'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku
  • Index
  •  » Inne
  •  » O tych najbardziej bezbronnych

#1 2014-06-16 20:01:10

Ann
Użytkownik
Imieniny: we wspomnienie św. Jadwigi
Urodziny: 14.07

O tych najbardziej bezbronnych

Witajcie.

Mam wielką potrzebę podzielenia się z Wami krótkim filmikiem, który niedawno obejrzałam na yt oraz własnymi przemyśleniami i doświadczeniami.

Otóż chciałbym poruszyć problem dzieci - tych niekochanych, odrzuconych, dotkniętych przemocą.

Oto link do filmu: http://www.youtube.com/watch?v=u9iT90KKtR8
Bardzo mnie on poruszył. Nie trzeba chyba wyjaśniać dlaczego...

Na co dzień często czytam książki i publikacje na temat wychowywania dzieci. Jeśli mam okazję to obserwuję małe rozrabiaki. Czasem jednak zastanawiam się jak pomóc tym, których nie widać. Czy to w ogóle możliwe, żeby im pomóc...? Zdarzało mi się, że dzieci przychodziły prosząc o przytulenie, bo w domu są odpychane. To łagodniejsze przypadki. A co jeśli spotka się dziecko z siniakami? Płaczące? Nie chcące nic mówić?

Pół roku temu spotkałam pewną panią. Pewną siebie, tryskającą energią, podejmującą wiele działań, uśmiechniętą. Podzieliła się swoim świadectwem życia. Gdy usłyszałam, że w dzieciństwie była bita, z resztą podobnie jak pozostali domownicy, nie mogłam uwierzyć, że jest teraz taką osobą. Mówiła, że po spotkaniu kochającego Boga poczuła siłę, podobną do tej, którą miała krzycząc na znęcającego się nad rodziną ojca i wzywając pomocy, tyle, że ta nowa siła pozwala jej z nadzieją patrzeć w przyszłość i pomagać innym.

Co o tym wszystkim myślicie? Jak według Was można pomóc rodzinom, dotkniętym przemocą?

Pamiętajmy o naszych rodzicach w modlitwie, dziękując za nich... Pamiętajmy o dzieciach, umierających z powodu przemocy...

Ostatnio edytowany przez Ann (2014-06-16 20:02:38)

#2 2014-06-16 22:55:27

Beata93
Gość

Re: O tych najbardziej bezbronnych

Z własnego doświadczenia wiem, że trudno jest pomóc takim ludziom. Teraz, gdy już jestem dorosła staram się nie wracać wspomnieniami do tego co się dzialo, gdy bylam dzieckiem, tak samo jak starałam się nie wracać do domu...
Ważne, aby dziecko choć przez chwilę czuło się bezpieczne i kochane. W każdym możliwym momencie trzeba mu stwarzać Dom, nawet w przedszkolu czy świetlicy.

• Index
  •  » Inne
  •  » O tych najbardziej bezbronnych

Stopka forum