'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2012-12-02 22:45:22

Samuelka
Gość

Instytut Prymasa Wyszyńskiego

Kochani, moja koleżanka poprosiła mnie o podanie tej informacji do osób potencjalnie zainteresowanych:-) Ponieważ sama przez długi czas kilka lat temu aktywnie czytałam i udzielałam się na Barce, pomyślałam właśnie o tym forum. (Ostatecznie... od 3 lat jestem w małżeństwie i wiem, że tego Pan Bóg chciał, ale to historia na inny post).

Koleżanka jest obecnie w Instytucie Prymasa Wyszyńskiego. Od 3 lat.
Już w najbliższy weekend organizują dni skupienia - nie są typowo powołaniowe, chociaż kto wie?
Serdecznie polecam. Ja sama już tam nie pojadę z wiadomych względów ;-)

"Kim jesteś, o Niepokalana?" (św. M. M. Kolbe)
"Złóż z nami hołd kwiatów Matce Bożej Niepokalanej"
Dni skupienia dla dziewcząt i młodych niezamężnych kobiet
7-9.12.2012
u stóp Jasnej Góry

Instytut Prymasa Wyszyńskiego
ul. Wyszyńskiego 12, Częstochowa

Zapisy: tel. 34 361 52 28
mailowo: wyszynskirekolekcje@gmail.com

Jestem też bardzo ciekawa, czy ktoś z Was interesuje się właśnie tym Instytutem albo także ma z nim jakąś styczność.

#2 2013-05-06 20:24:38

Honorat
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 4.09

Re: Instytut Prymasa Wyszyńskiego

Zmarła Maria Okońska

Maria Okońska, założycielka Instytutu Prymasa Wyszyńskiego zmarła w poniedziałek nad ranem w Częstochowie. Miała 93 lata. Była jedynym świadkiem składania przez kard. Stefana Wyszyńskiego w odosobnieniu Jasnogórskich Ślubów Narodu.

Maria Okońska urodziła się 16 grudnia 1920 r. w Warszawie. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim i psychologię na Uniwersytecie Ziem Zachodnich. Była uczestniczką Powstania Warszawskiego ps. “Emmanuela”.

Okońska współpracowała z kard. Stefanem Wyszyńskim od 1942 r. W roku 1948 została aresztowana przez UB za działalność duszpasterską i organizowanie obozów wakacyjnych dla dziewcząt z całej Polski.

Wraz z Marią Wantowską i Janiną Michalską odwiedzała uwięzionego Prymasa Polski w Komańczy.

2 sierpnia 2009 r. została odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

(kuriaczestochowa.pl/bez-kategorii/zmarla-maria-okonska/)

"Jeden jest tylko niezmienny przyjaciel -Bóg" (Aniela R. Godecka)
"Moim powołaniem jest MIŁOŚĆ" (św. Terenia)

Stopka forum