'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku
  • Index
  •  » Inne
  •  » Praca magisterska, teologia

#1 2014-06-25 12:06:52

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

Praca magisterska, teologia

Witam
W tym roku już niebawem będę się bronić z teologii pastoralnej.
Chciałam bym nawiązać kontakt z tymi, którzy piszą pracę mgr z teologii albo już są po obronie.
Z powodu choroby prawie 2 lata nie uczęszczałam na seminaria i mam zaległości teoretyczne, praktyczne...
Zalezy mi na kontakcie aby w razie wątpliwości, prosić o poradę, wskazówkę.
Odbieram priv i email
Bóg zapłać img/smilies/smile

aha i gdyby ktoś posiadał jakieś materiały jak pisać pracę magisterską jak zacząć, jak zakończyć... byłam bym wdzięczna

Ostatnio edytowany przez bepik1 (2014-06-25 12:28:00)

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#2 2014-06-25 17:07:59

Selma
Użytkownik

Re: Praca magisterska, teologia

Ale potrzebujesz pomocy w ogarnieciu tematu (jakiego?), czy od strony technicznej?  Bo jesli od strony technicznej to kazda uczelnia ma jakies tam swoje wlasne zwyczaje dotyczace wygladu prac magisterskich. Ba! Kazdy promotor ma swoje przyzwyczajenia dotyczace takich spraw, np.  spisu tresci, formy w jakiej ma byc przedstawiona bibliografia, etc. I to sa rzeczy, ktore zwykle dyskutuje sie na seminariach magisterskich. Jesli nie masz kontaktu z promotorem (?), to moze warto zapytac asystentow, albo innych, ktorzy ukonczyli seminarium  u twojego prowadzacego? A w ostatecznosci wybrac sie do biblioteki i poprosic o przejrzenie prac, ktorych promotorem byl twoj profesor? Do tego inaczej pisze sie prace w oparciu o badania wlasne, a jeszcze inaczej taka na podstawie zebranej literatury.

#3 2014-07-06 12:20:42

bepik1
Użytkownik
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

Dziękuję.
Chodzi mi właśnie od str ,,ogarniecia tematu '' i technicznej.
Pomoc przy rozwiązaniu mysli, wsparcie np.literaturą, może komuś akurat taka była bliska... pokierowanie jak ująć co ująć we wstępie, zakończeniu...
Pomoc przy pisaniu przypisów, bo wiem że czasem one się różnią, czy cytuje się gazetę, czy książkę...
Karolinka nie doszła wiadomośc priv

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#4 2014-07-06 19:24:49

anni
Użytkownik
Imieniny: 26 lipiec
Urodziny: 3 luty

Do napisania pracy przyda się oczywiście temat i dobry spis treści (mi w napisaniu spisu ktoś pomógł). Wtedy tylko już szukasz źródeł. A co do formy przypisów, to każdy promotor ma swoją ulubioną formę.

Życie jest zbyt krótkie,
a świat o wiele za mały
aby z nich uczynić pole walki!

#5 2014-07-06 21:17:54

malpiszonek
Gość

Technicznie chętnie bym Ci pomogła,bo mam za sobą 3 prace dyplomowe..ale z kierunków medycznych..w razie czego służę pomocą w tych technicznych rzeczach,mogę Ci spróbować wyjaśnić różnice w przypisach,zasady cytowania,czy w ogóle jak to wszystko ogarnąć,mogę też podesłać Ci moje bibliografie czy spisy treści..itd. Napisz w razie czego swojego maila,bo będzie wtedy łatwiej.

#6 2014-07-06 21:37:55

Karmelka
Użytkownik

bepik te pytania najlepiej kierować do promotora. Sama mam za sobą już jakiś czas pracę magisterską z teologii i wiem, że każdy promotor inaczej wymagał pisania przypisów, więc warto zapytać promotora o to w jaki sposób on sobie tego życzy, albo sama uczelnia może ma jakieś wytyczne odnośnie spraw technicznych pisania prac. Co we wstępie, co w zakończeniu... sama znasz temat. Warto sobie pomyśleć o tych sprawach, co chciałabyś w pracy umieścić i przedyskutować to z promotorem, bo promotor to najlepsze źródło informacji, również najlepsza osoba, która może nakierować na literaturę.

