'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#176 2012-09-25 12:45:12

w drodze do...
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Re: Studia

Jak jesteś dobra z chemii, biologii i podobnych, to wal na medycynę img/smilies/smile Jeśli filozofia, to tylko jako kierunek alternatywny, dla przyjemności, bo pracy po tym nie ma.
Miałam jakoś chwilę przed maturą pomysł, by zdawać na filozofię i akurat wtedy zagadnął mnie na korytarzu dyrektor szkoły, pytając: "A ty na co idziesz?" "Na filozofię" - odpowiadam. Na to dyrektor: "No tak, powinnaś być filozofem, bo ci źle z oczu patrzy", hihihi img/smilies/smile

Navigo ergo sum

#177 2012-09-25 14:07:24

Amata
Gość

Karmelka napisał(a):

A mnie teologia dała pracę img/smilies/big_smile Jak widać Pan Bóg róznie działa. Choć wszyscy mówili,że to zmarnowany mój czas... A tak naprawdę paradoksalnie zaczęłam teologię dla siebie, a nie po to by dała mi pracę. Wcześniej też skończyłam inne studia ekonomiczne, które wcale mi pracy nie dały... a teologia tak, choć wcale tego nie chciałam. Tak więc Pan róznie układa to nasze życie img/smilies/big_smile

Karmelko, gdybys widziałam mój banan na twarzy, kiedy przeczytałam Twój post... img/smilies/smile Cieszę się strasznie, a gdzieś w głowie kołacze mi myśl o studiach teologicznych dla magistrów, po których też można pracować jako katecheta. img/smilies/smile
Z przykrością zgadzam się z shy girl odnośnie studiowania filozofii. Po maturze zdawałam na filozofię, ale wybrałam inny kierunek. Mam znajomych po/na filozofii, mówią, że studia ciekawe, ale o pracę trudno. img/smilies/sad

#178 2012-09-25 14:10:02

Agatka93
Użytkownik
Imieniny: we wspomnienie św. Agaty
Urodziny: 20 lat temu

Z biologii zawsze byłam dobra, ale chemii nie znosiłam img/smilies/smile Jestem raczej humanistką (zresztą kiedyś miałam zostać polonistką), matematyki i fizyki nie znosiłam szczególnie. Z chemią było lepiej, ale może dlatego, że miałam ją maksymalnie okrojoną img/smilies/wink Biologię uwielbiałam, miałam na rozszerzeniu. Hist-biol-pol + niemiecki (kontynuowany). Musiałabym się nieźle spiąć, by na medycynę trafić - studiujących ją najbardziej podziwiam img/smilies/smile

#179 2012-09-25 14:47:59

Robinis
Gość

Agatka93... mamy wiele wspólnego img/smilies/smile zdawałam na polonistykę, ale się nie udało no i zaczynałam farmację a skończyłam biologię. Na medycynę zawsze chciałam zdawać, ale nie próbowałam. Dlatego ja Ci mówię byś spróbowała img/smilies/smile Wiem, to z doświadczenia że warto img/smilies/smile Kiedy dostałam się na biologię, to bałam się chemii, ale jak się okazało, że ta chemia ta przyjemna... img/smilies/smile A i jak się nie udało na polonistykę to chciałam zdawać w dodatkowym terminie naboru na filozofię, ale sobie to wybiłam szybko z głowy img/smilies/smile

#180 2012-09-26 12:12:34

dorota0103
Użytkownik
Imieniny: 25.06
Urodziny: 1.03.1989 r.

Mam koleżankę, która studiowała nauki o rodzinie. Kierunek na pewno ciekawy, ale bardzo ciężko podobno o pracę.

Mój przyjaciel studiował filozofię (zaznaczał, że jako pasja).

W ogóle ostatnio znów się zastanawiam w jaki sposób można by było połączyć swoje zainteresowania z tym, aby móc zajmować się czymś podobnym w pracy.

Niestety jeszcze nigdzie nie pracowałam, chciałabym. Wiadomo jak to u nas w Polsce z tym jest. Nawet w małych województwach.

Smutno, jakoś wyszło. Nie chciałam aż tak ponuro pisać.

