'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2012-09-14 16:45:55

kamcia
Użytkownik

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Dziś 14 września, czyli 65 rocznica urodzin Alfonsa (późniejszego Jerzego) Popiełuszko, może warto o Nim wspomnieć.
Napisać coś.
Był to wspaniały kapłan, którego wspomnienie liturgiczne obchodzić będziemy w przyszłym miesiącu, a dokładnie 19 października.
ps. wiem, ze na forum jest kilka osób które są 'fanami' ks. Jerzego

"Służyć Bogu to szukać najlepszej strony w najgorszym człowieku."
bł. ks. Jerzy Popiełuszko

#2 2012-09-14 19:31:15

afrodyta
Użytkownik
Imieniny: zawsze
Urodziny: marzenie byc młodą

Re: Bł. ks. Jerzy Popiełuszko

jego odwaga często mi pomogła w moich trudnych chwilach

Jestem i tyle !

#3 2012-09-14 20:01:04

Zmartwychwstanka
Użytkownik

Cieszę się, Kamila, że przywołałaś Ks. Jerzego. Święto Podwyższenia Krzyża to Jego dzień...i nasz. Niech nas zawsze wspiera na drodze powołania...Pozdrawiam w Panu!
PS. Wszystkiego najlepszego Ks. Jerzemu życzyć nie będziemy, bo On już ma WSZYSTKO...Warto żyć dla MIŁOŚCI!!!

#4 2012-09-14 20:38:40

Teti
Gość

Ks Jerzy ma specjalne miejsce w moim sercu, bo za sprawą jego osoby moje serce przeżyło takie jakby wtórne nawrócenie img/smilies/wink Po obejrzeniu filmu o nim, potem przeczytaniu biografii byłam pod wielkim wrażeniem i stwierdziłam, że nie mogę usprawiedliwiać swoich zachowań skoro ks Popiełuszko był w stanie się tak poświęcić. I że moje wyrzeczenia są niczym w porównaniu z tym, że on był w stanie poświęcić swoje życie. No i poza tym był dla mnie zawsze takim przykładem, że w dzisiejszych czasach też jest miejsce dla świętych i też jest miejsce dla męczenników img/smilies/wink

#5 2012-09-14 20:42:22

Zmartwychwstanka
Użytkownik

Dla mnie niesamowity jest tam tekst Ks. Jerzego jako odpowiedź na zaczepkę pewnej pani: Co Ksiądz robi...?" Chce Pani wiedzieć, dobrze powiem Pani - uciekam od nienawiści.."Czasem trzeba aż uciec...Obyśmy nigdy nie musieli...

#6 2012-09-14 20:51:24

GP
Użytkownik
Imieniny: 12.03
Urodziny: 18.08.

Film o ks. Jerzym jest naprawdę piękny.. Po jego obejrzeniu byłem bardzo wzruszony. Podziwiam tego błogosławionego. Jego życie jest wspaniałym świadectwem wiary.

Bóg jest Miłością! Miejcie odwagę żyć dla Miłości!
Bóg jest Miłością! Nie lękajcie się!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

#7 2012-09-14 22:43:35

kamcia
Użytkownik

Film o księdzu Jerzym widziałam już 8 razy, albo więcej i w sumie to mogłabym oglądać jeszcze wiele razy.
Byłam na beatyfikacji ks. Jerzego
Czytałam już kilka książek o Nim i Jego biografie "Świadek Prawdy życie i śmierć Księdza Jerzego Popiełuszki" Milena Kindziuk. Najpierw czytałam podstawową wersję, a później wydanie II poprawione i rozszerzone i większość książki przepłakałam
brałam udział w konkursie wiedzy na Jego temat, byłam w muzeum na Żoliborzu

"Módlmy się abyśmy byli wolni od lęku, zastraszania a przede wszystkim od żądzy odwetu i przemocy."

Co Ksiądz robi...?" Chce Pani wiedzieć, dobrze powiem Pani - uciekam od nienawiści.."

w ogóle ks. Jerzy ... to po prostu Ksiądz Jerzy
mój ulubiony święty

#8 2012-09-16 13:10:41

kamcia
Użytkownik

"Gdy­by większość Po­laków w obec­nej sy­tuac­ji wkroczyła na drogę praw­dy, sta­libyśmy się na­rodem wol­nym już te­raz."

http://www.youtube.com/watch?v=l98c5AJiMx8

wczoraj w parafii w której pomagam była Mama i rodzeństwo bł. ks. Jerzego.
Mama ks. Jerzego ofiarowała kwiaty i ucałowała relikwie swojego syna

Ostatnio edytowany przez kamcia (2012-09-16 13:13:17)

#9 2012-10-18 16:18:26

kamcia
Użytkownik

Już jutro przypada 28 rocznica śmierci Bł. Ks. Jerzego!!
Warto w tym dniu obejrzeć film Popiełuszko Wolność jest w nas
z tego co kojarzę film był dostępny na youtube

#10 2013-11-19 12:56:55

anni
Użytkownik
Imieniny: 26 lipiec
Urodziny: 3 luty

podaję za Wirtualną Polską, Onetem oraz KAI wielce smutną wiadomość: dzisiaj w wieku 103 lat zmarła matka błogosławionego, pani Marianna Popiełuszko.

