'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#51 2008-08-24 19:23:24

medic
Gość

Re: Dominikanie

Tak, dostałem img/smilies/smile Troszkę zamieszało mi się to z pielgrzymką, ale ostatecznie wróciłem już dzisiaj z Jasnej Góry i jutro zamierzam dotrzeć na miejsce img/smilies/smile

#52 2008-08-24 21:28:17

verax
Gość

To do zobaczenia jutro... Ja już jestem w Warszawie od trzech dni img/smilies/smile. Jestem niesamowicie ciekawy dnia jutrzejszego...
Pozdrawiam i udanej podróży img/smilies/big_smile

#53 2008-08-24 21:41:08

Ilona <><
Gość

Medic, Verax... ogarniam Was serdeczną modlitwą o jasność drogi, jaką Pan Wam wskazał...
obyście wybrali zgodnie z Jego Wolą i zawsze podążali Jego Ścieżkami.
Pozdrawiam w Panu <><

#54 2008-08-24 23:56:02

Olunia :
Gość

No, panowie - dużo odwagi i Ducha Świętego img/smilies/wink

#55 2008-08-25 10:53:19

Magdalena
Gość

Powodzenia! img/smilies/smile

#56 2008-08-25 18:42:28

Jantoska
Gość

Cieszę się niezmiernie, że właśnie to zgromadzenie wybraliście. Niech Bóg wam błogosławi!

#57 2008-08-29 17:25:45

Sabina M. (op)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Gratulacje!
Pozdrawiam Was serdecznie i witam w Rodzince Dominikańskiej img/smilies/wink
Z pamięcią w modlitwie
Sabina, dominikanka niehabitowa

Ostatnio edytowany przez Sabina M. (op) (2008-08-29 17:27:45)

#58 2008-08-30 19:29:42

verax
Gość

Jakby to powiedzieć... zaczęło się img/smilies/smile Ale jestem szczęśliwy! Następne spotkanie w Gidlach 28 Grudnia, jak Medic nie zabraknie nas, co nie? img/smilies/big_smile
No i w końcu poznałem Medica, aleś okazał się mało rozmowny, albo nie mieliśmy okazji zamienić słowa podczas rekreacji.

#59 2008-08-30 19:47:27

alciak89
Gość

witaj bracie! do zobaczenia na uczelni img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile ależ jestem dumna z Ciebie img/smilies/big_smile i oczywiście pamiętam w modlitwie img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez alciak89 (2008-08-30 19:48:22)

#60 2008-08-31 15:14:40

medic
Gość

No ja mam nadzieję spotkać się z wszystkimi w Gidlach img/smilies/smile
A co do mojej "małorozmowności" - nigdy tego nie ukrywałem img/smilies/tongue Ale faktycznie, może jakoś tak się składało podczas rekreacji, że nie porozmawialiśmy... Mam nadzieję, że będzie okazja to nadrobić

#61 2008-09-13 23:08:40

Owieczka :)
Gość

Dominikanie img/smilies/big_smile zawsze byli bardziej dalecy niż bliscy... wiadomo prowadzą w Poznaniu gdzie studiuję, Duszpasterstwo Akademickie, ale że nie mieszkam na codzień w Poznaniu no to nie angażaowałam się w to... na Lednicę dawno przestałam jeźdźić bo zwykle jak jest spotkanie to mam sesje...

a teraz mam praktyki w Szkole prowadzonej przez Siostry CR i tam właśnie spotkałam Dominikanina img/smilies/big_smile niesamowity ojciec img/smilies/big_smile z wielką charyzmą prowadzi lekcje i jest się od kogo uczyć... takiego katechety ze świecą szukać - słodzę ale jest komu i za co img/smilies/smile 

pierwszego dnia praktyk przyjrzałam się nieco konstrukcji habitu, i może uznacie mnie za cielę patentowe ale nie wiedziałam że on sie składa z 3 części img/smilies/tongue myslałam że szkaplerz i ta "kapa" z kapturem są zszyte w jedno z habitem a tu zonk... img/smilies/big_smile

Ostatnio edytowany przez Owieczka :) (2008-09-13 23:11:25)

#62 2008-09-14 08:43:38

verax
Gość

Hehehe, dziękujemy za miłe słowa i postaramy się przekazać img/smilies/tongue.

Co do habitu, no to fakt składa się z trzech części i widać, że masz dobre oko. Tak trzymaj img/smilies/big_smile
Dzięki za udzielenie się  w wątku bardzo nam miło.

#63 2008-09-14 11:45:55

Gość

verax napisał(a):

Hehehe, dziękujemy za miłe słowa i postaramy się przekazać img/smilies/tongue.

oczywiście przekazać można, Ojciec się chyba zdziwi img/smilies/big_smile
jeszcze nie zakończyłam współpracy z nim img/smilies/wink jeszcze dwa tygodnie będę mu siedzieć na głowie i prowadzić lekcje... łaaaa aż strach

verax napisał(a):

Co do habitu, no to fakt składa się z trzech części i widać, że masz dobre oko. Tak trzymaj img/smilies/big_smile
Dzięki za udzielenie się  w wątku bardzo nam miło.

hehe nie żebym podlądała czy się jakoś przypatrzywała bo wyjdzie że jakaś nie tego jestem img/smilies/tongue po prostu Ojciec zakłada habit przed lekcjami bo do szkoły przybywa po świecku img/smilies/wink ups mam nadzieję że się za dużo nie wygadałam i nie dostanę po głowie... img/smilies/1087 img/smilies/wink

#64 2008-09-14 12:17:12

klaudia_014
Gość

Odnośnie habitu...