Dlatego, aby nie kończyć takim pesymistycznym akcentem szczerze chciałabym wszystkim, którzy za niedługo rozpoczną studia, będą je kontynuować przez kolejne lata czy wrócą do nich po pewnej przerwie (ja wśród tych co po przerwie np. jestem), aby Duch Święty umacniał, dodawał, odwagi, nadziei, był inspiracją do odpowiedzialnych decyzji w codzienności, jak i w tym wymiarze długotrwałym. Anioł Stróż niech czuwa (np. żeby nie zaspać na zajęcia). Motywacji, radości ze zdobywania kolejnych porcji wiedzy; rozwoju pod względem intelektualnym (w zakresie wiedzy i umiejętności) oraz czasu na rozwój duchowy (serca, zainteresowań, poznawanie inspirujących ludzi nadających na pięknych Bożych falach Miłości, nadziei oraz ufności). Dość mocno rozpisałam się-czas kończyć-tego wszystkiego z serca życzę wszystkim i sobie.

Z pamięcią w modlitwie! img/smilies/big_smile

Zapraszam na moją stronę img/smilies/smilehttp://www.zyciowawedrowka.blogspot.com

#181 2012-10-02 18:55:10

Annia
Gość

Karmelko ja też skończyłam ekonomiczne co prawda technikum ale podobne upodobania mamy :-) a na teologie też idę bardziej dla siebie i aby głosić Chwałę Pana :-)

#182 2013-06-06 21:16:45

apostolek
Gość

Witam wszystkich:)
Otóż  zmierzam do pisania pracy licencjackiej, wybrałam temat: Czas wolny u dzieci w wieku przedszkolnym:)
Czy ktoś z Was miał może coś wspólnego z takim tematem?img/smilies/smile
Czy może polecić jakieś książki, czasopisma?img/smilies/big_smile
W ogóle czy może ktoś ma jakieś materiały przydatne?img/smilies/smile
Dodam , iż do końca czerwca mam napisać"koncepcje" pracy czyli coś a`la spis treści a nie mam pojęcia jak się za to zabrać:(
POMOCY img/smilies/big_smile

#183 2013-06-06 21:57:12

jkasia4
Zbanowany

apostolek napisał(a):

Witam wszystkich:)
Otóż  zmierzam do pisania pracy licencjackiej, wybrałam temat: Czas wolny u dzieci w wieku przedszkolnym:)
Czy ktoś z Was miał może coś wspólnego z takim tematem?img/smilies/smile
Czy może polecić jakieś książki, czasopisma?img/smilies/big_smile
W ogóle czy może ktoś ma jakieś materiały przydatne?img/smilies/smile
Dodam , iż do końca czerwca mam napisać"koncepcje" pracy czyli coś a`la spis treści a nie mam pojęcia jak się za to zabrać:(
POMOCY img/smilies/big_smile

Ja sie opiekuje trzylatkiem (teraz ma juz 3,5) roku w Polsce jet to juz wiek przedszkolny - jednak o spedzaniu wolnego czasu z moim maluchem moge opowiedziec na podstawie doswiadczenia, podejmowanych inicjatyw, rodzacych sie inspiracji by ten czas spedzic tworczo, kreatywnie i z pozytkiem dla rozwoju dziecka . niestety nie znam fachowej literatury - gdy nie mam pomyslu na spedzenie czasu szukam inspiracji w internecie- znam jednak jedna Siostre przedszkolanke, ktora zna profesjonalna literature w tym temacie jesli chcialabys sie z nia skontaktowac to wyslij mi swojego maila a ja do niej napisze i podam jej Twoj adres mailowy img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez jkasia4 (2013-06-06 21:58:02)

#184 2013-07-02 15:54:32

neveralone
Gość

Od października będę studentką... Dokumenty już złożone, pozostaje czekać. Bardzo chciałabym studiować dziennie.
Wszystko w rękach Boga.

#185 2013-08-19 15:25:07

apostolek
Gość

hej:)
Do października muszę napisać część teoretyczną swojej pracy lic.
Niestety nie mam pojęcia jak się za to zabrać:(
Czy może ktoś mógłby pomóc ?img/smilies/smile
Albo jakieś swoje notatki z prac jak to wygląda itp ?img/smilies/smile
Bardzo Proszę... img/smilies/smile

#186 2013-08-19 20:57:10

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

no, dobra....
Tłumaczą to na porządnym seminarium licencjackim, widać masz niezłego pecha. Dowiedz się, jaką macie na Twojej uczelni obowiązującą objętość pracy (znam porządny wydział z jasno ustalonymi limitami, bo  np. nadmiar oznacza nieumiejętność selekcji, a to wcale nie jest takie proste zadanie). I sprawdź, jakie promotor widzi proporcje części teoretycznej do praktycznej (np. 1/3:2/3; ½: ½ itp. ). Aha, i sprawdź od razu wymagane parametry edytorskie, by potem czegoś (np. typu przypisów) nie przerabiać 5 razy, to obrzydliwie żmudne, zamieniać dolne przypisy na końcowe itp.

