'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#576 2014-06-09 13:10:14

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Re: Kierownik duchowy

Najlepiej: zapytaj księdza, u którego się spowiadasz!
Serio, nie zbywam Twojego pytania, tylko dzielę się osobistym doświadczeniem. Miałam już kilku spowiedników = kierowników duchowych i każdy miał i nadal ma inną metodę (przy spowiedzi, poza nią, na początku, na końcu... nie ma sensu, byś przeniosła cudze indywidualne doświadczenia na konkretnego kapłana i siebie). Najprościej jest od razu zapytać o to, jak ksiądz to widzi, i od razu sprawa będzie jasna.

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#577 2014-06-09 20:56:37

rut
Gość

to chyba indywidualnie trzeba dopasować... mam wrażenie, że nie ma gotowej recepty. Ja zawsze najpierw wyznaję grzechy, a potem czekam co ksiądz powie, to on zawsze kieruje tą rozmową, zaczyna od tego, co on chce się dowiedzieć, czasami jest to związane z grzechami, czasami z jakimiś decyzjami, czasami po prostu służy temu, by mógł mnie jeszcze lepiej poznać, potem zawsze zostawia mi też czas, żebym ja powiedziała co uważam za słuszne, albo zapytała o coś... mi osobiście taki układ pasuje, ale nie wydaje mi się żeby był czymś uniwersalnym. Ale najlepiej chyba nie planować, tylko dać się porwać Duchowi Świętemu img/smilies/wink powodzenia img/smilies/smile

#578 2014-06-09 21:52:18

Annia
Gość

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedź! Dobrze, że jesteście :-)

#579 2014-08-05 23:42:15

dorota0103
Użytkownik
Imieniny: 25.06
Urodziny: 1.03.1989 r.

Na temat towarzyszenia duchowego-ważne: https://www.youtube.com/watch?v=-Y7ANjVefnQ .

Ja, gdy byłam na początku o tej drogi o niektórych elementach trudnych, ale istotnych nie wiedziałam. Po pewnym czasie jeszcze mocniej dostrzegam jak te "zgrzyty" były potrzebne, aby łaska Boża mogła mnie szlifować nie tak jak ja to widzę, ale tak jak Bóg tego pragnie (mimo, że to nieraz trudne, ale potrzebne, aby być bardziej człowiekiem i uczniem Chrystusa).

Zapraszam na moją stronę img/smilies/smilehttp://www.zyciowawedrowka.blogspot.com

#580 2015-01-03 20:24:03

jadzik18
Użytkownik
Imieniny: 2.07
Urodziny: 20.08.1986

Czy ktoś może polecić jakiegoś kierownika duchowego z okolic koszalina? Coś nie mam szczęścia...Modlę się od kilku lat o kierownika, pytałam się już pięciu - odmówili. Zmienili nam teraz dwóch kapłanów...poszłam do jednego z prośbą o kierownictwo, jednak z braku czasu musiał odmówić. Może ktoś jest z tych okolic i może polecić mi jakiegoś księdza, który najprawdopodobniej by nie odmówił img/smilies/smile

#581 2015-01-03 20:49:02

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

jadzik18 napisał(a):

Czy ktoś może polecić jakiegoś kierownika duchowego z okolic koszalina? Coś nie mam szczęścia...Modlę się od kilku lat o kierownika, pytałam się już pięciu - odmówili. Zmienili nam teraz dwóch kapłanów...poszłam do jednego z prośbą o kierownictwo, jednak z braku czasu musiał odmówić. Może ktoś jest z tych okolic i może polecić mi jakiegoś księdza, który najprawdopodobniej by nie odmówił img/smilies/smile

A pytałaś Pana Boga czy chce, byś miała kierownika duchowego?

#582 2015-01-04 10:02:18

jadzik18
Użytkownik

Myślę, że wyraźnie daje mi to do zrozumienia przez różne wydarzenia, dlatego ciągle szukam i jestem cierpliwa, bo wiem, że to wymaga czasu...wierzę, że w końcu znajdę...

#583 2015-01-04 11:07:35

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

jadzik18 napisał(a):

Myślę, że wyraźnie daje mi to do zrozumienia przez różne wydarzenia, dlatego ciągle szukam i jestem cierpliwa, bo wiem, że to wymaga czasu...wierzę, że w końcu znajdę...

Może trzeba przestać szukać wedle swoich wymagań. Może Pan przygotował Ci kogoś, na kogo nawet nie spojrzałaś w kategorii kierownika duchowego. Może Twoje szukanie rozmija się z "typami" Pana Jezusa. Nie wiem, to tylko takie myśli... Przemyśl na modlitwie. Życzę, abyś była szczęśliwa img/smilies/smile Niezależnie czy mając kierownika duchowego czy nie.

#584 2015-01-06 08:09:37

jadzik18
Użytkownik

Nie wiem czy zrozumiałaś pytanie, które zadałam...

#585 2015-01-06 09:26:44

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

jadzik18 napisał(a):

Nie wiem czy zrozumiałaś pytanie, które zadałam...

Zrozumiałam. Forum jednak służy także wymianie opinii i spostrzeżeń, dzieleniu się własnymi doświadczeniem.

pax

#586 2015-01-07 00:06:46

kawa
Użytkownik

shy girl img/smilies/wink napisał(a):

jadzik18 napisał(a):

A pytałaś Pana Boga czy chce, byś miała kierownika duchowego?

Eee tam img/smilies/wink Szukaj do upadłego. Zanim znalazłam aktualnego, spławiło mnie kilkunastu zapytanych księży. Wytrwałości życzę. I otwartości - bo może właśnie czeka na Ciebie kapłan, którego z jakiś względów nie chcesz prosić o prowadzenie.

sicut ablactatus...

#587 2015-06-10 15:49:36

baskowska20
Użytkownik

Chciałabym się czymś podzielić po półrocznym kierownictwie img/smilies/smile kochani to piękna sprawa:-)
Mój kierownik jest jednocześnie moim spowiednikiem. Taka regularna spowiedź przynosi owoce :-) Na początku był strach i obawa teraz jest zaufanie, szczerość i otwartość a także świadomość tego że mój spowiednik otacza mnie modlitwą sama także Go otaczam modlitwą img/smilies/smile to naprawdę piękna sprawa img/smilies/smile

#588 2015-06-10 17:26:45

justyna00
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: 09.02

Oj tak kierownictwo duchowe jest czymś wspaniałym, sama będę modlić się o dobrego spowiednika i kierownika duchowego. Wierzę, że Duch Św o to zadba img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez justyna00 (2015-06-10 23:50:17)

Czasami trzeba zrezygnować z czegoś dobrego na rzecz czegoś lepszego

#589 2015-09-16 14:05:21

baskowska20
Użytkownik

Chciałabym się podzielić swoją malutką radością :-) mianowicie  najbliższe 10 miesięcy mój kierownik zgodził się kontynuować kierownictwo :-))

Stopka forum