'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2011-02-24 17:34:57

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:
Wspólnota Przymierze Miłosierdzia :)

http://www.przymierzemilosierdzia.pl/

http://www.misericordia.com.br/

Oto wspólnota, na której spotkania uczęszczam. img/smilies/smile. W Przymierzu jak we Wspólncie Emmanuel jest całe bogactwo stanów ( w kontekscie powołania ) do wyboru img/smilies/smile. Są i świeccy i konsekrowani.

Ja miałam okazję poznać Misjonarzy i Misjonarki i muszę Wam powiedzieć, że są fanstastyczni. Misjoanrze żyją z Bożej Opatrzności i jak możemy się domyślić Bóg zapewnia im wszytsko img/smilies/big_smile

Ja z 11 innymi osobami i naszym opiekunem wspólnoty - ojcem Dominikaninem- miałam okazję być w Lizbonie u Misjonarzy przez 10 dni i to było niesamowite doświadczenie BARDZO mocne .... Pan ma plan img/smilies/tongue

Nie wiem w sumie co Wam więcej napisać jak macie pytania piszcie a jak jak sama nie będę umiała odpowiedzieć zapytam sie naszych odpowiedzialnych ( za wspólnotę) i przekaże Wam odpowiedź.

Spotykamy się w czwartki w klasztorze oo Dominikanów w Szczecinie. Mamy swój "oddział" w Warszawie i troche w Poznaniu img/smilies/wink

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#2 2011-03-04 17:34:22

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:
Re: Wspólnota Przymierze Miłosierdzia :)

http://prasa.wiara.pl/doc/741001.Co-to- … w-Kosciele a tu artykuł z wiary.pl o mej wspólnocie img/smilies/tongue

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#3 2011-09-12 01:40:44

dor18
Gość

Ja również miałam okazję poznać misjonarzy z tej wspólnoty img/smilies/smile
W tym roku Anna Teresa i Claudio przyjechali do Gdańska głosić nam Słowo Boże w czasie Wielkiego Postu.
Bardzo dobrze wspominam ten czas:)

Aktualnie wspólnota z mojej parafii przygotowuje się do rozeznania czy chce pójść w kierunku Wspólnoty Przymierza Miłosierdzia.
Na jesieni mamy podjąć decyzję.
Mam nadzieję, że Wspólnota zadecyduje pozytywnie i jeszcze w grudniu weźmiemy udział w "„Talitha Kum” :-)

#4 2012-12-11 22:41:52

rozważająca
Użytkownik

Czy ktoś jest z Warszawskiej Wspólnoty ? img/smilies/smile

Etyka przed techniką
Miłosierdzie przed sprawiedliwością
Być przed mieć
Człowiek przed rzeczą

#5 2013-01-12 01:07:16

alicze
Użytkownik
Imieniny: 21.06
Urodziny:

o PM.

z przerwami chodzę od lipca 2012 na spotkania białostockiej PM w listopadzie byłam na rekolekcjach Ruah , i poznałam naszych polskich misjonarzy Paulinę , Miłosza oraz Andżelikę .Byłam zdziwiona że trochę rozumiem co Andżelika mówi.. Żałuje jednak że wtedy byłam w trakcie grypy jelitowej

z racji na nie działanie poczty barkowej  mail do mnie to : zielonyalojzy@gmail.com

#6 2013-01-12 17:40:48

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Miłosza też znam osobiście, jeszcze nim został misjonarzem img/smilies/big_smile A Andżelika jest cudowna ma w sobie tyyyle Bożego ciepła i miłości .
Ja byłam na I w Polsce warsztatach Talitha Kum 24-25.10.2008 roku, które odbyły się u Dominikanów.
Zapraszam Alicze do Szczecina:P

#7 2013-10-21 12:02:30

Agatha
Gość

Też jestem w tej wspólnocie,jest wspaniała-Talitha Kum super,pierwszy raz na Talitha Kum byłam w tym roku w lutym,w ten weekend też były i ciesze się że miałam tam okazje być i chociaż trochę pomóc,należę do wspólnoty w Buku.A był ktoś może w tym roku na MisericordiaFest w Białymstoku?

#8 2013-10-27 19:38:46

gitara5824
Gość

Ja jestem z warszawskiej grupy przymierza. Jest mega do wspólnoty trafiłam po Thalita Kum;)

Stopka forum