'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#26 2008-09-06 21:31:23

s. Celina CSS
Użytkownik

Re: Modlitwy do Ducha Świętego

Ingo, Szkotuś, bardzo się cieszę, że prosicie Ducha Świętego właśnie modlitwą koronki. Rzeczywiście litanijne proszenie, błaganie: "Przyjdź Duchu Święty, napełnij serca Twych wiernych i ogień Twej miłości w nich zapal" staje się modlitwą nieustanną, jak fale, które płyną i wciąż powracają, słyszysz szum, który wciąż przenika serce i umysł, aż w końcu nie wiesz czy jest to szum modlitwy serca czy już szum skrzydeł tego Nieogarnionego. .. Niech Duch Pocieszyciel wysłucha waszego wołania i niech napełni was pokojem i łaską.
DEVINIRKO, chciałabym jeszcze dopowiedzieć, że to co napisałam o wspólnym odmawianiu koronki odbywa się w poniedziałki, czy z okazji rekolekcji. Natomiast każdego dnia odmawiamy koronkę do Ducha Świętego prosząc o odnowę Kościoła i świata

#27 2008-09-06 21:54:13

credo2008
Gość

S. Celino jak wygląda koronka do Ducha Świętego czy jest ona podobna do różańca, tylko ma duchacki krzyżyk i po 7 paciorków czy ma zupełnie inny kształt?

#28 2008-09-06 22:01:36

s. Celina CSS
Użytkownik

Najpierw Credo, muszę głosno wyrazić moją radość, że się odezwałaś. Chyba się już za tobą stęskniłam. A teraz na temat koronki: z wyglądu jest podobna do różańca, ma 5 części (tyle rozważamy tajemnic działania Ducha Świetego) po 7 paciorków, ale w kolorze czerwonym jak ogień, ogień miłości, o który prosimy Ducha Świętego, aby w nas zapalił. Koronka zakończona jest krzyżykiem duchackim (dla sióstr) , dla świeckich na końcu jest Gołębica jako symbol Ducha. I chociaż można się modlić na zwykłym różńcu opuszczając 3 paciorki, jednak kolor i sybole duchackie pomagają w modlitwie (również to, że nie trzeba dodatkowo liczyć do 3).

#29 2008-09-07 12:50:45

Inga
Gość

No właśnie,ja pierwszy raz jak zobaczyłam koronkę to przyciągnął mnie do niej kolor img/smilies/big_smile
Potem dowiedziałam się jak nią się modlić img/smilies/smile

Koronka jest wspaniała! img/smilies/big_smile

#30 2008-09-07 22:40:02

credo2008
Gość

S. Celino bardzo mi jest miło, że siosrta o mnie pamięta  i że się za mną stęskniła img/smilies/smile img/smilies/smile img/smilies/smile Ja o siostrze rówież pamiętam w codziennej modlitwie i muszę przyznac, że czekałam na rozmowę z siostrą poprzez posty z niecierpliwością. img/smilies/smile

Dziękuję siostro za przybliżenie wyglądu koronki do Ducha Świętego nie widziałam jej nigdy  a jednak dobrze myślałam, że jest podobna do różańca. Przyznam, że  nie wiedziałm, że to na niej się  można modlic myślałam, że to forma modlitwy taka jak koronka do Bożego miłośierdzia a tu proszę img/smilies/smile

Dziękuję s. Celino za troskę o mnie i już podaje mój adres  e-mail na który można przesłac koronkę oto on: credo2008@op.pl

Pozdrawiam Siostrę serdecznie img/smilies/smile img/smilies/wink

Siostro Celino znalazłam dzisiaj Koronka ku czci Ducha Świętego, która wyglądał niby jak różaniec, ale miała 7 części po 3 paciorki (szkoda, że nie dało się wkleic tego zdjęcia, to by Siostra mogła zobaczyc) i odmawia się ją następująco:

W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen
Wierzę w Boga Ojca...

