'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2014-01-05 00:21:41

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Misjonarze Słudzy Ubogich Trzeciego Świata

Lokalna telewizja pokazała dziś program o ruchu, którego nie znałam.
Opus Christi Salvatoris Mundi
Misjonarze Słudzy Ubogich Trzeciego Świata

Założyciel
Ojciec Giovanni Salerno urodził się we Włoszech w Gela (prowincja Caltanisetta na Sycylii) 30 stycznia 1938 r. W 1954 r. ukończył szkołę średnią i dwuletnie Gimnazjum OO. Augustianów w Palermo. Stąd udał się do San Gimignano, aby odbyć roczny nowicjat w Zakonie św. Augustyna.
W latach 1957–1961 studiował teologię w Seminarium Arcybiskupim w Monreale (Palermo) i został wyświęcony na kapłana 23 grudnia 1961 r. Podsycając od dziecka mocne pragnienie służenia ubogim Trzeciego Świata, poprosił swoich przełożonych o możliwość studiowania medycyny misyjnej i otrzymał na to pozwolenie.

W sierpniu 1968 r. Ojciec Salerno udał się z grupą augustianów do fundacji pewnej prałatury w andyjskim regionie Apurimac (Peru). Przybywszy na teren misji, stanęli wobec sytuacji naprawdę niepokojącej: całe wsie żyły jeszcze „w epoce kamienia łupanego”, w całkowitym opuszczeniu. Widząc zatem tak smutną sytuację, zaczął tworzyć ambulatoria medyczne w głównych wioskach regionu oraz powołał do życia w mieście Abancay leprozorium w celu leczenia chorych na trąd.

Od samego początku Ojciec Giovanni Salerno miał świadomość tego, że ubogie wsie andyjskiej Kordyliery w Peru nie tylko  potrzebują misjonarzy, ale też lekarzy i innych osób świeckich, które mogą się poświęcić służbie dla nich.

Z tego powodu na początku lat osiemdziesiątych utworzył Ruch o charakterze religijnym – Misjonarzy Sług Ubogich Trzeciego Świata (Opus Christi Salvatoris Mundi), który zaprasza młodych, małżeństwa, kapłanów i osoby świeckie do wspólnego służenia cierpiącym braciom z Trzeciego Świata.

Wspólnoty:
Kapłani Misjonarze Słudzy Ubogich Trzeciego Świata
Bracia konsekrowani
Misjonarki Sługi Ubogich Trzeciego Świata
Małżeństwa Misjonarskie Sługi Ubogich Trzeciego Świata
Wspólnoty kontemplacyjne

Więcej: http://www.msptm.com/pl/

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

Stopka forum