'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku
  • Index
  •  » Inne
  •  » Obrona wiary w internecie

#1 2012-12-02 19:19:55

Pepe1365
Użytkownik
Imieniny: 29.09
Urodziny:

Obrona wiary w internecie

Witam drogich barkowiczów. img/smilies/smile
Praktycznie każdy kto posiada facebooka spotkał się z (łagodnie ujmując) niechlubną stroną: Jan Paweł Drugi zaj**** Mi szlugi...
Apeluję do wszystkich Barkowiczów: Nie patrzcie bezczynnie jak obrażany jest Nasz kochany Papież! Brońmy Naszej wiary! Atakuje Nas komentarzami na tej stronie co raz więcej ludzi, śmiałków, którzy są wiary bronić jest bardzo mało... Pomóżcie, wygrajmy z Nimi 'wojnę na argumenty'. Nie pozwólmy obrażać Naszego Papieża, Naszej wiary! Odpowiadajcie im na komentarze! Walczcie w obronie swojej wiary... Dobrze wiecie co muzułmanie zrobiliby w takich przypadkach... My nie wojujmy mieczem, ale słowem!

Jezu, Maryjo, Józefie - oświecajcie nas, dopomagajcie nam, ratujcie nas +

#2 2012-12-02 21:00:32

wariatka
Użytkownik

Re: Obrona wiary w internecie

a nie ma czegoś takiego jak zgłaszanie naruszenia zasad jak na naszej klasie było?

#3 2012-12-02 21:35:25

sanderka1000
Użytkownik
Imieniny: 14.08
Urodziny: 11.08

Pan Bóg nie dialogował ze złem. Po co więc to komentować, skoro można zwyczajnie zgłosić stronę? Już wiele z nich zostało usuniętych przed nadmierne zgłaszanie, więc myślę, że i z tą może się udać, a to nie jedyna taka strona...

On jest mój, a ja Jego wyłącznie, jedynie...

Kliknij tu i przekaż swój 1%!

#4 2012-12-03 16:50:51

Pepe1365
Użytkownik
Urodziny:

Powstało sporo akcji na facebooku, TYSIĄCE ludzi zgłosiło naruszenie - facebook milczy... Koordynator akcji przeciw tej stronie chciał zgłosić to również do sądu - oczywiście Nasze kochane prawo mówi, iż podać to może sama osoba obrażana - w tym wypadku NIEŻYJĄCY bł Jan Paweł II...
Polityka, polityka, polityka...

Jezu, Maryjo, Józefie - oświecajcie nas, dopomagajcie nam, ratujcie nas +

#5 2012-12-03 17:22:42

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Obawiam się, że koordynator akcji zabrał się ze złej strony, idąc po myśli: takie publikacje obrażają JPII. I wtedy, jak rozumiem, sprawę wnosi obrażany. A że nie żyje... - po sprawie.
Szansą jest byc może wnoszenie sprawy o obrazę uczuć religijnych (choć to względne, a prawo mamy chyba mierne) i dowiedzenie, że dana publikacja powstała w zamierze ośmieszenia i obrazy, że obraża żyjących - wierzących i że dotyczy przedmiotu kultu (trzeba chyba byłoby udowodnić, że Błogosławiony jest przedmiotem czci religijnej).
"Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2" - tak brzmi artykuł 198 "Kodeksu karnego" (ze stron Kancelarii Sejmu)
Ostatecznie taka Doda przegrała w spr. autorów Biblii. Ale Nergal wygrał.

A poza tym można masowo zbojkotować Facebooka, zlikwidować konta, tylko ile milionów osób z tam zarejestrowanych na to stać?

Odpowiadanie na komentarze moim zdaniem nie ma żadnego sensu.
No i wiesz co, prośba osobista: nie podpowiadaj nam kolejnych takich stron, proszę. Po co mamy tam zagladac i nurzać się w pomyjach.

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#6 2014-11-08 16:46:05

michaleus
Użytkownik
Urodziny: 21.01

Ja jestem chyba jakimś wyjątkiem, bo nie mam konta na Facebooku. I może dzięki temu mam przysłowiowy święty spokój. Natomiast na wielu portalach "informacyjnych" także nie brak wszelkiej maści obraźliwych pod adresem Kościoła i katolików oszczerstw, pomówień, złośliwych komentarzy.

Ostatnio edytowany przez michaleus (2014-11-08 18:12:22)

Im więcej daje się Bogu, tym więcej się od Niego otrzymuje.

#7 2014-11-08 17:45:15

Beata93
Gość

Tak, moim ulubionym świętym też jest Święty Spokój :-)
Dlatego nie mam Fb, bo jakoś nie widzę w tym tworze sensu.Wolę być cichą aptekarą :-)
A tak na poważnie, to sądzę, że świadectwo życia chrześcijańskiego jest stokroć ważniejsze od wirtualnych tyrad słownych.

#8 2014-11-09 19:18:03

kalinka
Użytkownik

Beata93 napisał(a):

A tak na poważnie, to sądzę, że świadectwo życia chrześcijańskiego jest stokroć ważniejsze od wirtualnych tyrad słownych.

Nie chodzi może o wirtualne tyrady słowne ani o walkę na argumenty ale pomyślcie nad słowami Jana Pawła II : "Paweł, który już przepowiadał w licznych miejscach, przybywszy do Aten, udaje się na areopag, gdzie głosi Ewangelię, używając języka odpowiedniego i zrozumiałego w tym środowisku (por. Dz 17, 22-31). Areopag był wówczas ośrodkiem kultury wykształconego ludu ateńskiego i dziś można go uznać za symbol nowych miejsc, w których należy głosić Ewangelię.

Pierwszym „areopagiem” współczesnym jest świat środków przekazu, który jednoczy ludzkość i czyni z niej, jak to się określa, „światową wioskę”." źródło: http://www.vatican.va/holy_father/john_ … io_pl.html

oraz Benedykta XVI :  „W pierwszych latach Kościoła apostołowie wraz z uczniami szerzyli Dobrą Nowinę w świecie grecko-rzymskim. W tamtych czasach, aby ewangelizacja mogła być skuteczna, należało  wnikliwie zrozumieć kulturę i obyczaje ówczesnych ludów pogańskich, żeby móc dotrzeć do ich serc i umysłów. Podobnie i dziś głoszenie Chrystusa w świecie nowych technologii, wymaga dogłębnego ich poznania, aby móc je potem odpowiednio wykorzystać. Szczególnie do was, młodych, którzy z naturalną niemal łatwością posługujecie się tymi nowymi środkami komunikacji, należy zadanie ewangelizacji tego «cyfrowego kontynentu». Z entuzjazmem głoście Ewangelię waszym rówieśnikom !” źródło : http://paulus.org.pl/display,224.html

• Index
  •  » Inne
  •  » Obrona wiary w internecie

Stopka forum