'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#26 2008-02-12 16:12:18

kotecek
Gość

Re: KAMEDUŁKI

Chyba czyjaś modlitwa już mi pomogła, bo miałam pewną dolegliwość i właśnie ona mija... img/smilies/smile Dziękuję, i proszę nadal o mnie pamiętać. Jak tylko zdrowie fizyczne dopisze, to wytrwam w klasztorze z radością i w spełnieniu do końca moich dni img/smilies/smile

Joasiu byłam w Kaliszu wracając od Mniszek Kamedułek, w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego img/smilies/smile

#27 2008-03-12 16:14:11

magda1991
Gość

Mam pytanie: Jak to jest z odwiedzinami rodziny? Chodzi mi przede wszystkim o Kamedułki. Wie ktoś może na ten temat coś? Czy sa one wogole mozliwe i jesli tak to jak często? img/smilies/smile

#28 2008-06-22 13:40:19

Jooasiaa
Gość

Ojej ale ładnie img/smilies/smile Chciałaby kiedyś pojechać do Złoczewa,zobaczyć ten klasztor i może usłyszeć zza ściany modlące się Siostrzyczki ;p

#29 2008-07-18 18:59:00

(nie)poukładana
Gość

Jeśli ktoś zna dobrze siostry Kamedułki ze Złoczewa to proszę o informację. Moja stara znajoma (razem byłyśmy m.in na oazowych rekolekcjach I stopnia) Alicja Olejniczak miała wstąpić do sióstr w Katowicach-Panewnikach (czynnych) odwiedzałam ją tam potem dwa razy jak jeszcze była przed obłóczynami, później nam się jakoś kontakt urwał, choć pisałyśmy do siebie zarówno jak była u sióstr jak i jeszcze w domu. Alicja jest z Jastrzębia Zdroju. Dowiedziałam się, że w Złoczewie jest ktoś taki, właśnie z Jastrzębia. Przynajmniej był jeszcze jakiś czas temu... Czy ona tam teraz jest? Obecnie byłaby przed 30stką. To fantastyczna dziewczyna i jeśli zmieniła zgromadzenie na kontemplacyjne i ktoś ją zna to proszę ją ode mnie pozdrowić przy najbliższej wizycie u sióstr. Z góry dziękuję!!! img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez (nie)poukładana (2008-07-18 19:12:21)

#30 2008-07-18 20:55:14

karmelcia
Gość

Alicja jest u Kamedułek, tak się składa że to koleżanka mojej współsiostry teraz już po 2 roku nowicjatu u moich Sióstr, opowiadała mi o Alicji i pokazywała zdjęcia, miała też pozwolenie na korespondencję z nią, jeśli się nie mylę to jej imię zakonne to Jadwiga, ale nie jestem pewna bo nie pamiętam.

#31 2008-07-18 21:19:18

(nie)poukładana
Gość

Dziękuję Ci Karmelciu za informację, ale czy to możliwe że są dwie takie osoby? o tym samym imieniu i nazwisku? Wcześniej Ala była u sióstr Służebniczek. Z konta kuzynki szperałam na nk i znalazłam ją.. przynajmniej tak to wygląda, że to ona.. chyba że ktoś na nią założył konto i prowadzi img/smilies/smile muszę napisać i zapytać. Ale wydaje mi się też że na zdjęciu u Kamedułek to właśnie ona. Dzięki raz jeszcze img/smilies/246

#32 2009-02-06 10:03:45

krucyfiksa
Gość

Mam wiadomość dla wszystkich którzy znali Inarę. Wstąpila do Mniszek Kamedułek 19.06 2008 roku złożyła pierwsze śluby nazywa sie S.M.Imelda od Jezusa Zmartwychwstałego i jest bardzo szczęśliwa w tym zakonie jej zdjęcia ślubne są w internecie na stronie Mniszek Kamedułek ze Złoczewa polecam img/smilies/smile

#33 2009-05-07 16:09:04

salome
Gość

bardzo ciekawe:)
a swoja droga czy ktos zna moze jakies "zwyczaje" Siostr Kamedulek ktore roznia sie zupelnie od zwyczajow innych siostr i nie sa u nich stosowane?
Dla przykladu co do dzis jest tematem wielu dyskusji to to ,ze , np: Klaryski-Kapucynki spia w trumnach, co odroznia je od innych Zgromadzen...

