'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2007-12-07 18:57:04

verax
Gość

Dominikanie

Widzę że jeszcze nie ma tutaj tego zakonu zatem zapraszam do wymiany stron, ciekawych informacji itp.
Skoro zakładam to pierwszy coś podam:
www.dominikanie.pl
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dominikanie - też zawsze coś ciekawego się dowiecie
no i ostatni linkhttp://pl.youtube.com/watch?v=OcjK4UbBFtg
film powołaniowy Dominikanów zapraszam do wypowiadania się na jego temat bo ja mam mieszane uczucia co do tej projekcji chociaż niewątpliwie jest "mocna"... zatem zaczynamy!
Pozdrawiam w Panu!

P.S.
Jeśli tylko coś znajdę na pewno zamieszczę tutaj.

Ostatnio edytowany przez verax (2007-12-07 18:58:40)

#2 2007-12-07 20:09:06

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Re: Dominikanie

Niezły filmik img/smilies/smile Niektóre "twarze" znam img/smilies/smile

"Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Nie musimy jednak kopiować wzorów świętych uznanych przez Kościół. Każdy ma swoją własną drogę życia."

#3 2007-12-07 20:21:13

issa
Gość

#4 2007-12-07 20:28:10

(nie)poukładana
Gość

szczerze to nie bardzo mi się podoba ten filmik, brak w nim koloru, ojcowie niby uśmiechnięci a cały filmik przytłaczający img/smilies/smile

#5 2007-12-07 20:32:43

verax
Gość

No właśnie, tak samo odebrałem ten filmik z początku, ale pewien Dominikanin powiedział mi że warto analizować tekst... podążyłem za poradą i odebrałem ten filmik nieco inaczej. Szczerze dla mnie jak na film powołaniowy zachęcający on nie jest ale jako taki kolaż chorób dzisiejszego świata i jednego ze środków na nie jest nawet, nawet co o tym sądzicie?

#6 2007-12-07 21:23:01

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Mhm...Mi się podobał ten filmik img/smilies/smile Ciekawe ujęcie w połączeniu z niezłą muzyką img/smilies/smile Nowatorski img/smilies/trink39 Mnie zaciekawił i nieco "rośmieszył"...

Ostatnio edytowany przez scholastyka (2007-12-07 21:26:34)

"Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Nie musimy jednak kopiować wzorów świętych uznanych przez Kościół. Każdy ma swoją własną drogę życia."

#7 2007-12-07 21:42:17

issa
Gość

Mnie się podoba. Może dlatego, że ta piosenka tak dobrze mi się kojarzy. Piosenka jest dołująca, ale ja lubię szarą codzienność.
Ale nie nazwałabym tego filmikiem powołaniowym - ot, kilka migawek z klasztoru, w tle muzyka Grammatika. Częściej słucham, niż oglądam.

#8 2007-12-07 21:53:27

Jantoska
Gość

Filmik nowatorski, chociaż mógłby być nieco ciekawszy, jeżeli ma zachęcić kandydatów img/smilies/smile Ale ojcowie dominikanie i tak są najlepsi img/smilies/wink
Ja jestem wychowana przez dominikanów, obecnie należę do duszpasterstwa akademickiego na Freta. Jestem z ojcami związana już od 5 lat, czyli od samego początku mojej drogi w Kościele Katolickim. Nie wyobrażam sobie innych duszpasterzy. Dominikanie twardo stąpają po ziemi, rozumieją młodzież i współczesny świat. Właśnie to mnie w nich zawsze urzekało: oni rozumieją. Rozumieją ludzi, rozumieją świat. Nie tworzą kółek wzajemnej adoracji dla chrześcijan (nie znoszę tego), tylko dają impuls swoim wiernym, żeby szli na świat, wtapiali się w niego, kochali go i nauczali. Nic dziwnego, sami mają taki charyzmat img/smilies/smile Dziękuję Bogu za ojców kaznodziejów.

#9 2007-12-07 21:56:00

alu.missio
Gość

Film bardzo ładny,
Dominikanie są mi zupełnie nie znani - chyba nawet nigdy ich nie widziałam.
Film ciekawy i na swój sposób zachęcający. Nie jest kolorowy sielski anielski, ale mimo to urzeka.
Tylko kumpel, któremu posłałam filmik powiedział, że eldo, czyli ten, który śpiewa piosenkę jest... muzułmaninem...

#10 2007-12-07 22:00:04

Jantoska
Gość

alu.missio napisał(a):

Tylko kumpel, któremu posłałam filmik powiedział, że eldo, czyli ten, który śpiewa piosenkę jest... muzułmaninem...

No to co? img/smilies/smile

#11 2007-12-07 23:13:19

iskierka
Gość

Właśnie, no to co? img/smilies/smile Mnie film się w zasadzie podoba, to coś innego. I zgadzam się, że nie jest sielsko -- anielski, ale to akurat dobrze img/smilies/smile Natomiast dominikanów poznalam w czasie studiów w Krakowie. Wiele razy byłam u nich na mszy, msze są niezwykłe i mają niespotykany klimat. Całe przeżycie trudne do opowiedzenia. Bardzo polecam, jesli ktos ma ojców blisko swojego miejsca zamieszkania.

