'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#51 2012-12-11 22:14:01

adamsvd
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 1988

Re: Nieaktywni użytkownicy

hannaturno napisał(a):

Co do rekolekcji - może masz rację, zresztą chyba Adam sporo zredukował.

fakt, zostały już tylko z roku 2012 - niedługo i tak zrobię czystkę żeby zostały tylko aktualne img/smilies/smile

devinirka napisał(a):

Swego czasu odeszłam stąd. Nie zaglądałam na Barkę baaardzooo długo (niemal 3 lata?). Niedawno zaczęłam podczytywać- nie wiem, czy forum dostępne jest dla ludzi spoza, ale jeśli nie- z pewnością nie założyłabym drugiego konta (skoro mnie nie chcą).

ja rozumiem i cieszę się z kazdego powrotu img/smilies/smile dlatego to nadal zostaje do dyskusji co robimy (MY _ BARKA)

Jika napisał(a):

Adam, ile osób odpowiedziała na maila którego wysłałeś ?

zdecydowanie 500 to górna granica - jednak z pewnością było około 100 nieaktulanych maili, które "wróciły"

shy girl img/smilies/wink napisał(a):

Jeżeli chcecie to stwórzcie sobie taką eklezje ludzi wyjątkowych i wybranych, ale powiem szczerze, że mnie to niepokoi.
Nie twórzcie na siłę sobie wspólnoty internetowej. Są ludzie zaangażowani bardziej (naprawdę podziwiam i z uznaniem patrzę na pracę Adama SVD i moderatorek niektórych), ale są też tacy, którzy nie chcą wychodzić na jaw, nie chcą się spotykać, bądź po prostu fizycznie jest to niemożliwe. Dajcie takim osobom swobodę i nie zamykajcie sie na nich.
Tak, tak... ja tu nie mam nic do gadania, ale w sumie nie szkodzi img/smilies/wink
Pax

masz tyle do gadania, co każdy więc cieszę sie z Twojego głosu img/smilies/smile nie tworzymy na siłe wspólnoty internetowej, ani grupy wybranych. po prostu chcemy rzucić trochę życia w Barkę - nie wiem jak to ująć. i naprawdę szanuję osoby, które nie chcą sie spotkać - chociaż chciałbym wielu z Was poznać i chyba na każdej rozmowie zapraszam na skupienie. jednak rozumiem, że ktoś nie może, lub po prostu nie chce.

Duchu Święty Boże
Wszystko z Miłości ku Tobie!

http://www.werbisci.pl/

#52 2012-12-12 17:50:06

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

devinirka napisał(a):

Niedawno zaczęłam podczytywać- nie wiem, czy forum dostępne jest dla ludzi spoza, ale jeśli nie- z pewnością nie założyłabym drugiego konta (skoro mnie nie chcą).

Nie wiem, kogo masz na myśli, pisząc o ludziach spoza. Forum jest dostępne dla każdego - tzn. każdy może czytać, byle miał dostęp do neta. Pisać może każdy zarejestrowany.

Natomiast nie brałabym do siebie  - na zasadzie "skoro mnie nie chcą" - jakichś operacji technicznych. Nieporozumienie. To nie jest policzek, obraza i odepchnięcie kogokolwiek. Widzisz, ja nie wiem, bo się nie znam - nie wiem, czy tempo działania forum zależy od liczby zarejestrowanych osób.  Jeśli zależy, to warto zapytać niepiszących, czy chcą korzystać z konta. Jeśli nie korzystają i nie zamierzają - no to rozumiałabym chyba potrzebę usunięcia takich kont.  Zauważ, wiele rzeczy się dezaktualizuje i trzeba je odnowić, uaktualnić, aktywować - np. kartę biblioteczną itp.  Po paru latach bywa, że trzeba założyć od nowa. Bez obrazy, po prostu - ze wzgl. organizacyjnych. Bez interpretacji w kierunku osobistych zniewag img/smilies/smile

