'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2007-12-05 14:01:30

Rafcio
Gość

Zgromadzenie Córek Najczystszego Serca NMP- Siostry Sercanki

SERCANKI czyli Zgromadzenie Córek Najczystszego Serca Najświętszej Maryi Panny zostało powołane do życia w 1885 roku przez błogosławionego Honorata Koźmińskiego - kapucyna, przy współudziale matki Pauli Maleckiej.
Bóg dał natchnienie Ojcu Honoratowi, aby w tych trudnych dla ojczyzny i Kościoła czasach, gdy likwidowano wszelkie zakony, założył ukryte wspólnoty życia zakonnego na wzór Rodziny z Nazaretu. Również nasz.
Zgromadzenie należy do wielkiej rodziny zgromadzeń bezhabitowych.

Naszym charyzmatem jest szerzenie kultu Serca Maryi oraz opieka nad dziećmi i młodzieżą szczególnie nad biednymi i sierotami.
Naszej Matce Założycielce polecił O. Honorat opiekę nad dziećmi i młodzieżą najbardziej opuszczoną, duchowo i moralnie zaniedbaną. Zadanie to staramy się realizować zgodnie z wolą założyciela.

Często pracujemy w ukryciu - nieznane jako zakonnice, staramy się dawać dobry przykład chrześcijański, nieść ludziom Jezusa, a wraz z Nim radość, miłość i Boży optymizm, zgodnie z tym wielkim darem jaki otrzymałyśmy od Jezusa, czyli powołaniem.
Obecnie pracujemy w Polsce, Brazylii, Italii, Niemczech, na Ukrainie, Białorusi i Litwie. Zgromadzenie chcąc być wierne zadaniom wyznaczonym przez Założycieli stara się w tym kierunku przygotowywać siostry, by mogły podejmować pracę jako wychowawczynie, nauczycielki, katechetki.

stara strona Sióstr- http://www.sercanki.zakon.opoka.org.pl/
http://new.sercanki.pl/

Super Siostrzyczki:) Nocowałem u Nich jak byłem w Częstochowie mają tam 2 domy, ja byłem na ulicy św. Barbary. Siostry bardzo miłe, okazały nam dużą gościnnośći serdeczność. Młodsi bawili sie nawet u Nich na placu w "Szukanego" Nistety byłem u Sióstr tylko 2 dni, ale jak pojadę do Częstochowy, to właśnie u Nich wunajme nocleg. Są także w mojej diecezji, a poza granicami mojej diecezji mają dom nowicjau, do którego też daleko nie mam.
Pozdrawiam:)

Ostatnio edytowany przez Rafcio (2007-12-05 15:12:38)

#2 2011-05-28 10:19:15

Weronika93
Gość

Re: Zgromadzenie Córek Najczystszego Serca NMP- Siostry Sercanki

O i ja znam te siostry:D Bardzo często u nich jestem,są baaaardzo fajne;) O ile dobrze pamiętam to 17 lipca rozpoczynają się rekolekcje w Nowym Mieście;) Z siostrami można też iśc na Pieszą Peilgrzymkę Honoracką,albo jechac na Golgotę Młodych;) Polecam każdemu!No i siostry mają bardzo fajny charyzmat:)

#3 2011-06-15 19:38:01

Weronika93
Gość

Zapraszam do obejrzenia prezentacji o zgromadzeniu.Naprawdę warto;)
A rekolekcje zaczynająsię 12 lipca:)
EDIT
Sorki,zapomniałam o:
http://www.youtube.com/watch?v=vt_At7Gv … r_embedded

Ostatnio edytowany przez Weronika93 (2011-06-15 19:55:45)

#4 2012-04-20 12:04:30

Sercanka
Użytkownik

Cieszę się i dziękuję,że że zaglądacie na naszą stronę. Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do pisania:)))))

#5 2012-05-13 16:27:40

Sercanka
Użytkownik

Na naszej stronce pojawiły się już nowe terminy rekolekcji i skupień dla dziewcząt. Zapraszam

#6 2013-03-06 19:05:06

monika
Gość

Witam, pod jakim numerem telefonu można zarezerwować sobie  ten nocleg . Też chciałabym tam pojechać z mężem.

#7 2013-03-06 19:53:47

rafcio
Użytkownik

Spróbuj tą drogą:
42-200 Częstochowa, ul. Św. Barbary 52, tel. 034 324-48-10
parafia św. Barbary
Kaplica p.w. NMP Częstochowskiej
Doba Eucharystyczna: 2/3 stycznia
Dzieła domu: posługa pielgrzymom i studentkom

"Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali"
                                                                     2Kor 12,9

#8 2013-03-06 20:17:44

monika
Gość

Bardzo dziękuję za namiary. Jutro będę próbować.

#9 2018-07-03 18:43:48

mynia
Moderator

Siostry mają nową stronę: http://www.sercankicsm.pl/

Stopka forum