'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.

Kopiowanie, cytowanie całości lub fragmentów wypowiedzi użytkowników forum, bez ich zgody, jest zabronione.

PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#76 2012-11-10 14:11:08

Zmartwychwstanka
Użytkownik

Re: Szkaplerz

Kochane Barkowiczki i Kochani Barkowicze!
Bardzo serdecznie dziękuję za modlitwę w intencji sfinalizowania sprawy przyjęcia "do Szkaplerza" przez moich Uczniów. 16 listopada w Dzień Matki Bożej Ostrobramskiej będzie uroczysta Eucharystia, w czasie której Młodzi przyjmą Szkaplerz - Dar Matki Bożej. Dziękuję za już...i proszę o jeszcze - módlcie się, aby pozostali wierni obietnicy miłości. W tym momencie jest ponad 20 Kandydatów (chłopcy i dziewczęta), ale jeszcze kilka osób się szykuje. Na chwałę Pana.

Niech On będzie w tym Uwielbiony!

Kochani, Pan Bóg jest Wielki - do przyjęcia Szkaplerza przystępuje około 50 osób, w tym również dorośli. Wierzę, że Matka Boża wyprosi im wiele łask. Dziękuję jeszcze raz za modlitwę - pamiętajcie w niedzielę 18 o godz. 15. 00.

Ostatnio edytowany przez Zmartwychwstanka (2012-11-10 14:12:14)

#77 2012-11-16 12:35:22

natmar0
Użytkownik

Mam pytanie odnośnie Szkaplerza... Jeśli ktoś nosił przez długi czas Szkaplerz, a później przez kilka lat czas przestał nosić, bo się zniszczył i nie było możliwości zakupu, to musi przyjąć jeszcze raz przez kapłana czy może sam sobie założyć? I ewentualnie czy trzeba go kupić osobiście, czy ja bym mogła go kupić tej osobie, a ona by go sobie nałożyła?
Bardzo proszę o szybką odp, bo jeszcze na dziś to potrzebuję.
Pozdrawiam img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez natmar0 (2012-11-16 14:24:40)

"Jezus jest chory z miłości i daje do zrozumienia,
że taką chorobę można uleczyć tylko miłością." (LT 109)

#78 2012-11-16 15:12:59

mhawa
Użytkownik
Imieniny: w połowie lata
Urodziny: w czerwcu

„Jeśli ktoś przyjąwszy Szkaplerz, nie nosił go dłuższy czas czy to z zapomnienia, czy niedbalstwa, czy z powodu zagubienia go, nie musi go na nowo przyjmować z rąk kapłana. Wystarczy gdy sam sobie go ponownie założy, żałując za zaniedbania i podejmie wymogi nabożeństwa. Gdy ktoś odrzuci Szkaplerz z pogardy, a zrozumiawszy że źle uczynił, chce ponownie wrócić do praktyki nabożeństwa, obrzęd nałożenia szkaplerza przez kapłana musi być powtórzony.”  http://www.krakow.karmelici.pl/index.ph … melitanski
„Po zniszczeniu lub zagubieniu pierwszego szkaplerza można nabyć drugi i nałożyć go sobie samemu. Podobnie czyni się w przypadku zaprzestania noszenia, jeśli nie było to spowodowane wzgardą (wtedy należy przyjąć szkaplerz ponownie)."   http://karmel.przemysl.pl/?page_id=1015

" Panie spraw, abym Cię naśladował i służył Ci według powołania i łaski mi udzielonej"

#79 2012-11-18 21:16:39

Zmartwychwstanka
Użytkownik

Kochani, bardzo Wam dziękuję za modlitwę. Dziś w Godzinie Miłosierdzia 62 osoby przyjęło Szkaplerz Święty. Jeśli Pan pozwoli - będzie druga tura w marcu. Więcej informacji i zdjęcia pojawią się na naszej stronie www. Jeszcze raz Wam dziękują za wsparcie.

#80 2013-06-10 06:07:15

karmolcia
Użytkownik
Imieniny: 18 listopada
Urodziny: 12 kwietnia

ja szkaplerz noszę od listopada ubiegłego roku. Zaczęło się od tego, że moja bliska koleżanka opowiedziała mi o duchowości karmelitańskiej, a potem o szkaplerzu. No i wzrastało we mnie pragnienie przyjęcia, ale jakoś tak odwlekałam zamówienie. I któregoś dnia... Sam do mnie przyszedł img/smilies/tongue W naszej szkole na lekcji religii odwiedzili nas karmelici bosi z Czernej. Opowiadali o sobie a potem można było zadawać pytania. No i zapytałam o szkaplerz. Opowiedzieli o wszystkich obowiązkach itd. ale nie mieli żadnego szkaplerza, by mi nałożyć. Następnego dnia wychodzę z Adoracji Najświętszego Sakramentu i spotykam tych ojców. Jeden z nich mówi do mnie: myśleliśmy o tobie i w sumie to mamy szkaplerz... I zdjął z szyi swój i mi go dał img/smilies/big_smile A że nie mieli czasu to nie nałożyli go mi i poszłam do swojego kierownika duchowego z prośbą o to. No i od 16 listopada mam go na sobie. img/smilies/smile jak szłam do kościoła na nałożenie to myślalam, że przyjmę go po cichu w zakrystii, a mój spowiednik wylazł na środek kościoła z formularzem i kropidłem także wspomnienia są też niezwykłe z tego czasu img/smilies/big_smile No i po tym czasie widzę, że Matka Boża bardzo mnie chroni. img/smilies/smile