Mnie się bardzo podoba jego biel img/smilies/big_smile jest taka inna dla mnie img/smilies/smile

#65 2008-10-20 14:15:36

verax
Gość

Trochę informacji z nowcijuszowskiego (jeszcze) Poznania, wszak od przyszłego roku Domem Nowicjatu będzie Klasztor Św. Józefa w Warszawie na Służewiu.
Wróćmy do Poznania, są już pierwsze terminy dni skupień:

24-26.10

7-9.11

21-23.11

Szczerze po prenowicjacku zapraszam img/smilies/tongue.
Sądzę, że Medic również zaprasza na nie, zainteresowanych Zakonem.

#66 2008-10-20 14:30:48

klaudia_014
Gość

A czy studia filozoficzne dalej pozostaną w Warszawie?

#67 2008-10-20 15:48:34

Gość

łeee smutno będzie w Poznaniu bez nowicjuszy... img/smilies/tongue
ostatnio poznałam ojca zajmującego się powołaniami img/smilies/big_smile
i moja znajomość dominikańska wzrosła do trzech ludków img/smilies/tongue

dni skupienia napewno będą urocze... ale raczej mnie na nie nie przyjmą więc pozostanę w duchu Zmartwychwstańskim
pozdrawiam Dominikańskie Serca img/smilies/smile

#68 2008-10-20 22:39:12

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

O to Owieczko znamy podobną ilość dusz Dominikańskich img/smilies/cool Bardzo fajni są miałam okazję poznać kilku a z jednym Ojcem nawet pogadać img/smilies/big_smile
także serdecznie Was pozdrawiam

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#69 2008-10-21 15:28:38

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Znam sporo dominikanów na Służewiu i na Freta img/smilies/smile Dobry klimat duchowy i ludzki w obu klasztorach warszawskich img/smilies/wink Więc nie dziwię się, że nowicjat będzie w Wawie, pozytywna zmiana
Owieczka img/smilies/smile Często widuję ojców po świecku, niekiedy z habitem pod pachą img/smilies/wink Akurat w Wawie raczej nikogo to specjalnie nie dziwi...

Ostatnio edytowany przez scholastyka (2008-10-21 15:35:55)

"Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Nie musimy jednak kopiować wzorów świętych uznanych przez Kościół. Każdy ma swoją własną drogę życia."

#70 2008-10-21 16:32:17

Gość

scholastyka napisał(a):

Owieczka img/smilies/smile Często widuję ojców po świecku, niekiedy z habitem pod pachą img/smilies/wink Akurat w Wawie raczej nikogo to specjalnie nie dziwi...

tak... ja też... po moim wydziale jeden ojciec "biega" całkowicie "w cywilu" i przyznam szczerze, że w habicie to ja go owszem widuję, ale tylko wtedy gdy w telewizji jest w nim jakiś wywiad... img/smilies/neutral ojciec u którego miałam praktyki i owszem po mieście też po świecku się przemieszczał, ale w szkole pięknie w habicie img/smilies/smile i dobrze... bo moim zdaniem zakonnicy powinni chodzić w habitach... tak jak i siostry... a nie tak jakoś, jakby nie wiem się wstydzili że je mają? no jeszcze jakby chodząc w garniturze mieli koloratki to ok. ale tak zuepłnie incognito... to nie rozumiem... chyba nie te czasy gdzie zakonnicy/zakonnice habitowe musiały się ukrywać z wiarą i byciem osobą konsekrowaną...

#71 2008-10-21 21:34:43

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Tak, racja img/smilies/smile Też nad tym nieco ubolewam...Miejmy nadzieję, że "barkowi" kandydaci do zakonu dominikańskiego będą często chodzić w habicie img/smilies/smile

"Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Nie musimy jednak kopiować wzorów świętych uznanych przez Kościół. Każdy ma swoją własną drogę życia."

#72 2008-10-21 23:48:20

medic
Gość

Myślę, że akurat habitu to się żaden Dominikanin nie wstydzi img/smilies/tongue bo piękny jest i tyle img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile

A jeśli chodzi kilkudniowy kontakt z Dominikanami to jeszcze w Korbielowie są rekolekcje (już dla wszystkich) adwentowe a później wielkopostne... też zapraszam img/smilies/smile Na stronie domu rekolekcyjnego w Korbielowie jest szczegółowe info.

#73 2009-04-16 00:42:28

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Wracając do tematu dominikanów to chciałam powiedzieć, że dobrze, że Pan Bóg wymyslił ich img/smilies/cool 
Jestem we wspólnocie gdzie właśnie duchową opiekę nad nami sprawują ojcowie i musze powiedzieć, że chyba pierwszy raz zetknęłam się z tak wielką ofiarnością i cierpliwością do ludzi img/smilies/tongue Bo zachwyca mnie to, że oni mają tyle czasu dla ludzi, na rozmowy na kierownictwo duchowe i wogóle img/smilies/smile

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#74 2011-08-08 10:28:25

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Dzisiaj w Zakonie Kaznodziejskim wielkie święto - wspomnienie św Dominika założyciela ich Zakonu img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile Bogu Dzięki za moich wspaniałych Dominikanów img/smilies/cool

#75 2011-08-08 14:47:33

s. Anna
Gość

Składamy im najlepsze życzenia! Oby nigdy nie zabrakło Głosicieli Słowa! img/smilies/smile

Stopka forum