Oto linki do artykułów:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, … ;_ticrsn=3

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zmarla-m … szki/2mqdy

http://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x7 … pieluszko/

Dodam tylko, że różne źródła inaczej podają wiek zmarłej: niektóre 93, inne 103 lata,

Życie jest zbyt krótkie,
a świat o wiele za mały
aby z nich uczynić pole walki!

#11 2013-11-19 13:13:58

jkasia4
Zbanowany

A dlaczego piszesz, ze ta wiadomosc jest smutna- Ona - Mama Ks. JErzego mysle, ze jest teraz szczesliwa - oczami wlasnej duszy oglada Tego ktoremu powierzyla zycie. Spotkala sie tez zapewne ze swoim synem- za ktorym jako matka napewno tesknila - ja mysle - ze nie powinna nas smucic wiadomosc o smierci bliskich- taka wiadomosc winna nas jedynie mobilizowac do modlitwy ...

#12 2013-11-19 13:16:03

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Chyba jednak 93.
A czy smutna to wiadomość? Ja raczej widzę w tym radość - wierzę że jest przy swoim błogosławionym Synu!
Bogu niech będą dzięki za Matkę która wydała na świat Wielkiego Świętego img/smilies/smile

#13 2013-11-19 13:18:50

jkasia4
Zbanowany

we wszystkich wiadomosciach (tych, ktore slyszalam)  podaja ze miala 103 lata

Ostatnio edytowany przez jkasia4 (2013-11-19 13:19:28)

#14 2013-11-19 13:25:59

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Sama kiedyś powiedziała, że jest z tego roku co papież, w jakimś wywiadzie chyba. No ale...w sumie nie ma to większego znaczenia.

#15 2013-11-19 19:53:02

kamcia
Użytkownik

Odnośnie dyskusji na temat daty urodzin śp. Marianny: "Prawidłowa data urodzenia matki ks. Jerzego znajduje się w księdze chrzcielnej parafii w Suchowoli: Marianna Gniedziejko, urodzona: Grodzisk, 7 listopada 1920; ochrzczona: 14 listopada 1920, rodzice: Kazimierz (Gniedziejko) i Marianna (z domu) Kalinowska."

#16 2013-11-23 16:08:58

Kasia233
Użytkownik
Imieniny: 25listopada
Urodziny: 29.05.1988

Ksiądz Jerzy to dla mnie wzór kapłana, podziwiam go za odwagę, wiarę i miłość do Matki Bożej. Od jakiegoś czasu modle się o pewną łaskę za jego wstawiennictwem, mam nadzieje,że Ks.Jerzy mi pomoże.

#17 2014-06-29 16:49:01

Ann
Użytkownik
Imieniny: we wspomnienie św. Jadwigi
Urodziny: 14.07

Wczoraj spotkałam się z siostrą, która pracowała z ks. Jerzym. Zafascynowała mnie jej wypowiedź, która brzmiała mniej więcej tak:
ksiądz był zwykłym człowiekiem, nie czuć było, że jest świętym, po prostu spełniał swoje zadania, był odważny, choć często się bał - ja i kilka osób, które pracowały z ks. Jerzym też byliśmy na liście osób, które chciano zabić, jednak wtedy tego wszystkiego nie rozumieliśmy, dopiero po jego śmierci zaczęliśmy rozumieć co się stało.