Szkoda, że nie podałaś/podałeś  dyscypliny, kierunku. Byłoby łatwiej Ci pomóc. Punktem wyjścia dla mnie są nauki humanistyczne (i społeczne).

Część teoretyczna musi zawierać:
-  jasno określony cel pracy – co chcesz zbadać, opisać itp., ewentualnie jaką stawiasz tezę, którą będziesz weryfikować; można dać wytłumaczenie, dlaczego właśnie to czynisz przedmiotem pracy i co z tego ma wyniknąć (to ma być coś nowego, pokaż, że to nie jest jeszcze zrobione).

- określenie metody badawczej, metody zastosowanej w pracy, uzasadnienie jej wyboru;  wyjaśnienie metody oraz pojęć, które będą stosowane w pracy; skąd się biorą, co oznaczają, w skład jakiej teorii, idei, koncepcji wchodzą; czyli lokalizujesz całość w obrębie metod, działów Twojej dyscypliny, zakreślasz konsekwentną siatkę pojęć (nie mogą być każde z innej parafii), ich rozumienie itp.
Sprawdź na jakiejś próbce, czy ta metoda zadziała, czy pojęcia pasują itp.  Jak nie, to szukaj dalej.

- przegląd tego, co dotąd napisano na temat interesującego Cię zjawiska, problemu itp. (chronologiczny lub problemowy), czyli tzw. stan badań.

- precyzyjnie określony materiał, na jakim będziesz pracować, jego charakterystykę, sposób wyboru  i uzasadnienie wyboru itp.

Jeśli zrobisz to wszystko porządnie, to będzie łatwiej z częścią praktyczna (analityczną), bo będziesz mieć ogarnięte: terminologię, porządek myślowy, dotychczasowe opracowania na ten temat. I musisz wiedzieć, czy wybrane narzędzia pasują do twojego materiału. Jak źle dobierzesz pojęcia, to potem nie będą pasować do części empirycznej i będziesz pisać cz. teoretyczną od nowa.

Powodzenia!
PS ten schemat pasuje też do pracy magisterskiej.

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#187 2014-11-17 11:56:13

Małgoska
Gość

Witam wszystkich img/smilies/smile

Potrzebuje pomocy. W czerwcu koncze studia. Studiuję pedagogikę szkolną. I muszę napisać prace licencjacką, ale nie mam zadnego pomysłu na temat pracy, kiedy moi znajomi kończą już pierwsze rozdziały pracy, ja nie mam nawet tematu. Moje zainteresowania to Bóg. I chciałabym, aby ten temat dotyczył po częsci Jego samego. Proszę podpowiedzcie mi jakiś ciekawy temat związany z pedagogiką i Bogiem.

#188 2014-11-17 18:07:34

Aleksandra
Użytkownik
Imieniny: 18.05
Urodziny:

Małgosiu,
w przedszkolach do których chodziłam na praktyki, dzieci miały raz w tygodniu godzinne zajęcia z religii. Nigdy na nich nie byłam więc nie wiem co tam się dzieje img/smilies/wink wiem tylko, że dzieci są zadowolone, śpiewają później piosenki których się tam nauczyły img/smilies/smile
Może warto podjąć taką tematykę, np. wykorzystywanie metod przez katechetę w przedszkolu/szkole, jak uczniowie są zaangażowani, kiedy są najbardziej aktywni, jak lekcje religii w takim wieku mogą wpływać na ich wiarę, można zrobić ankietę z takim nauczycielem, rodzicami. Wiara może być dla niektórych osób trudnym tematem, dlatego na początku można powiedzieć, że odpowiedzi będą potrzebne tylko do pracy badawczej i prosi się o szczere odpowiedzi.
Najlepiej będzie pytać u źródła, czyli katechetów, sióstr czy księży którzy uczą religii na pewno coś doradzą img/smilies/smile

Pozdrawiam

#189 2014-11-17 19:09:02

rut
Gość

Nie wiem jakie są u ciebie wymogi tej pracy, bo ja jestem podobnym kierunku, ale pracę muszę mieć projektową a nie badawczą, w każdym razie coś co dotyczy zajęć religii u mnie by odpadło, bo nie ja mam uprawnienia do prowadzenia takich zajęć, nie wiem jak u ciebie. Ale ciekawe są badania dotycząca wpływu uczęszczania do szkoły katolickiej na różne kwestie np. na tolerancję albo na zachowanie. Badanie dalszych losów osób po takich szkołach. Albo porównanie jakiejś rzeczy w szkołach katolickich i zwykłych np. relacje między uczniami i nauczycielami...

Stopka forum