'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2014-04-10 22:23:55

Agatku
Użytkownik
Imieniny: 05.02
Urodziny: 30.01

Praca moderacji i administracji

Kierowani ciekawością, a przede wszystkim chęcią wprowadzania zmian (lub nie) przeprowadzamy ankietę. Zależy nam na jak największej ilości głosów. Wiem, że nie każdy ma odwagę czy też chęć dłuższej wypowiedzi, dlatego taki wybór formy. Choć łatwiej byłoby dyskutować, gdybyście napisali gdzie widzicie potrzebę zmian.
Zapraszam do wypowiedzi/głosowania.

Czynić dobro, radość nieść, uszczęśliwiać i prowadzić do nieba.

#2 2014-04-11 11:21:23

adamsvd
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 1988

Re: Praca moderacji i administracji

Agatku napisał(a):

Choć łatwiej byłoby dyskutować, gdybyście napisali gdzie widzicie potrzebę zmian.

o to to img/smilies/smile już 3 osoby głosowały, że można by wprowadzić zmianę, jeśli chcecie zapraszam do pisania tutaj, jeśli nie to wrzućcie na barkowego maila, to wkleimy to tutaj, nie podając kto to napisał (wbarka@o2.pl) i wtedy wywiąże się konstruktywna rozmowa img/smilies/smile

Duchu Święty Boże
Wszystko z Miłości ku Tobie!

http://www.werbisci.pl/

#3 2014-04-11 22:30:08

jkasia4
Zbanowany

Zachecona przez Adama - aby wspolnie zadbac o to aby forum - nasze forum - usprawnilo swoj przekaz - postanowilam ze napisze moje uwagi - dodam ze napisalam, ze oceniam prace Adminow i Moderatorow zle - po pierwsze dlatego, ze moja ocena ich pracy byla zla i wyplywala z przekory i.... reszte wyjasnilam Adamowi na PW - a po drugie dlatego, ze mysle, ze jedna slaba ocena moze wplynac jeszcze bardziej motywujaco img/smilies/tongue
moje uwagi:
1) usowanie komentarzy - w regulaminie gdy go podpisywalam, nie wiem jak jest teraz byla mowa, ze komentarze typu: usmiech, super. ok.... beda usowane bez wyjasnien, przechodzac przez kolejne strony niektorych watkow - przewijaja sie setki usmiechoe- (chodzi mi o "img/smilies/smile" jako jedyny komentarz do czyjejs wypowiedzi) - wiem, ze zmiany w tym juz sa wprowadzane i to jest super
2) stosunek Administratorow i Moderatorow do Uzytkownikow- ja jako uzytkownik jestem tu nickiem - ale pod tym niciem znajduje sie czlowiek- czasami ulomny, czasami czyms zmartwiony, czasem radosny itp- warto zwrocic na to uwage- czlowiek ma prawo do popelniania bledow (nie mowie o ortograficznych- do nich dojde) - wiec nie podchodzcie do uzytkownikow jako stroze prawa a jako brat i siostra (nie chodzi jak zakonnik i zakonnica a jako brat i siostra w Chrystusie)
3) ortografia i gramatyka, czy to rzeczywiscie tak istotne i wazne
4) uwazam, ze upomnienia powinny byc udzielane prywatnie, nigdy publicznie (co do upomnien kilka slow napisalam na ten temat w klinie, uwazam, ze mozna wysluchac racji osoby ktora upominacie)
Wiecej uwag raczej nie mam - moze w trakcie cos mi sie przypomni to wtedy napisze img/smilies/smile

Chce dodac, ze Forum Barka, jak i jego Administratorzy zwlaszcza Adam ale Agatku rowniez i moderacja jak i wszyscy uzytkownicy Forum wiele wniesliscie do mojego zycia, wiele cennych uwag tu dostalam, czasami mimo iz byly przykre byly ubogacajace, na tym forum poznalam Wspolnote do ktorej w sierpniu zaraz po powrocie do Polski dolacze- ja kazdego dnia pamietam o Was w modlitwie i wiem, ze Wy o mnie pomimo wszystko tez pamietacie- i to jest dla mnie bardzo wazne.

Sama rowniez przyznaje ze czasami wprowadzalam zamet przez swoje wypowiedzi i upartosc - no co mam powiedziec jestem kobieta- lwica- walecznosc wpisana jest w moja nature i wiem, ze musze nad uporem pracowac,nie zawsze to wychodzi, czesto upadam- a dzis chce Was za to przeprosic img/smilies/smile

#4 2014-04-11 22:56:33

michaleus
Użytkownik
Imieniny: 29.09
Urodziny: 21.01

Ja napiszę bardzo krótko : Podoba mi się, i zaznaczyłem opcję nr 1 w ankiecie. Gdybym był forum zawiedziony, to najprawdopodobniej po prostu bym go nie odwiedzał. I piszę tylko o sobie. Może inni mają tyle chęci do walki o 'lepsze forum', ale nie ja. Jak widzę, że coś mi nie pasuje, ciągle są jakieś scysje, nieporozumienia, kłótnie, złośliwości, wzajemne utarczki, to najzwyczajniej wychodzę i zamykam drzwi. Uważam też, że to pewien sygnał. - Nie wszystko dla mnie dobre, a może i moja obecność nie jest dobra dla innych.

Im więcej daje się Bogu, tym więcej się od Niego otrzymuje.