#7 2014-07-06 22:10:39

anni
Użytkownik
Imieniny: 26 lipiec
Urodziny: 3 luty

Może to i śmieszne, ale oglądałam ostatnio reportaż z Uniwersytetu Wrocławskiego i tamtej wg szopki z kolorami okładek prac dyplomowych czy magisterskich (tam każdy wydział ma swój kolor okładki). Panie z dziekanatu nie przyjmowały niektórych prac, bo okładka miała niewłaściwy odcień, np. niebieskiego! img/smilies/stupid2  Moja uczelnia wymagała tylko obłożenia i nic więcej. Na WSKSiM pracą dyplomową był projekt o dotację unijną, więc specjalnie wymyślnej okładki też nie dawałam.

Życie jest zbyt krótkie,
a świat o wiele za mały
aby z nich uczynić pole walki!

#8 2014-07-08 23:06:43

bepik1
Użytkownik

Dziękuję. Gdybym , gdy będę pisać z chęcią skieruje swe pytanie do Ciebie małpiszonku.
Moj promotor wyjechał. mam ograniczony kontakt, a tak naprawde zerowy,a prace mam oddać we wrześniu. Zapewne spotkam się z promotorem w sierpniu ale mysle ze nie będzie kiedy go pytać jak coś zacytować, jak zrobić przypis itp

św. Karol Boromeusz.

#9 2014-07-09 11:49:28

malpiszonek
Gość

Co prawda na każdej uczelni wymogi pisania prac nieco się różnią, ale tutaj link do ciekawego przewodnika
http://pracownicy.uwm.edu.pl/kaparz/Prz … tranta.pdf
Może to już coś rozjaśni...
Generalnie podstawa to dobry plan i zebranie jak największej liczby materiałów... im więcej tym lepiej. Może się okazać, że czegoś w ogóle nie wykorzystasz, ale to nie szkodzi. Materiały dzielisz sobie albo rozdziałami (jeśli już masz sprecyzowane) albo np. według źródła (tzn. z książki - monografii, z czasopisma, z publikacji, z internetu itp.) Ja, żeby się nie pogubić i za dużo nie szukać zawsze sobie numeruję każdy kolejny materiał następnym numerkiem...i później jak piszę pracę i korzystam z jakiegoś z materiałów, to w danym miejscu pracy wstawiam sobie ten numerek i piszę numer strony - przypisy jako takie robię i ujednolicam dopiero na końcu, a chodzi o to, żeby w trakcie pisania niczego nie przeoczyć (bo w danym momencie wydaje mi się, ze będę pamiętać skąd to wzięłam, ale za kilka stron już zapomnę), a jednocześnie nie tracić myśli na robienie za każdym razem przypisu.
Poza tym każdy z rozdziałów (a czasem nawet podrozdziałów) pisałam jako osobny dokument. Po pierwsze, żeby w razie jakiegoś przypadkowego skasowania coś zostało img/smilies/wink a po drugie, często okazuje się w trakcie, że koncepcja się zmieniła i gdzieś coś trzeba dodać, a gdzieś indziej wyrzucić, albo pojawiły się nowe materiały... łatwiej wtedy się odnaleźć i w odpowiednim miejscu dopisać czy poprawić.
I jeszcze jedno... gdy zbierasz materiały to pamiętaj ZAWSZE spisać sobie pełny tytuł, autora, rok wydania, wydawnictwo, ew.zakres stron. Bo czasem jest tak, ze kseruje się tylko fragment jakiejś książki czy publikacji, albo kopiuje z bazy internetowej tylko fragment..i później gdy przychodzi do zrobienia bibliografii... to już nie ma dostępu do całości, bo coś tam.
To tyle, co mi na razie przychodzi do głowy. Nie wiem, jak to wygląda w przypadku teologii, bo na medycznych materiały muszą być jak najnowsze (zwykle maks. do 5 lat wstecz), ale jest też bogata baza materiałów w internecie, bo mnóstwo czasopism ma swoje strony internetowe, skad można bezpłatnie ściągnąć całość albo fragmenty artykułów.
Pozdrawiam i powodzenia img/smilies/smile

#10 2014-07-10 01:19:47

bepik1
Użytkownik

Dziękuję, na pewno się przyda img/smilies/smile) teraz widze ile straciłam na nieob. na seminariach img/smilies/sad

św. Karol Boromeusz.

#11 2014-07-30 12:58:15

bepik1
Użytkownik

małpiszonku emial wysłany z pytaniami img/smilies/smile

św. Karol Boromeusz.

• Index
  •  » Inne
  •  » Praca magisterska, teologia

Stopka forum