'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#26 2012-07-06 22:58:13

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

Re: Uczenie się na pamięć wersetów Pisma Świętego :)

KIEDY CZYTAĆ BIBLIĘ
http://www.paulistki.pl/mlodziez/mlodziez_czytbibl.htm

KIEDY JESTES RADOSNY, KIEDY CIERPISZ, KIEDY CZUJESZ STRACH...

Ostatnio edytowany przez bepik1 (2012-07-06 22:58:51)

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#27 2014-02-03 15:48:15

michaleus
Użytkownik
Imieniny: 29.09
Urodziny: 21.01

Re: Uczenie się na pamięć wersetów Pisma Świętego :)

Metodę może nie tyle co znam, ale staram się zapamiętywać na dłużej jakiś fragment/zdanie/myśl. Czytam Pismo Św. codziennie - kilka rozdziałów, najczęściej wieczorem. Żyć Bożym Słowem na co dzień jest pięknym duchowo doświadczeniem. Nawet króciutki fragment zapamiętany może stać się zaczątkiem nawrócenia, odkryciem powołania, spojrzeniem na drugiego człowieka, zaistniałą sytuację pod innym kątem.

Im więcej daje się Bogu, tym więcej się od Niego otrzymuje.

Stopka forum