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#53 2012-12-12 19:12:04

Jika
Użytkownik
Imieniny: 13.01
Urodziny: 21.08

Oczywiście szybkość działania stron internetowych zależna jest od naszego internetu. Ale nasze forum działa na czyimś internetowym serwerze o czym świadczy adres www. zakończy p2a.pl - świadczy to również o tym, że korzystamy z jakiejś ograniczonej pojemności. Całe forum zajmuje jakiś % z tego serwera. Wewnątrz forum te procenty dzielą się np. na wygląd forum, użytkownicy, tematy itp. Jeżeli jest wiele tematów ( czy podtematów...) użytkowników, forum automatycznie zwalnia by dać rade obsłużyć wszystko co ma zarejestrowane. Nawet jeżeli ktoś w ogóle tu nie zagląda czy nie udziela się od X czasu, forum zaczyna zwalniać w otwieraniu stron, bo ma zakodowane że a nóż widelec, ktoś właśnie nieaktywny się zaloguje. Po czasie i tak zwalnia tą pamięć, chodź ma ją zakodowaną - co jeszcze bardziej obciąża forum...

"Chrześcijaństwu w Polsce nie grozi dziś ani laicyzm, ani ateizm (przynajmniej na razie), ale parodia religii."
                                                                                                               / ks. J. Tischner

#54 2012-12-13 21:56:16

adamsvd
Użytkownik

ok, zrobimy tak - jeśli Magda19 się zgodzi - ponownie wyślemy do wszystkich o treści, że jeśli nadal chcą korzystać z loginu i konta to trzeba pisać minimum jeden post na dwa lata, inaczej konto będzie usunięte - ubrane jest to troszkę w inne słowa (dzięki hannaturno), ale o to chodzi. osoby bez posta po roku będą kasowane. w wolnej chwili postaram sie to zrobić img/smilies/smile
wilk syty i owca cała img/smilies/smile

Duchu Święty Boże

#55 2012-12-13 22:17:05

jkasia4
Zbanowany

A ja wspomniałam jeszcze o problemie nieaktywnych użytkowników w temacie Internetowa Róża Barki - to też wydaje mi się bardzo ważne- bo Róża nie ma racji bytu gdy nie modlą się wszystkie jej poszczególne Płatki- proszę i tę sprawę uregulować !!!

#56 2013-01-10 09:29:21

Jika
Użytkownik

Od godziny 22 dnia wczorajszego do godz. 6 dnia dzisiejszego nie można było wejść na forum... To tyle, z akcji ze coś nawala. Idę w końcu spać img/smilies/smile

"Chrześcijaństwu w Polsce nie grozi dziś ani laicyzm, ani ateizm (przynajmniej na razie), ale parodia religii."
                                                                                                               / ks. J. Tischner

#57 2013-01-10 18:44:10

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Jika napisał(a):

Od godziny 22 dnia wczorajszego do godz. 6 dnia dzisiejszego nie można było wejść na forum... To tyle, z akcji ze coś nawala. Idę w końcu spać img/smilies/smile

To znaczy, że Pan Bóg się troszczy i czuwa, to czas pt. 'niech Cie nawet sen nasz chwali' img/smilies/big_smile

#58 2013-01-10 19:32:22

Jika
Użytkownik

Tyle, ze niektórzy mają odwrócony czas czuwania... Pracują nocą, śpią w dzień img/smilies/smile
Chętnie bym chwaliła Boga snem, ale nie kiedy trzeba pracować img/smilies/wink

/ ks. J. Tischner

#59 2013-01-11 13:42:33

dzieciak
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

O takich kosmicznych porach to w sumie mało komu powinno przeszkadzac, że gdzies nie można się zalogować. Zazwyczaj w nocy trwają prace techniczne na serwerze i stąd utrudnienia dostępu.

