'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2012-05-20 06:56:57

nenek133
Gość

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi

Witam img/smilies/wink

Zna może ktoś ten instytut/stowarzyszenie ?? Podaje link do ich strony: http://www.piotrskarga.pl/ . Ja tam z jednej ulotki zamawiam już chyba od 3 lat kalendarz Maryjny dla mamy.
Słyszałem różne opinie o tym instytucie, no ale działają w dobrej sprawie. Propagują m.in Cudowny Medalik, który nie dawno od nich otrzymałem i powiem szczerze jakoś nigdy nie byłem chętny do noszenia tego rodzaju rzeczy, ale jakoś się przełamałem, no ale nie o tym miałem pisać.
Prowadzą różne akcje wspierające chrześcijańskie wartości. Może ktoś wie coś więcej na ich temat.

Pozdrawiam img/smilies/wink

#2 2012-05-20 08:17:26

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:
Re: Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi

Chyba żadna z książek jakie sprzedają nie posiada imprimatur - czyli pozwolenia na druk przez władze kościelne.
Ja wolę czytać zaufane publikacje.

A Cudowny Medalik - mam, nie noszę, bo noszę krzyżyk i inny medalik, który dostałam wcześniej, ale w jakimś miejscu... (hmmm...pewnie 'świętym') można je brać garściami, opowiadał mi ksiądz od którego właśnie dostałam go img/smilies/roll
Rzeczywiście mają akcje choćby "Nie wstydzę się Jezusa", akcja 'chwytliwa', ale powiem szczerze że jest masa innych znaczków tzw. przypinek, koszulek z napisami "Kocham Jezusa", "Lubię chłopców, ale kocham Jezusa", cytatami z Pisma Świętego itp., którymi można tak samo wyrazić przynależność do Kościoła i swoją wiarę.

#3 2012-05-20 11:56:27

Kasia233
Użytkownik
Imieniny: 25listopada
Urodziny: 29.05.1988

ja zamówiłam Cudowny Medalik u nich i przyszedł mi w czwartek

#4 2014-12-19 17:52:15

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Myślę, że warto zapoznać się z oficjalnym stanowiskiem Kościoła w sprawie tego Stowarzyszenia oraz powtarzać tym, którzy kupują proponowane przez Stowarzyszenie przedmioty; książki, dewocjonalia. Szczególnie tym, którzy nie mają dostępu do Internetu - przede wszystkim starszym ludziom.

"Komunikat Kurii Krakowskiej
Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi
Nr 507/2008
Kuria Metropolitalna w Krakowie otrzymuje liczne zapytania o „Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi” z Krakowa, względnie o związaną z nim Fundację „Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi”, które rozsyłają do osób prywatnych korespondencję z prośbą o przekazywanie datków pieniężnych w zamian za wysyłanie publikacji religijnych. Wierni niejednokrotnie uskarżają się na natarczywy ton korespondencji, w której Stowarzyszenie w sposób uciążliwy narzuca kontynuowanie kontaktów i zamawianie dalszych materiałów.
„Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi” jest organizacją prywatną, założoną przez osoby świeckie, nie powiązaną instytucjonalnie z Kościołem i działającą na własną odpowiedzialność. Stowarzyszenie nie przedstawiło swego statutu do aprobaty władzy kościelnej, dlatego nie może być traktowane jako uznane przez Kościół stowarzyszenie wiernych (kan. 299 § 3).
W latach ubiegłych wszystkie Kurie Metropolitalne i Diecezjalne w Polsce otrzymały komunikaty w tej sprawie. W komunikacie z dnia 17 grudnia 2001 r. Arcybiskup Krakowski, Kardynał Franciszek Macharski informował m.in., że „Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi nie posiada aprobaty Kurii Metropolitalnej w Krakowie, ponieważ się o nią nie zwracało, chcąc prowadzić działalność niezależnie od władzy kościelnej”. W piśmie z dnia 28 października 2002 r. ówczesny Biskup Pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej, Ks. Bp Kazimierz Nycz powiadamiał, iż Stowarzyszenie oraz Instytut nie posiadają aprobaty Arcybiskupa Krakowskiego, a podejmowane przez nie inicjatywy religijne nie zostały uzgodnione z Kurią Metropolitalną w Krakowie. W związku z licznymi zapytaniami w tej sprawie uprzejmie informujemy, że powyższe wyjaśnienia pozostają w dalszym ciągu aktualne.
Ks. dr Piotr Majer
Kanclerz Kurii"

źródło: http://diecezja.radiopodlasie.pl/?pageId=62&id=651

Stopka forum