Wezwanie Ducha Świętego:
Przybądź, Duchu Święty,

1. Bądź uwielbiony, Boże Duchu Święty i przyjdź do nas w darze Mądrości.
+ Ojcze nasz.., + Zdrowaś Maryjo.., + Chwała Ojcu..,
2. Bądź uwielbiony, Boże Duchu Święty i przyjdź do nas w darze Rozumu.
3. Bądź uwielbiony, Boże Duchu Święty i przyjdź do nas w darze Rady.
4. Bądź uwielbiony, Boże Duchu Święty i przyjdź do nas w darze Męstwa.
5. Bądź uwielbiony, Boże Duchu Święty i przyjdź do nas w darze Umiejętności.
6. Bądź uwielbiony, Boże Duchu Święty i przyjdź do nas w darze Pobożności.
7. Bądź uwielbiony, Boże Duchu Święty i przyjdź do nas w darze Bojaźni Bożej.

P: Ześlij Ducha Twego, Panie, a powstanie życie,
W: I odnowisz oblicze ziemi.

Módlmy się. Boże, Tyś pouczył serca wiernych światłem Ducha Świętego: daj nam w tymże Duchu poznać, co jest prawe i Jego pociechą zawsze się radować. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

P: Niepokalana Oblubienico Ducha Świętego,
W: Módl się za nami.

____________________________________________________________________________________________________________

Modlitwa o siedem darów Ducha Świętego

Panie Jezu Chryste, który przed wstąpieniem do niebios
obiecałeś, że ześlesz Ducha Świętego, by dokończył
Twojego dzieła w duszach Twoich Apostołów i Uczniów,
racz zapewnić tego Ducha Świętego mnie samemu,
by doskonalił w mojej duszy Twoją łaskę i Twą miłość.
Ześlij mi Ducha Mądrości, bym mógł gardzić
ulotnymi rzeczami świata tego i aspirować jedynie
do spraw wiecznych; Ducha Zrozumienia, oświecającego
mój umysł światłością Bożej prawdy, Ducha Dobrej Rady,
umożliwiającego znalezienie mi najkrótszej drogi
do zadowolenia Boga oraz osiągnięcia nieba; Ducha Wytrwałości,
bym z Tobą mógł nieść Krzyż i całą śmiałością
przezwyciężał przeszkody odmawiające mi zbawienia;
Ducha Wiedzy, ażebym mógł poznać siebie i doskonalić się
w naukach Świętych; Ducha Pobożności, by służba Bogu
wydawała mi się słodka i przyjazna; Ducha Lęku,
by mógł mnie przepełnić miłościwy szacunek względem Boga
i bym pod każdym względem bronił się
przed rozczarowaniem Go. Naznacz mnie, Panie Drogi,
symbolem Twych prawdziwych uczniów i natchnij mnie
wszystkim Duchem Twoim. Amen.

Ostatnio edytowany przez credo2008 (2008-10-17 20:11:04)

#31 2008-09-10 09:46:15

s. Celina CSS
Użytkownik

Credo, wczoraj już nadrobiłam straty w korespondencji. Mam nadzieję, że doszedł do ciebie mój meil img/smilies/smile
Podzieliłaś się z nami pięknymi modlitwami, sama wydrukuję sobie tekst koronki do Ducha Świętego z prośbą o Jego dary. Jestem też ciekawa, jak wygląda ta nieznana mi koronka. Czy ma ona określony kolor? Czy ma jakiś symbol, medalik czy krzyżyk?
Jeśli kiedyś udałoby ci się wkleić to zdjęcie, to bardzo się ucieszę. I jeszcze jedno, napisałaś w tytule ostatniej zamieszczonej modlitwy: modlitwa do siedmiu darów Ducha Świętego. Czy nie powinno raczej być: modlitwa do Ducha Świętego o siedem darów?

#32 2008-09-10 22:55:50

credo2008
Gość

img/smilies/smile Tak s. Celino otrzymałam od Siostry e-maila, dziękuję bardzo postaram się na niego odpowiedziec w niedługim czasie. img/smilies/smile

Ta koronka rozpoczyna się krzyżykiem łacińskim i ma jeden paciorek na początku, następnie ma 7 części po 3 paciorki. Koloru zbytnio nie da się określic, ponieważ, zdjęcie to (właściwie rysunek), jest czarno-białe. Za bardzo nie da się go wkleic, ale podam link, pod którym można go znaleźc: http://mtrojnar.rzeszow.opoka.org.pl/koronka_do_ducha/

Ma Siostra zupełną rację, co do tytułu modlitwy do Ducha Świętego, którą zamieściłam. Z interpretacji jej treści wynika poprawnośc tytułu, czyli: Modlitwa do Ducha Świętego o siedem darów img/smilies/smile

Siostro Celino znalazłam również różaniec do Ducha Świętgo odmawia się go bardzo podobnie do Koroniki tylko zamiast 7 razy powtarzac Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca Twoich wiernych i zapal w nich ogień Twojej miłości, powtarza się 10 razy.