'Będzie błogosławił...
Będzie łamał...
Będzie dawał swoim uczniom...
     I nigdy nie zrezygnuje z Ciebie !' <3

#60 2013-02-21 22:14:44

adamsvd
Użytkownik

akcja - nieaktywni użytkownicy rozpoczęta - zgodnie z wysłanym mailem przystępuję do wykonania zapowiedzianych w nim czynności img/smilies/smile

Duchu Święty Boże

#61 2013-02-22 20:18:24

Jika
Użytkownik

z 28 kart użytkowników, zostało już 21 ... img/smilies/smile Brawo Adam ! img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Jika (2013-02-22 20:19:12)

/ ks. J. Tischner

#62 2013-02-22 21:49:00

karmolcia
Gość

...a niektórzy pretensje mieli, że władze forum nic nic robią img/smilies/tongue Dobra robota img/smilies/smile

#63 2013-02-22 21:59:52

adamsvd
Użytkownik

zostało 799 użytkowników aktywnych - a było około 1400 użytkowników wcześniej.
od razu zrobiło sie luźniej, mam nadzieję, że forum będzie działać szybciej.
(więc przez rok w tym względzie można rok odpoczywać)
pozdrawiam img/smilies/smile

Duchu Święty Boże

#64 2013-02-22 22:05:00

Jika
Użytkownik

Hura ! img/smilies/smile
Adam jak Bogdan Wenta na prezydenta ! img/smilies/tongue Fakt, nasza władza coś robi img/smilies/wink Pewnie dużo to czasu zajęło ?

Ostatnio edytowany przez Jika (2013-02-22 22:06:04)

/ ks. J. Tischner

#65 2013-02-22 22:13:30

karmolcia
Gość

Adamie, dziękuję za dziennik pokładowy. Ale wiecie, te 800 użytkowników musiałoby tu trochę zadziałać, żeby stagnacji nie było...

#66 2013-02-22 22:46:12

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

dziękujemy Adamie

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#67 2013-02-28 15:06:42

Jika
Użytkownik

W wiadomym celu.... dziękuję i ja
Właśnie nadrobiłam straty, doczytałam do końca... !

/ ks. J. Tischner

#68 2013-03-04 14:35:15

s_Gabriela
Użytkownik
Imieniny: Vigilia Zwiastowania
Urodziny: Świętego Józefa

img/smilies/smile Zaczynam na nowo być aktywna.
Po  rekolekcjach pragnę     wnieśc na to forum moja wielką miłośc do Jezusa-Miłości Miłosiernej.

"Kochaj i głoś to swoim życiem" Święty Augustyn
Qui coronat te in misericordia (Ps 102, 4)
http://siostry-augustianki.blogspot.fr/

#69 2013-03-04 15:16:41

Jika
Użytkownik

Huraaaaa, siostra powróciła ! img/smilies/smile

/ ks. J. Tischner

#70 2013-03-04 17:01:51

dzieciak
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Miło img/smilies/smile

'Będzie błogosławił...
Będzie łamał...
Będzie dawał swoim uczniom...
     I nigdy nie zrezygnuje z Ciebie !' <3

#71 2013-06-26 10:05:20

swieczka
Użytkownik

Mam jedno pytanie. Wsrod nas sa uzytkownicy ktore nieaktywny z powodu formacji zakonnej - co z takimi robic? Bo oni nie z wlasnej woli nie moga napisac post. A pozniej takie @uzytkownicy@ nie moga napisac swego swiadectwa - musza sie reiestrowac ponownie. Mam pomysl - niech uzytkownicy ktore znaja ze wstepuja gdzies - niech mowia o tym moderatoram zeby ci ich nie wyrzucili z forum.

#72 2013-06-26 14:22:51

Jika
Użytkownik

Wiele osób które wstąpiło, nie powróciło na forum... Zawsze mogą się na nowo zarejestrować, przecież to nie jest problem...

/ ks. J. Tischner

Stopka forum