'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2008-04-14 21:52:20

mmm
Gość

Wspólnota Emmanuel

Poszukuje wiadomości o tej wspólnocie, gdyby ktos znal ją blizej to proszę o pomoc.
Tu wklejam to co juz wiem: (mysle, ze to bardzo ciekawa wspolnota)
http://www.emmanuel.info.pl/

#2 2010-08-19 00:06:28

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:
Re: Wspólnota Emmanuel

Ja chciałam Wam powiedzieć, że miałam okazję rozeznawać swe miejsce w tejże wspólnocie i nie wykluczone, że do czasu wstapienia powrócę tam img/smilies/wink Są niesamowicie bliscy memu sercu, a ich głównym charyzmatem jest Adoracja. img/smilies/smile
W teh wspólnocie jest miejsce dla małżeństw, młodzieży, samotnych szukających, Ma swoje seminarium we Francji img/smilies/smile . Ostatnio tez utworzyły się Siostry i Bracia - ku mej radości dzieło kwitnie img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile

Jak macie pytania zadawajcie, postaram się odpowiedzieć img/smilies/tongue

A i dodam że Emmanuel jest wspólnot charyzmatyczną i panuje niezwykle rodzinna atmosfera. img/smilies/teu45

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#3 2010-08-19 10:34:34

TomaszD
Gość

Zam siostre konsekrowaną z tej wspolnoty, mieszka we Francji.  Bardzo mi się ta wspolnota podoba, choć zdecydowalem się życ w innym charyzmacie   img/smilies/smile

#4 2010-08-19 10:41:31

francesco
Gość

Bardzo proszę napisać o braciach konsekrowanych.img/smilies/smile

#5 2010-08-19 10:49:54

TomaszD
Gość

O braciach mało co wiem, znam wspolnote z Krakowa i tą siostre z Francji. Braci konsekrowanych nie znam. Wiem tylko, że są bezhabitowi, siostry mają taki strój "ala świecki" koloru niebieskiego. img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez TomaszD (2010-08-19 10:50:32)

#6 2010-08-19 10:52:11

francesco
Gość

Ale czy są to osoby świeckie konsekrowane , czy zakonne ?

#7 2010-08-19 10:58:20

TomaszD
Gość

Wspólnota Emanuel jest wspólnotą świecką, nie ma statutu wspolnoty zakonnej. Wynika to z Prawa Kanonicznego. Jeśli by byli wspolnotą zakonną to świeccy nie mogli by być przełożonymi. Także są to osoby świeckie konsekrowane. Są też w tej wspólnocie księża i klerycy. Myśle, że to funkcjonuje na takiej zasadzie jak w Chemin Neuf (którzy są też w Polsce)

#8 2013-05-21 20:58:54

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

http://www.emmanuel.info.pl/ - na stronce Emmauelowej po małych zmianach są dostępne ich przepiękne, przecudne piosenki uwielbieniowe img/smilies/142
A dla osób ze Szczecina polecam w każdy II wtorek miesiąca Uwielbienie po Mszy w Sercu właśnie z tą wspólnotą img/smilies/big_smile

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

Stopka forum