Pozdrawiam img/smilies/wink

Codzienne ofiarowanie się Duchowi Świętemu

Boże, Duchu Święty,
słodka miłości Ojca i Syna.
Aby całkowicie należeć do Ciebie,
oddaję Ci teraz i na zawsze:
moje serce, moje ciało i duszę,
moje siły i zdolności,
moje cierpienia i radości,
moje życie i śmierć.
Oddaję Ci też wszystkich,
którzy są mi drodzy i wszystko,
czym jestem i co posiadam,
abyś Ty sam mógł tym rozporządzać
i panować nade mną swoją miłością,
teraz i w wieczności. Amen.

(Bł. Arnold Janssen SVD)

Ostatnio edytowany przez credo2008 (2008-09-10 23:12:40)

#33 2008-09-14 20:56:29

Nawojka
Gość

Ojj, jak się cieszę, że i ja w końcu "odkryłam" tutaj tą koronkę do Ducha Świętego, śliczna modlitwa img/smilies/smile Mam tylko nadzieję, że w jakimś sklepie znajdę taką specjalną do odmawiania.

Duchu Święty!
Wspomagaj nas w wyjaśnianiu tego, co niejasne i niepewne,
w ogrzewaniu tego, co letnie,
w oświetlaniu tego, co ciemne.
Abyśmy wobec świata byli dobrymi świadkami miłości Chrystusa.
img/smilies/142

#34 2008-09-15 21:17:56

s. Celina CSS
Użytkownik

Nawojka, czy wiesz, że ten tekst to piękna pieśń, którą śpiewamy w dniu Zesłania Ducha Świętego? A jeśli chodzi o zakup koronki w sklepach, to może być problem. Wiem, ze nasze siostry same robią taką koronkę. Jeśli chcesz, to zapytaj siostry kanoniczki z Lublina ( są na Dymowskiego i Wyszyńskiego). Chyba w ten sposób wcześniej ją zdobędziesz. Specjalnie dla ciebie: RADOŚĆ I POKÓJ W DUCHU ŚWIĘTYM! ( a propos, serce zawsze mi mocniej bije, jak któś pisze z Lublina - to moje rodzinne miasto...)

#35 2008-09-17 20:46:53

s. Celina CSS
Użytkownik

Nawojka, jeśli chciałabyś zrobić sama koronkę, to polecam z modeliny. Jest bardzo ładna i będzie jeszcze bardziej twoja img/smilies/smile
Credo, informacje, o których pisałam przeczytałam na stronce, którą podałaś. Pamiętasz? Wkleiłaś linka z wyglądem koronki. O koronce do Ducha Świętego odmawianej przez nasze Zgromadzenie napiszę innym razem,  a teraz o Tajemnicy Szczęścia. Przyznam się, że wiem niewiele. Posiadam malutką broszurkę z wizerunkiem Ducha Świętego jako gołębicy i podpis "Duch Święty Źródło Światła". Znajduje się w niej modlitwa do Ducha Świętego, którą kiedyś chętnie wam przepiszę, potem jest codzienna modlitwa do Ducha Świętego, a na ostatniej stronie jest napisane:
" Pragnę ci wyjawić tajemnicę świętości i szczęścia. Codziennie przez pięć minut zatrzymaj twoją wyobraźnię, zamknij oczy na wszystko, co podpada pod zmysły, zamknij uszy na wszystkie odgłosy świata tak, abyś mógł ukryć się w sanktuarium swej duszy, która jest światynią Ducha Świętego i przemów do tegoż Ducha Świętego słowami:
O DUCHU ŚWIĘTY, DUSZO MEJ DUSZY, UWIELBIAM CIĘ. OŚWIECAJ, KIERUJ, WZMACNIAJ I POCIESZAJ MNIE. POWIEDZ MI, CO MAM ROBIĆ I ROZKAŻ MI TO WYKONAĆ. OBIECUJĘ CI ULEGŁOŚĆ WE WSZYSTKIM, CO Z WOLI TWOJEJ MNIE SPOTKA, TYLKO OKAŻ MI TWOJĄ WOLĘ.
Jeśli to spełnisz, wtedy życie twoje będzie szcześliwe i radosne. Znajdziesz pociechę nawet wśród cierpienia. Otrzymasz  łaskę na miarę twoich trudności i siłę do zniesienia ich i tak dojdziesz pełen zasług do bram niebieskich.
Takie poddanie się Duchowi Świętemu jest tajemnicą świętości"  kardynał Mercier.