#34 2009-05-07 20:58:43

Jooasiaa
Gość

Nie, kl.kapucynki nie sypiają w trumnach :-) Znam siostry z Krk i pytałam o to,także jak to jest w innych zgromadzeniach.Zapewniam Was,że obecnie nie praktykuje się tego zwyczaju,dawniej owszem :-) Miało to charakter pokuty,i przypominać o śmierci dla świata.

Cd zwyczaju w Kamedułek- z tego co wiem,siostry nie jadają mięsa,tzw.rekreację mają jakieś 2razy w roku,no i milczenie ... jest pisane dużą literą i faktycznie przestrzegane.

#35 2009-05-08 13:55:04

Rafcio
Gość

Kamedułki rekreację mają z tego co wiem w niedzielę, w adwencie i W. Poście nie... Klaryski Kapucynki nie śpią w trumnach, ale bodajże w Przasnyszu czy Szczytnie jeszcze śpią w trumnach...
"siostry_kapucynki: Fundatorem zakonu kapucynek w Polsce jest bł. Honorat Koźmiński - kapucyn, a co do spania to niektóre klasztory zachowały tradycję spania w trumnach, jednak w naszym krakowskim klasztorze śpimy w normalnych łóżkach."
źródło

#36 2009-05-08 14:30:11

Jooasiaa
Gość

Cd rekreacji u Kamedułek : z tego co wiem,a wiem to z pewnego źródła,siostry mają rekreację oprócz świąt tylko wtedy gdy któraś siostra umrze.Cd Kapucynek- pisałam do sióstr z Pszasnysza i potwierdziły ,że ta tradycje już się nie utrzymuje. I nie ma co wzbudzać sensacji :-)
Czasy się zmieniły,gdyby siostry nadal spały w trumnach,to w ogóle nie byłoby kandydatek do zakonu.

#37 2009-05-08 14:33:41

Rafcio
Gość

To rzeczywiście już nie praktykują tego zwyczaju. A co do rekreacji to upierałbym się że jest w niedzielę, Tobie może chodzi o dni wielkiej rekreacji?

#38 2009-05-08 20:57:50

Jooasiaa
Gość

Aż tak daleko posuniętych informacji nie posiadam :-) Być może mają co niedzielę,ale na pewno jest tej rekreacji o wiele mniej niż w innych zakonach klauzurowych.Np u mnie w Kętach prawie co tydzień jakaś siostra( siostry) obchodzą imieniny :-) Czyli są to dni rekreacji :-) ( chodzi o  ss.Klaryski od WA).U Kamedułek nie ma czegos takiego :-)

#39 2009-05-13 08:46:22

Jana Mlada OSB
Gość

Na ile ja sie orientuje w tym, jak jest z rekreacja u kamedulek... (z opowiadania zloczewskich siostr)
Siostry maja w niedziele "rekreacje" podczas obiadu (wtedy rozmawia sie z tymi, z ktorymi jest sie sasiadka podczas jedzenia), w uroczystosci koscielne maja calodniowa rekreacje - naprz. Najs. Serca P. Jezusa, Boze Cialo, rowniez w dniu sw. Romualda, sw. Benedykta, imieniny Matki przeoryszy, dla nowicjuszek imieniny mistrzyni nowicjatu... takich dni jest w ciagu roku kilkanascie i siostry zartowaly podczas naszych spotkan, ze wlasnie w te dni juz wyczekuja z niecierpliwoscia cisze zwyklego dnia, a moze jeszcze lepiej... wchodza w ciesze kaplicy, by sie modlic...
Jesli chodzi o jedzenie miesa - kamedulki w Zloczewie zachowuja "monastyczny" post - kilka dni w tygodniu nie jedza miesa, wTyszowcach maja siostry z miesem troche inaczej... naprz. w okresie w. postu nie jedza wcale i normalnie chyba tylko w niedziele - ale to nie wiem 100%...
Trumny siostry nie maja img/smilies/smile
Pozdrawiam.

#40 2009-11-12 16:37:40

Jooasiaa
Gość

Słyszeliście o czymś takim jak "SPA dla duszy" u ss.Kamedułek? Można przyjechać do sióstr by "odpocząć".Czy ktoś był lub sie wybiera lub myślał o tym? ;p

#41 2012-10-17 11:40:24

sylwiaczek91
Gość

Szczęść Boże Wszystkim
Zastanawia mnie to jakie dokumenty trzeba złożyć do wstąpienia do sióstr Mniszek Kamedułek
orientuje się ktoś ?