#5 2014-04-12 08:23:46

adamsvd
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 1988

no i super - pojawiają się pierwsze konkrety, więc od razu będę komentował na bieżąco.
odnośnie punktów Kasi -
1 i 2 - zgadzam się jak najbardziej - prace trwają, na szczęście moderacja to też ludzie i też mają prawo mieć różne stany emocjonalne, a pracę czyszczące na forum trwają.
3 - tak, gramatyka i ortografia to rzeczy ważne - przez szacunek do języka i ludzi, którzy się nim posługują, a przede wszystkim dla nas - niektóre wypowiedzi strasznie ciężko się czyta, nie mówiąc, że niektóre z tego powodu są nieczytelne i mogą wprowadzać w błąd.
4 - upomnienia - moderacja przyjęła zasadę, że upomnienia są prywatne, chyba, że chodzi o rażące zło lub zgorszenie jest publiczne, gdy cała społeczność ma prawo wiedzieć dlaczego ktoś dostał upomnienie - np przy głoszeniu treści antykatolickich - upomnienie jest publiczne. Żeby też nie było poczucia, ż moderacja nie reaguje na takie sprawy

michaleus - dzięki za Twój głos i opinię - taka myśl mi się nasuwa, że w ramach sprawiedliwej walki, czasami można pomóc innym w rozwoju img/smilies/smile
dzięki za pierwsze wypełnianie ankiety i opinie - czekamy na więcej i ... R O Z M A W I A J M Y

Duchu Święty Boże
Wszystko z Miłości ku Tobie!

http://www.werbisci.pl/

#6 2014-04-12 13:25:45

Amaretto
Gość

To ja też skromnie/nieśmiało coś w trącę. Chodzi mi o sytuacje , gdy ktoś coś nabroi na forum. wydaje mi się że jedno upomnienie, noo dwa wystarczą, by człowiek zrozumiał że źle zrobił/napisał. Nie trzeba chyba po przez ileś tam postów łoić forumowicza, by zaistnieć i w trącic swoje trzy grosze do zbiorowego linczu....,  bo takim zabiegiem wpędza się amanta w poczucie winy. a chyba nikt tego uczucia nie lubi, nie każdy też sobie pewnie radzi z takim uczuciem. Jak się poleje fala oskarżeń to nie dziwmy się że rodzi się agresja, złośliwośc... Ta uwaga dotyczy wszystkich, zarówno admin/moderator jak i zwykłego użytkownika.
P o za tym uważam że adminy/modemy dobrze zarządzacie forum, duże rzeczy naświetlacie, naprowadzacie, stajecie  w obronie KK. jesteście obecni, to widać. czasem jednak mnie irytuje w Waszych wypowiedziach Wasze poczucie nieomylności nie znoszące sprzeciwu, ale to może mój problem.  no i kwestia kasowania postów, już nie będę czepiać się tego,  zastanawia mnie jednak - w regulaminie jest napisane że "zbyt krótkie posty będą kasowane"- chciałam zapytać jakie to są " zbyt krótkie posty"? nie każdy ma wiele do powiedzenia, nie każdy ma w temacie potok słów....

Ostatnio edytowany przez Amaretto (2014-04-12 13:38:15)

#7 2014-04-12 16:27:02

ale-czemu
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Tak naprawdę ton ie chodzi o krótkość postów raczej o ich sens...  czasem żeby dotrzeć do odpowiedzi na konkretne pytanie trzeba przebrnąć przez 2-3 strony tzw :"koła adoracji" typu "siostry są super" "ciesze się ze ich poznałam" "ale fajnie" "itp. ...  nie twierdzę, że to coś złego ale to troszkę utrudnia dostęp do informacji.

Ostatnio edytowany przez ale-czemu (2014-04-12 16:28:25)

Jeżeli nie masz siły nieść Krzyża, to GO chociaż ciągnij za sobą.
Jeżeli nawet nie masz siły Go ciągnąć i iść, to usiądź przy Nim.
A jeżeli nawet na to nie masz siły - to połóż na Nim głowę i zaśnij...Odpocznij.
Więcej nic nie musisz.

#8 2014-04-12 20:45:25

johnek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Ja powiem że jakoś nie zauważyłem złej pracy administratorów czy aż tak złego działania forum . Jednakże skoro wychodzą problemy to może warto rzeczywiście ograniczyć kasowanie postów użytkowników przez administracje  . Mi nie przeszkadza że są posty typu ale super było itp wyrażające emocje , zadowolenie takie nieraz krótkie 2 wyrazy , nie musimy sie zamykać w jakiś formaty bo choć krótkie wypowiedzi to jednak nie napisała tego maszyna tylko człowiek i też coś wnoszą czasami więcej niż na pół strony  . Najważniejsze aby administracja kontrolowała czy potem kasowała posty o treści obraźliwej, nie zgodnej z prawdą kościoła  jakieś herezje ,  itp  i na tym bym sie najwięcej skupił . Dobrze by było napisać do użytkownika którego post został skasowany lub przeniesiony że zaistniała taka sytuacja aby potem też nie szukać swojego postu.   Natomiast wątek na forum " KLIN" wskazywałbym aby zlikwidować ponieważ wnosi on tylko chaos i wzajemne obrażanie sie , bo gdy napisze się że coś mi sie nie podoba to zaraz lawina postów pojawia sie jedni "za" drudzy "przeciw" . Jak ktoś ma jakieś problemy z funkcjonowaniem forum to lepiej napisać do administracji na PW i tam to wyjaśnić niżeli na publicznym forum wyciągać wszystko . Oczywiście są to takie sugestie tylko .

Ostatnio edytowany przez johnek (2014-04-12 20:47:18)

Pozostańmy z daleka od tego co błyszczy , kochajmy naszą małość oraz to że nic nie odczuwamy wtedy będziemy ubogimi w duchu -Św Teresa od Jezusa

Stopka forum