#36 2008-09-18 00:07:23

szkotuś
Gość

Credo piekna jest ta koronka, którą nam tutaj podałas, nigdy o niej nie słyszałam także, tez ją sobie wydrukuję img/smilies/smile a co do Tajemnicy szcześcia kard. Mercier'a to o samej modlitwie słyszałam ( znajduje sie w takiej zóltej/kremowej ksiazece z modlitwami do Ducha Świętego), ale nie ma tego uzupełnienia o tej Tajemnicy szczescia, która wiąże sie z ta modlitwą..., a przyznaje ze taka codzienna praktyka musi byc naprawde piekna!

#37 2008-09-18 15:03:23

credo2008
Gość

Tak, tak s. Celino dobrze Siostra myśli to mnie zmyliły nazwiska kardynałów, ponieważ w wypowiedzi ojca werbisty padło nazwisko kardynał J.H. Newman, który powiedział, że jeśli codziennie poświęci się przynajmniej pięć minut modlitwy Duchowi Świętemu, to nasze życie będzie się powoli zmieniać, będzie się doświadczać Jego działania, Jego owoców, jak również Jego darów, natomiast Siostra podała, że to co pisał kard. Newman zawarte jest w   Tajemnicy Szczęścia kard. Marcier. (sama nie wiem chyba znowu coś pokręciłam) img/smilies/smile Więc Siostro Celino proszę mie poprawic. A teraz czekam z niecierpliwością na modlitwę do Ducha Świetego znajdująca się na Siostry broszurce i na więcej informacji o Tajemnicy szcześcia kard. Mercier'a

Masz rację szkotuś piękna jest ta koronka, niby podobna do tej znanej mi od dawna, ale jeszcze bardziej dogłębna wnikajaca we wszystkie dary Ducha Świętego.

#38 2008-09-20 16:55:49

s. Celina CSS
Użytkownik

Credo, już spieszę, aby podzielić się z wami modlitwą z broszurki "Tajemnica szczęścia". a oto ona:

Przyjdź Duchu Święty,
Przemień nasze wewnętrzne napięcie
    w święte odprężenie.
Przemień nasz niepokój
                w kojącą ciszę.
Przemień nasze zatroskanie
                w spokojną ufność.
Przemień nasz lęk
                w nieugiętą wiarę.
Przemień naszą gorycz
                w słodycz Twej łaski.
Przemień mrok naszych serc
                w delikatne światło.
Przemień naszą obojętność
                w serdeczną życzliwość.
Przemień naszą noc
                w Twoje światło.
Przemień zimę naszych dusz
                w Twoją wiosnę.
Wyprostuj nasze krzywe drogi,
                Wypełnij naszą pustkę,
Oczyść nas z pychy
                Pogłębiaj naszą pokorę,
Rozpal w nas miłość,
               Zgaś w nas zmysłowość,
Spraw, abyśmy widzieli siebie,
              jak Ty nas widzisz,
Abyśmy mogli poznać Ciebie,
              jak to obiecałeś.
I byli szczęśliwi
             według słowa Twego.
Błogosławieni czystego serca,
             albowiem oni Boga oglądać będą.

Gdy doświadczałam trudnych momentów w moim życiu, wtedy na tekście poprawiłam "naszą" na "moją". Taka modlitwa stawała się bardziej osobistą i miała wtedy niesamowity oddźwięk. Zachęcam też do takiego odmawiania tej modlitwy.