#42 2012-10-17 15:08:22

Ana
Gość

sylwiaczek91 napisał(a):

Szczęść Boże Wszystkim
Zastanawia mnie to jakie dokumenty trzeba złożyć do wstąpienia do sióstr Mniszek Kamedułek
orientuje się ktoś ?

Zanim złożysz papiery, powinnaś się z siostrami umówić na spotkanie kilka dni. Tak aby bliżej Cię poznały.
A potem można myśleć o składaniu papierów. A warto jechać i porozmawiać.

#43 2012-12-19 02:51:32

AbbaOjczeprzyjmij
Użytkownik
Imieniny: 6 września
Urodziny: 26 sierpnia

Mniszki kamedułki w Tyszowcach img/smilies/smile
img/smilies/big_smile  http://www.kamedulki.zamojskolubaczowska.pl/

Ostatnio edytowany przez AbbaOjczeprzyjmij (2013-01-13 23:19:24)

,, Upomnieniem Pańskim nie gardź, mój synu, nie odrzucaj ze wstrętem strofowań. *
Bowiem karci Pan, kogo miłuje, jak ojciec syna, którego lubi.''  Przysłów 3, 11-12.
,, Sprowadzę na nich ucisk, by Mnie odnaleźli'' Jeremiasza 10,18
* Nieszczęścia często oczyszczają i przygotowują do ściślejszego połączenia z Bogiem. ( Zapraszam Cię, mówi Pan)

#44 2013-06-20 12:52:04

Karmelka
Użytkownik

Śluby wieczyste u sióstr kamedułek w Złoczewie http://www.radiorodzina.kalisz.pl/aktua … lek-w-zl-1

#45 2013-06-20 15:01:27

Ana
Gość

Siostra Imelda, na barce było jej świadectwo wklejone. Piękna uroczystość śluby wieczyste.

#46 2014-01-19 20:06:24

michaleus
Użytkownik
Imieniny: 29.09
Urodziny: 21.01

Panu Bogu dziękować za powołanie mniszek - kamedułek. Wiem, że te w Tyszowcach mają pobudkę później od kamedułów ;  ). Dawna znajoma miała tam dwie przyjaciółki : rodzone siostry ( klasztor w Złoczewie )

Im więcej daje się Bogu, tym więcej się od Niego otrzymuje.

#47 2014-07-19 23:49:05

mariamiriam
Gość

Witajcie!
Jeśli jesteście zainteresowane drogą kamedulską, warto spróbować. Jednak może raczej w Złoczewie. Nie zachęcam do Tyszowiec. Byłam...

#48 2014-07-20 16:11:24

Karmelka
Użytkownik

mariamiriam napisał(a):

Witajcie!
Jeśli jesteście zainteresowane drogą kamedulską, warto spróbować. Jednak może raczej w Złoczewie. Nie zachęcam do Tyszowiec. Byłam...

Nie wiem, czy Barka jest miejscem do zniechęcania... Warto nad tym pomyśleć. To Pan Bóg powołuje i sam daje powołanie do konkretnego domu. To, że komuś w Tyszowcach się nie podobało to nie oznacza, że kogoś innego Pan tam nie powoła.

#49 2014-07-22 22:32:09

czarny
Użytkownik

Spokojnie, spokojnie - po co te nerwy? Tutaj są niepotrzebne, ale rzeczywiście podobnie uważam, że jeśli komuś się nie widziało w jakimś miejscu to nie oznacza wcale tego, że innej osobie nie będzie się podobało - dane miejsce czy też wspólnota zakonna. Faktycznie jest tak, że człowiek gdzieś jedzie i czuje to wewnętrznie - tak to jest moje miejsce na tej planecie. Mariamiriam - skoro nie byłaś zachwycona miejscem lub wspólnotą to nic nie stoi na przeszkodzie aby spróbować gdzieś indziej img/smilies/smile Mamy tę możliwość wybierania sobie miejsca i wspólnoty - głowa do góry img/smilies/smile

"Słuchaj, synu, nauk mistrza i nakłoń [ku nim] ucho swego serca."   Reguła Św. Benedykta – Prolog

#50 2015-03-25 15:23:36

Karmelka
Użytkownik

Dzisiaj radość w złoczewskiej wspólnocie - śluby wieczyste http://www.radiorodzina.kalisz.pl/aktua … lek-w-zl-2

Stopka forum