'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2012-04-08 00:00:22

Karmelka
Użytkownik

Takich mamy kapłanów, o jakich się modlimy...

To zdanie pewnie słyszeliście nie raz. Ale tak w ramach refleksji z Wielkiego Czwartku zachęcam do modlitwy za kapłanów. Zachęcam też do dzieła duchowej adopcji kapłanów http://ddak.wordpress.com/
Ale o tym też napewno słyszeliście i pisaliście img/smilies/big_smile To tak ku przypomnieniu i zachęcie do podjęcia takiej adopcji. Zachęcam do modlitwy, adpocji księży z tej strony, którzy na taką modlitweną adpocję czekają na liście oczekujących img/smilies/big_smile

#2 2012-04-08 09:09:43

neveralone
Gość

Re: Takich mamy kapłanów, o jakich się modlimy...

Modlitwę za kapłanów propaguje tez strona www.kaplani.com.pl
W Wielki Czwartek przeprowadzono akcję, w ramach której 30-dniową modlitwą zostało objętych 41 tysięcy kapłanów.
Dużo modlę się za kapłanów, mam świadomość wiele robią w służbie Bogu i człowiekowi.

#3 2012-06-20 14:34:59

marek_bowa
Gość

Dzień dobry.
Modlitwa za kapłanów jest jak najbardziej pożądana. Duchowa adopcja również pozwala na wypraszanie dla nich łask. Muszą oni ciągle mieć się na baczności i starać się nie czynić zła - są oni wzorem do naśladowania dla swoich wiernych.
Wiadomo - każdy ma w życiu gorsze chwile i wtedy tym bardziej potrzebują oni naszego wsparcia i modlitwy. Ksiądz Zdzisław Kroplewski w swojej książce Kryzysy kapłańskie przedstawia historie upadków duchownych, ale takie z morałem - pokazuje, że po takim przeżyciu człowiek może stać się mocniejszy.
Tak więc módlmy się za osoby duchowne.

#4 2012-09-02 21:46:02

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#5 2012-10-01 13:37:39

Karmelka
Użytkownik

Dzisiaj wspomnienie św. Tereski od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, która w sposób szczególny doceniała wartość modlitwy za kapłanów. Zachęcam więc w ten dzisiejszy dzień szczególnie do adpocji kapłana http://ddak.wordpress.com/zgloszenia/

#6 2013-02-19 22:57:20

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

http://adonai.pl/modlitwy/?id=172

To link do modlitwy do Maryi, Matki kapłanów. Tekst tej modlitwy, zapisanej przez Jana Pawła II,  otrzymali uczestnicy poznańskiego spotkania Barkowiczów, o czym była mowa w relacji z 1. dnia. 
Piękny tekst, z adhortacji "Pastores dabo vobis".

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#7 2013-03-04 14:55:07

Kaati
Użytkownik

W naszej parafii mieliśmy i mamy dobrych kapłanów. I mam nadzieję, że tak będzie nadal. 1 marca obchodziliśmy święto żołnierzy wyklętych i kapłani zorganizowali nam wykład o tym, bo nie wiele wiemy. Historia przez dekady łgała ich, media w wolnej Polsce mało mówią o patriotyźmie.
Nasi księża wzięli sprawy w swoje ręce. Ostatnio czujemy się zagubieni z powodu ogólnie pojętego bałaganu moralnego. Sprawy te prostują nam księża na kazaniach. Od paru tygodni "nie przynudzają" na kazaniach, ale mówią o takich sprawach, że widać, że ludzi to interesuje, słuchają uważnie, w skupieniu, by nie stracić słowa.

Jesteśmy jak dzieci, które poczuły większy mrok i chłód. Odruchowo zaciskamy mocniej rękę na dłoni naszych ojców duchownych. Nie wiem, jak gdzie indziej, ale u nas na drodze krzyżowej zwiększa się uczęszczanie. Mamy dosyć tego bałaganu moralnego, tego powszechnego i bezczelnego przyzwalania na zło. Czarne to czarne, a białe to białe i tak powinno być zawsze.

Stopka forum