#39 2008-09-27 09:31:20

s. Celina CSS
Użytkownik

Dziękuję Szkotuś. Zachęcam do tej formy modlitwy.
A teraz jeszcze raz chciałabym wrócić do modlitwy koronką do Ducha Świętego. Cieszę się, że niektóre osoby na Barce są już szczęśliwymi posiadaczami koronki, niech wam służy do coraz większego uwielbienia i zawierzenia swego życia Duchowi Świętemu. Jeśli mi się uda, to chciałabym zamieścić link, gdzie znajdują się rozważania do koronki, oto moja próba, (tylko nie wiem, czy udana img/smilies/smile

http://www.matemblewo.pl/zakon/mlodziez … a_modlitwa

#40 2008-10-01 16:34:42

s. Celina CSS
Użytkownik

Cieszę się Ingo, że zajrzałaś na stronę Matemblewa, gdzie są rozważania do koronki do Ducha Świętego.Rzeczywiście w tych rozważaniach jest i refleksja i odwołanie się do słów Pisma Świętego, dlatego jest tam bogactwo treści. A samo MAtemblewo ma swój duchacki klimat, ech... szkoda, że to tak daleko od Krakowa...
Jeszcze słówko odnośnie tej modlitwy bez słów. Znalazłam takie sformułowania na podstawie G.Salvail, bardzo mi siępodobają, dlatego się nimi dzielę:
Contemplatio
Trwaj przed Bogiem całym sobą. Módl się obecnością. Trwaj przy Bogu.
Kontemplacja to czas basłownego westchnienia Ducha, ukojenia w Bogu. Rozmowa serca z sercem. Jest to godzina nawiedzenia Słowa.
- staraj się milczeć i pozostać w bezruchu, w skupieniu
- otwórz się na łaskę kontemplacji, czyli bądź z Bogiem tam, gdzie On przebywa
- trwaj w doświadczeniu oczekiwania i spojrzenia. Najważniejsze jest przebywanie w głębokiej więzi z Nim samym
- staraj się patrzeć Jego oczami na siebie, na drugich, na wydarzenia i pozwól, aby wszystko przenikała Jego łaska.
- kiedy zaczniesz widzieć z perspektywy Boga, wtedy zaznasz pokoju.
Życzę więc głębokiej kontempalcji sobie i wam wszystkim. Pragnijmy otwierać się na obecność Ducha w nas i pozwólmy, by On wszystko przeniknął Swoim światłem, a wtedy doznamy pokoju.
Pozdrawiam po duchacku: RADOŚĆ I POKÓJ W DUCHU ŚWIETYM !

#41 2008-10-01 19:46:09

szkotuś
Gość

tak rozważania sa piekne, bo zawierają samą esencję każdej z tajemnic...ale mnie osobiscie na tej stronce urzekają świadectwa misyjne sióstr duchaczek! za pierwszym razem wysłuchałam ich wszystkich "jednym tchem"...i pozniej wiele razy wracałam...wracam...
S.Celino ja kiedys na jednym ze skupień w Lublinie dostałam własnie opis modlitwy kontemplacyjnej, który siostra tutaj przytacza...i  robi wrażenie....modlitwa kontemplacyjna jest bardzo trudna ( przynajmniej dla mnie) bo cięzko tak sie wyłaczyc od tego wszystkiego czym żyjemy na codzien, ale przyznaje....gdy uda się choć trochę ,to trwanie przed Panem Jezusem jest niesamowite...az nie chce sie wracać do rzeczywistosci.   "Rozmowa serca z sercem......"

#42 2008-10-01 22:02:33

s. Edyta
Gość

Kontemplacja jest łaską mozna o nią prosic i jej pragnac " Duch przychodzi z pomocą naszej słabosci gdy nie umiemy sie modlic tak jak trzeba" mój ulubionyrozdz. 8 Listu do Rzymian. On modli sie w  nas ,pozwólmy Mu na to pzrygotowujmy sie i bardzo, bardzo mocno pragnijmy.Przyjdź Duchu Święty! Przyjdź słodki Gosciu duszy!

#43 2008-10-02 20:42:23

szkotuś
Gość

oo własnie, jak dobrze, ze Siostra powiedziała o tym co najwazniejsze, ze "kontemplacja jest łaską". bardzo, bardzo pieknie pisze o modlitwie myslnej sw.Tereska ( niedawno skonczyłam czytac I tom o jej życiu i do tej pory jestem pod wielkim wrazeniem), a mianowicie, ze ile człowiek by sie nie starał to jednak to prawdziwe zjednoczenie moze dokonac się tylko z woli Boga, to On moze podniesc nas do tego stanu....to Jego łaska dla nas...nom oczywiscie nie oznacza to ze  w takim razie mamy sie nie starac,  ja odczytałam to co pisała sw.Tereska jako wyraz pokory wobec Boga...'pragnę, ale jeśli Ty pozwolisz'. Św. Tereska jest dla mnie( i mysle ze dla wielu) niewyczerpalnym zródłem uczenia sie modlitwy.....
"Przyjdz słodki Gościu Duszu"- alez pieknie powiedziane!