Także spełniajmy swoje zadania najlepiej jak potrafimy, ufajmy Bogu, służmy Prawdzie, bo prawda nas wyzwoli. Pamiętajmy też, aby nie osądzać tych, co żyją wśród nas, bo wielu wśród nas jest lub będzie świętych (może nie oficjalnie ogłoszonych, ale świętych Bożych). Jak pisał ks. Twardowski: "Święci - to także ludzie, a nie żadne kaczki dziwaczki nie rosną krzywo jak ogórki nie rodzą się ani za późno ani za wcześnie święci bo nie udają świętych". Pozdrawiam w Panu i życzę świętości img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Ann (2014-06-29 16:50:25)

#18 2014-06-29 17:14:59

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Ann napisał(a):

Wczoraj spotkałam się z siostrą, która pracowała z ks. Jerzym. Zafascynowała mnie jej wypowiedź, która brzmiała mniej więcej tak:
ksiądz był zwykłym człowiekiem, nie czuć było, że jest świętym, po prostu spełniał swoje zadania, był odważny, choć często się bał - ja i kilka osób, które pracowały z ks. Jerzym też byliśmy na liście osób, które chciano zabić, jednak wtedy tego wszystkiego nie rozumieliśmy, dopiero po jego śmierci zaczęliśmy rozumieć co się stało.

Także spełniajmy swoje zadania najlepiej jak potrafimy, ufajmy Bogu, służmy Prawdzie, bo prawda nas wyzwoli. Pamiętajmy też, aby nie osądzać tych, co żyją wśród nas, bo wielu wśród nas jest lub będzie świętych (może nie oficjalnie ogłoszonych, ale świętych Bożych). Jak pisał ks. Twardowski: "Święci - to także ludzie, a nie żadne kaczki dziwaczki nie rosną krzywo jak ogórki nie rodzą się ani za późno ani za wcześnie święci bo nie udają świętych". Pozdrawiam w Panu i życzę świętości img/smilies/smile

Dzięki, za to co napisałaś. Dla mnie bł. ks. Jerzy Popiełuszko jest po prostu totalnym przewodnikiem przez moje życie. Nie tyle fascynuje mnie Jego osoba, Jego życie (choć to oczywiście też, ale nie sądzę, że samo to by mnie tak mocno "powaliło"), o ile po prostu bardzo mocno czuję Jego wstawiennictwo za mną u Boga. To że jest kapłanem też myślę, że ma duży wpływ, poniekąd czuję jak wypełnia On z góry niewypełnione przez jego braci w kapłaństwie zadania względem mnie.

#19 2014-08-31 09:31:38

artek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: 30.06

Z rodziny księdza Jerzego wszyscy są 'normalni' w sensie takim że niczym się nie wywyższają. Normalni ludzie bardzo dobrzy.Ja jestem w kontakcie z bratankiem ks.Jerzego - również wspaniały człowiek.
Coś czuję że kanonizacja zbliża się wielkimi krokami img/smilies/smile

"Tak Cię proszę mój Boże,
Byś mi serce otworzył, tak szeroko, szeroko, aż bez granic
Daj mi wolność i ciszę,
Żebym mógł Cię usłyszeć i pospieszyć na każde zawołanie...." E.T.

#20 2014-09-04 19:22:33

kamcia
Użytkownik

artek napisał(a):

Z rodziny księdza Jerzego wszyscy są 'normalni' w sensie takim że niczym się nie wywyższają. Normalni ludzie bardzo dobrzy.Ja jestem w kontakcie z bratankiem ks.Jerzego - również wspaniały człowiek.
Coś czuję że kanonizacja zbliża się wielkimi krokami img/smilies/smile

odnoście kanonizacji mam znajomego Kapłana, a On ma innego znajomego Kapłana we Włoszech... możemy być pewni, że ks. Jerzy będzie ogłoszony świętym! img/smilies/smile

#21 2014-09-12 13:43:28

artek
Użytkownik
Imieniny:

Daj mi wolność i ciszę,

#22 2014-09-16 18:22:45

dorota0103
Użytkownik
Imieniny: 25.06
Urodziny: 1.03.1989 r.

Niedawno znów zaczęłam modlić się do Boga za wstawiennictwem bł.ks.Jerzego Popiełuszki, bo wiem, że po ludzku nie ma rozwiązania na pewne sprawy. Ciężko o wytrwałość, jednak wiem: "Nikt nie mówił, że będzie łatwo".

Zastanawiam się czy w tym temacie, czy w świadectwach napisać o łaskach, które pomógł mi wyprosić bł.ks.Jerzy Popiełuszko u Boga. Spisała je po pewnym czasie od wydarzeń, jednak nadal daje mi do myślenia.

Zapraszam na moją stronę img/smilies/smilehttp://www.zyciowawedrowka.blogspot.com

#23 2014-09-23 20:23:25

artek
Użytkownik
Imieniny:

http://zapodaj.net/556812b94c99a.jpg.html

Zobaczcie co znalazłem w książce .. A kilka godzin  temu ją dostałem ; "Jak żyć, aby nie umrzeć, jak umierać,aby żyć?"

Daj mi wolność i ciszę,

Stopka forum