mówić i pisać o Jezusie...
nazywam to pitoleniem, kiedy się łapię, jak wielka jest przepaść między moimi słowami, a czynem i milknę

w naszym Kościele jest mnóstwo świętych niewiast, sama poznałam ze 30:) Siostra będzie 31 img/smilies/big_smile

to wielka radość czytać, że mimo iż o chorobie dowiedziała się Siostra przed wieczystymi, może dalej być franciszkanką!

#13 2007-10-05 09:08:59

siostraszymona@wp.pl
Gość

Też się cieszę z tego, że mogę być  w zakonie. Jezus chciał żebym została i jestem. Myślę, że nie jest istotne w zakonie co robimy ! Chodzi mi o pracę , naukę. Każda z nas jest powołana osobiście. Wszystko zmierza ku jednemu, ku ŻYCIU WIECZNEMU. Niestety często o tym zapominamy.

#14 2007-10-05 13:52:06

Hania
Gość

Tak, pięknie jest żyć dla Jezusa. Kazdego dnia wszystko czynic dla Niego przez Niego i w Nim.Życie zakonne to coś wspaniałego... czasem słowa są niewyrażalne img/smilies/smile

#15 2008-01-15 14:45:24

alciak89
Gość

piękne świadectwo, dziękuję siostrze!

#16 2015-09-24 19:12:37

you cat
Gość

Cudowne świadectwo ! Ach kochana , droga siostro ! Będę z pewnością pamiętała o siostrze w modlitwie...
Mimo ze Siostry nie znam. Ale modlitwa dociera wszędzie prawda ?

#17 2016-01-13 13:38:25

Adriana31
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: 24.02.1983

Piękne img/smilies/smile
Pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego. img/smilies/smile

Weź udział w trudach i
przeciwnościach jako dobry
żołnierz Chrystusa Jezusa! 2Tm 2,3 img/smilies/142 img/smilies/142

Stopka forum