Żyję dla Jezusa!  img/smilies/142 img/smilies/142 img/smilies/142

#81 2013-07-13 14:17:32

natmar0
Użytkownik

A ja trochę o odnowieniu przyjmowania Szkaplerza...
Wiem, że istnieje taki zwyczaj, że co roku odnawia się przyjmowanie...
Tylko jak to jest? Daje się swój Szkaplerz, który się nosi kapłanowi i mówi, że chciałoby się odnowić?
Czy trzeba kupić nowy?
Jak sprawa wygląda?

#82 2013-07-13 20:04:23

Amaretto
Gość

ja pierwsze słysze o czymś takim, może chodzi o odnowienie przyrzeczeń, jak w rocznice chrztu św. lub w roczn. ślubu  img/smilies/wink

#83 2013-07-13 22:30:26

Ana
Gość

Mi też nic nie wiadomo o czymś takim. Tylko tyle, że raz do końca swojego życia się nakłada.
Odpowiedź na twoje pytanie:

17. Czy przyjęcie szkaplerza można co jakiś czas odnawiać?

Raz dokonanego obrzędu przyjęcia szkaplerza z rąk kapłana nie trzeba powtarzać. Istnieje natomiast piękny zwyczaj ponawiania swego oddania się Maryi każdego roku, w rocznicę przyjęcia szkaplerza. Zwyczaj ten nie ma określonej formy. Najczęściej wyraża go nawiedzenie kościoła, podziękowanie Maryi za łaskę przyjęcia Jej znaku oraz ponowienie w sercu aktu zawierzenia się Jej.

Więcej tu: http://szkaplerz.pl/szata/index.php?go= … rz_pytania

#84 2013-07-14 16:34:52

natmar0
Użytkownik

Aaaaaaaa, to już rozumiem..
Widocznie musiałam coś źle usłyszeć, albo zrozumieć..
Dziękuję za wyjaśnienie, bo tak bym pewnie niedługo biegała do kapłana, od którego w zeszłym roku Szkaplerz przyjęłam i bym prosiła o odnowienie przyjęcia .. To by była wpadka dopiero img/smilies/tongue

#85 2013-07-16 16:47:59

dorota0103
Użytkownik
Imieniny: 25.06
Urodziny: 1.03.1989 r.

Ja kiedyś przez jakiś czas nosiłam szkaplerz, potem już nie.

Nie wiem, gdzie mam ten szkaplerz.

Myślę czy nie kupić kiedyś medalika i nosić-choć po głowie "chodzi" mi cudowny medalik, bo taki mam; zamiast medalika szkaplerznego (czy jak to się odmienia?).

Zapraszam na moją stronę img/smilies/smilehttp://www.zyciowawedrowka.blogspot.com

#86 2013-07-20 20:13:10

Kasia233
Użytkownik
Imieniny: 25listopada
Urodziny: 29.05.1988

Czy koś wie, gdzie można kupić zielony szkaplerz niepokalanego serca Maryi? czy on nie musi być przyjęty z rąk kapłana?

#87 2013-07-21 18:02:02

Ana
Gość

Kasia233 napisał(a):

Czy koś wie, gdzie można kupić zielony szkaplerz niepokalanego serca Maryi? czy on nie musi być przyjęty z rąk kapłana?

Można kupić  http://www.lideria.pl/Szkaplerz-ktory-u … s?nr=89250   a jeżeli nie ma sklepie to może w wydawnictwie.