#12 2007-12-07 23:14:52

alu.missio
Gość

Ło matko, a czy wy umiecie czytać ze zrozumieniem?
Powiedziałam tylko, co napisał mi kumpel po obejrzeniu filmiku, nie ustosunkowawszy się do tego, więc pytajcie jego o co mu chodziło a nie mnie.

#13 2007-12-07 23:34:02

iskierka
Gość

Kochana, jesli zaczynasz zdanie na jakis temat od "tylko", to juz dajesz temu jakies emocjonalne zabarwienie img/smilies/smile Jesli do tego podkreślasz jakies słowo, pogrubiasz, czy w inny sposób zaznaczasz, to wydaje sie być naturalne, że czytający połaczy jedno z drugim, i odniesie owo zabarwienie do tegoż słowa. Zapewniam Cię, że większosc postów czytam dokładnie, a te do których się odnoszę - bardzo dokladnie - pozdrawiam

#14 2007-12-08 10:55:55

verax
Gość

Widzę że ten wątek nie służy temu czemu miał służyć może przypomnę...

Verax  napisał(a):

Widzę że jeszcze nie ma tutaj tego zakonu zatem zapraszam do wymiany stron, ciekawych informacji itp.

..hm hm... zatem przywołuje do porządku ( img/smilies/tongue), nie chce by mi się tu Barkowicze zjadali przez jeden filmik!!
Kometujcie go jak najbardziej ale niech to nie dominuje w tym temacie...
Pozdrawiam img/smilies/smile

#15 2007-12-08 13:15:06

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Verax img/smilies/smile  Wzajemna wymiana opinii też jest ważna,nawet na temat tego filmu img/smilies/smile Więc spokojnie img/smilies/smile

#16 2007-12-08 17:45:35

verax
Gość

Jestem spokojny ale widziałem że robi się nieprzyjemna atmosfera z powodu jednego filmu dlatego zaproponowałem powrót do głownego zadania i przesłania tego tematu ale podkreśliłem że zachęcam do dalszego wypowiadania się... zatem rozumiemy się i Czekam na dlasze posty!!!!img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez verax (2007-12-08 17:45:52)

#17 2007-12-10 15:31:53

Olunia :
Gość

Już kiedyś widziałam ten filmik, podoba mi się (verax, nie dostałeś go ode mnie na gadu kiedyś?img/smilies/tongue). Ale nie znam żadnego Dominikanina, niestety... Może jeszcze nie znam img/smilies/wink

#18 2007-12-10 18:59:40

verax
Gość

hehehe Oluniu nie nie wysyłałaś mi go zobaczyłem go na wykładzie pewnego Dominikanina :p... a co do tej wypowiedzi:

Olunia :  napisał(a):

Ale nie znam żadnego Dominikanina, niestety... Może jeszcze nie znam img/smilies/wink

możliwe ze "jeszcze" nie znasz Pan da łaskę to poznasz img/smilies/smile jeśli tylko tego chcesz  img/smilies/smile

#19 2007-12-10 20:31:08

Olunia :
Gość

Mam nadzieję, że będę miała okazję poznać...

Ostatnio edytowany przez Olunia : (2007-12-10 20:32:31)

#20 2007-12-12 22:36:40

Piotrek Cz-wa
Gość

#21 2007-12-17 20:23:28

Piotrek Cz-wa
Gość

Oni są koło mojej miejscowosci, zapraszam na ta stronę, i zapraszam do odwiedzenia tego Sanktuarium

http://www.gidle.dominikanie.pl/

#22 2007-12-17 20:32:38

Marta
Gość

Piotrek Cz-wa napisał(a):

Oni są koło mojej miejscowosci, zapraszam na ta stronę, i zapraszam do odwiedzenia tego Sanktuarium

http://www.gidle.dominikanie.pl/

Od dwóch lat chodzę z akademicką pielgrzymką z Warszawy w grupie dominikańskiej i zawsze w Gidlach jako jedyni mamy nocleg na terenie klasztoru img/smilies/smile ...wiele niezapomnianych chwil łączę z tym sanktuarium, a apel w kaplicy Matki Bożej Gidelskiej to nawet nie potrafię tego opisać, w tym roku po prostu całe serce drżało z tej bliskości z Maryją...
no i ojcowie przesympatyczni, zwłaszcza gdy nas witają przed kościołem, kropią wodą święconą i wprowadzają do kościoła, w tym roku prawie wszyscy jak się później okazało byliśmy wzruszeni tą chwilą img/smilies/smile

#23 2007-12-18 18:52:17

green
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

A potem wszyscy łykają wino img/smilies/wink

Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

#24 2007-12-18 21:41:31

Marta
Gość

green napisał(a):

A potem wszyscy łykają wino img/smilies/wink

hmmm moja ampułka z winem już 2 lata stoi img/smilies/wink

#25 2008-01-08 16:27:45

Śliwka
Gość

chciałam tylko powiedziec ze Dominikanie to moja odwieczna chyba miłosc img/smilies/smile tylko tyle img/smilies/wink

Stopka forum