#44 2008-10-10 18:43:30

Inga
Gość

Znalazłam ostatnio treść modlitwy,osobistej modlitwy Jana Pawła II do Ducha Świętego.

Duchu Święty, proszę Cię
o dar Mądrości do lepszego poznawania Ciebie i Twoich doskonałości Bożych,
o dar Rozumu do lepszego zrozumienia ducha tajemnic wiary świętej,
o dar Umiejętności, abym w życiu kierował się zasadami tejże wiary,
o dar Rady, abym we wszystkim u Ciebie szukał rady i u Ciebie ją zawsze znajdował,
o dar Męstwa, aby żadna bojaźń ani względy ziemskie nie mogły mnie od Ciebie oderwać,
o dar Pobożności, abym zawsze służył Twojemu Majestatowi z synowską miłością,
o dar Bojaźni Bożej, aby żadna bojaźń ani względy ziemskie nie mogły mnie od Ciebie oderwać. Amen.

Myślę,że można wykorzystać ją do codziennego odmawiania img/smilies/smile

#45 2008-10-17 20:15:18

credo2008
Gość

Witam Wszystkich img/smilies/smile oto modlitwa św. Augustyna do Ducha Świętego

Bądź mym oddechem Duchu Święty,
ażebym rozważał to co święte;
bądź moją siłą Duchu Święty,
ażebym czynił to, co święte;
bądź mym pragnieniem Duchu Święty,
ażebym ukochał to co święte;
bądź moją mocą Duchu Święty,
ażebym strzegł tego co święte;
strzeż mnie od złego Duchu Święty,
ażebym nie stracił tego co święte. Amen.

#46 2008-10-18 09:43:43

s. Celina CSS
Użytkownik

Credo, piękny i głęboki tekst  - modlitwa. W naszym Zakonie św. Augustym jest postacią bardzo ważną, gdyż opieramy się na  regule augustiańskiej. Denivirko, czy jesteś w stanie zdobyć nuty (np. od organisty) do tej pieśni? Byłabym ci ogromnie wdzięczna.
Pozdrawiam po duchacku: Radość i pokój w Duchu Świętym!

#47 2008-10-18 17:40:19

w drodze do...
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

W jednej parafii, gdzie zdarza mi się bywać na mszy, jest zwyczaj śpiewania pieśni "Przyjdź Duchu Święty, ja pragnę" po odczytaniu Ewangelii, przed homilią.

Navigo ergo sum

#48 2008-10-18 22:53:20

Inga
Gość

ja też się spotkałam z pieśnią "Przyjdź Duchu Święty, ja pragnę" po odczytaniu Ewangelii, przed homilią ...
img/smilies/smile

w mojej parafii nie śpiewa się,niestety.

#49 2008-10-19 15:13:11

credo2008
Gość

S. Celino, Ingo jestem już po obejrzeniu najnowszego filmu o Ojcu Świętym pt. "Świadectwo" i w nim na początku, gdy przedstawiane jest dzieciństwo Karola Wojtyły kard.  Dziwisz stwierdza, że to właśnie ojciec Karola nauczył Go litanii i nowenny do Ducha Świętego. Modliwty te papież miał w czarnej książeczce, którą z Polski zabrał ze sobą do Watykanu, i towarzyszyły mu przez całe życie, aż do chwili przejścia do domu Ojca. Nawet wtedy, gdy stan zdrowia papieża był bardzo ciężki modlitwy te były odmawiane półgłosem przez Jego najbliższych współpracowników.

Ostatnio edytowany przez credo2008 (2008-10-19 15:14:41)

#50 2008-11-04 16:56:52

Śliwka
Gość

co do krótkich wezwań , utkwił mi fragment chyba rozważania różańcowego do tajemnicy Zesłania Ducha Świętego. Być może to rozważanie nawet się na barce pojawiło, nie wiem nie pamiętam... i oczywiście to zaledwie fragmencik wyrwany z tego rozważania, ale zapadł mi mocno w pamięć i stał się takim moim codziennym aktem strzelistym :

"Duchu Święty, uczyń Chrystusa widocznym w mym życiu"
uważam, że to może być piękna modlitwa img/smilies/142

Stopka forum