Można nabyć jeszcze u Sióstr Miłosierdzia. I do poczytania http://www.tajemnicamilosci.pl/uzbrojen … ryjna.html

#88 2013-07-28 23:00:29

Ela
Użytkownik
Imieniny: 05.11
Urodziny: 05.11.1991

Byłam dziś na Górze Karmel... Sprawiło mi to tyle radości!!img/smilies/smile
Piękne miejsce, bez tłumów, przepychanek kolejnych grup pielgrzymkowych, hałasu i robienia setek zdjęć.. Mimo, że kościół jest w środku miasta, tuż koło ronda, panowała tam cisza i spokój. Zupełnie inaczej wyobrażałam sobie to miejsce. Ale i tak mnie zachwyciło:)
(taka mała, nieistotna moja refleksja, ale chciałam się nią podzielić:))

#89 2013-08-03 11:56:54

natmar0
Użytkownik

Dziękuję za Twoją refleksję, Elu img/smilies/smile
Nawet nie wiesz, jak się cieszę, że mogłaś być na tej cudownej Górze, której szczyt przecież jest celem nas wszystkich, niosących Szkaplerze (i w sumie nie tylko) img/smilies/smile Rodziny Karmelitańskiej..
Wyobrażam sobie, jak musiało być tam cudownie..
Mam nadzieję, że kiedyś też będę miała możliwość wdrapania się na Nią.

#90 2013-08-03 16:51:28

baskowska20
Użytkownik

Słyszeliście może o szkaplerzu Św Michała Archanioła??

#91 2013-08-03 19:50:24

karmolcia
Użytkownik
Imieniny: 18 listopada
Urodziny: 12 kwietnia

słyszałam, mogą go nałożyć tylko michalici.

Żyję dla Jezusa!  img/smilies/142 img/smilies/142 img/smilies/142

#92 2013-08-03 23:09:17

baskowska20
Użytkownik

Karmolcia a wiesz moze cos wiecej??

#93 2013-08-04 09:59:08

Czerwony_Kapturek
Gość

#94 2013-10-13 20:42:27

peccadora
Użytkownik

No właśnie- (to pytanie głównie do osób z okolic Śląska)
Gdzie w okręgu Katowic (mam na myśli takie miasta jak Chorzów, Gliwice, Zabrze, Bytom, same Katowice itd.) można przyjąć szkaplerz święty?
Może jest na forum ktoś z tych okolic, kto przyjmował szkaplerz..

#95 2013-10-14 22:30:26

kalinka
Użytkownik

peccadora,ja nie jestem z  okolic Śląska ale może zapytałabyś karmelitanek bosych w Katowicach,bądź w parafii,gdzie jest III zakon karmelitów bosych to parafia św.Piotra i Pawła w Katowicach(może  się orientują ). Klasztor karmelitów jest chyba najbliżej Ciebie we Wrocławiu. Przyjmowałam szkaplerz akurat bezpośrednio od karmelity bosego będąc w  Poznaniu ale latem widziałam także jak w kościele w nadmorskiej miejscowości ks.diecezjalny przyjmował do szkaplerza tak uroczyście każdego kto tylko pragnął dnia 16 lipca.

#96 2013-10-14 23:04:04

baskowska20
Użytkownik

A ja z dumą powiem że od  22sierpnia tego roku należe do czcicieli Św Michała Archanioła przyjęłam szkaplerz Michalicki :-)

#97 2013-10-15 10:06:55

rusałka
Użytkownik
Imieniny: Niedziela Miłosierdzia Bożego
Urodziny: Pewien dzień Maryjny

W Katowicach są w każdą pierwszą niedzielę miesiąca spotkania z karmelitą bosym. Można się z nim umówić.
http://www.ocds.org.pl/index.php/spotkania-studium

Na tej stronie są też namiary na wspólnoty III Zakonu z Bytomia i Chorzowa. Można zapytać, kiedy Karmelita Bosy ma spotkanie i zgłosić się.

"Jakże chciałbym zobaczyć między kwiatami o świcie Twarz Boga."
                                                                          Basho

#98 2013-10-15 14:46:52

peccadora
Użytkownik

Nie mieszkam dokładnie w Katowicach, ale próbowałam się kontaktować z karmelitankami mailowo, na razie bezskutecznie.
Dziękuję, Rusałko, to jest chyba właśnie to, o co mi chodziło img/smilies/smile na tej stronie jest wspólnota III zakonu z mojej miejscowości, więc myślę, że mogę spróbować tam się czegoś dowiedzieć

#99 2014-01-27 13:42:49

Kasia233
Użytkownik
Imieniny: 25listopada
Urodziny: 29.05.1988

Mam do was  pytanie . Czy przed przyjęciem szkaplerza powinno się przejść jakieś przygotowanie? czy można tak po prostu pójść do kapłana i go o to poprosić?

#100 2014-01-27 14:37:09

peccadora
Użytkownik

Zależy co masz na myśli mówiąc przygotowanie img/smilies/smile Oczywiście, że można pójść do kapłana i Go o to poprosić, choć mogą być sytuację, że trzeba się wcześniej umówić na konkretny dzień na przyjęcie.. to różnie bywa.. Ja przed przyjęciem na podobne pytanie dostałam odpowiedź, że warto, żeby tego dnia być na Mszy Św., a wcześniej pójść do spowiedzi.  Można też coś poczytać tutaj- http://www.szkaplerz.pl/szata/index.php … rz_pytania

Stopka forum