'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#26 2012-09-12 23:11:09

Oleńka
Gość

Re: Trochę informacji o naszej wspólnotce :)

A skąd dowiedziałaś się o wspólnocie, TY, jedna z pierwszych forumowiczek?

#27 2012-09-12 23:20:22

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

Było to albo forum bosko, albo katolik.. napisałam wiadomość, zapytanie jak rozeznać powołanie..czuje je i nie wiem co robić.. odpisała mi chyba ania albo mavro i podali link na barke... bylo nas kilka osób..
zaczęłam wysylac linki do różnych stron, zakonów z prośbą o rozszerzanie forum i prosilam konsekrowanych aby nam dopomagali... potem jedna osoba powiedziała drugiej... i tak nas przybyło.
a ty Olu skąd wiesz?

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#28 2012-09-13 10:01:36

Oleńka
Gość

Haha, ja nawet nie pamiętam skąd img/smilies/smile może z google? chociaż na katolik też często wchodziła, i może tam coś znalazlam na temat forum.

#29 2014-03-23 13:48:59

Kwietniowa
Administrator

To ja tak zapytam z czystej ciekawości:) Czy jest tutaj ktoś, kto jest od samego początku powstania forum? Ostatnio zastanawiałam się, kto tym wszystkim kieruje, jak powstał pomysł, kto (imiennie) jest inicjatorem takiego przedsięwzięcia, jak zmieniał się skład moderacji administracji, jak zaufaliście danym osobom, nie znając się (a może znając)? Czy jest to pomysł jednej osoby, grupy ludzi? To już z tego, co przeczytałam, ósmy rok działania forum. Super! Podzielcie się, jak macie takie informacje; albo odeślijcie mnie do innego wątku, bo może jednak coś przeoczyłam:) Chciałabym to wszystko bardziej poznać, bo dla mnie forum funkcjonuje w bardzo fajny i twórczy sposób:)

Prawdziwa miłość otwiera ramiona, a zamyka oczy...
św. Wincenty a Paulo

#30 2014-03-23 17:48:55

Agatku
Użytkownik
Imieniny: 05.02
Urodziny: 30.01

Forum założyły ania i mavro.
Skład moderacji i administracji zmieniał się dynamicznie img/smilies/big_smile (najdłużej, bo już 3 rok jest adminem Adam, a w ciągu tych 8 lat w administracji przewinęło się 12 osób - w moderacji dużo więcej)
najdłużej na forum jest bepik1 zarejestrowana dwa dni po powstaniu forum img/smilies/smile

Czynić dobro, radość nieść, uszczęśliwiać i prowadzić do nieba.

#31 2014-03-23 19:11:20

s.Ancilla
Użytkownik

Kwietniowa ja byłam bardzo zbudowana kiedy w listopadzie na spotkaniu poznałam w realu naszych adminów - oni podali nam wszystkie statystyki, zestawienia, porządek i ład, o który dbają powalił mnie img/smilies/smile

#32 2014-03-24 11:08:11

piccolina
Gość

Nie pamiętam, ale chyba już tu kiedyś pisałam jestem tu od 2006 roku. Jak powstało forum byłam postulantką. Dziś jestem szczęśliwą siostrą zakonną img/smilies/smile Mogę więc powiedzieć, że forum towarzyszy mi w mojej formacji zakonnej img/smilies/smile Nie piszę dużo, ale zaglądam regularnie... i można znaleźć tu wiele ciekawych tekstów...

#33 2014-03-24 13:09:47

malpiszonek
Gość

Aż z ciekawości zajrzałam kiedy sama się zarejestrowałam.. a było to już dawno... i widzę, że jestem prawie od początku forum. Teraz pisze już mało, ale zaglądam często... i muszę przyznać, że cieszy mnie to, że mimo upływu tylu już lat forum ciągle żyje  i "się odmładza" img/smilies/smile
Pozdrowienia dla Administratorów... wiem, że to niewdzięczna robota i wymaga często wystawiania się na krytykę...ale macie odwagę, by to robić img/smilies/smile

#34 2014-03-24 15:07:59

Tusia
Użytkownik
Imieniny: 29.07
Urodziny: 29.05.

No to ja też coś dodam img/smilies/smile Znalazłam to miejsce mniej więcej pół roku przed moim wstąpieniem do Zgromadzenia. I tak właściwie to dzięki forum wylądowałam na moich pierwszych rekolekcjach u Sióstr i już tam zostałam, a było to 7 lat temu img/smilies/smile Teraz zaglądam regularnie i śledzę wątki - odzywam się co prawda troszkę mniej niż przed siedmiu laty, ale jestem.

"W spojrzeniu Twym moja siła; Doświadczasz mnie i w spojrzeniu Swym pozwalasz mi wstać...
Bo kiedy patrzę, w Twoje oczy. Pokój mnie ogarnia i pewność, że Ty jesteś ze mną i pozwalasz kochać...."
http://www.franciszkanki-rodzinymaryi-poznan.pl

#35 2014-03-24 17:09:13

Kwietniowa
Administrator

A Ania i Marvo nadal zajmują się tym forum? Czy to tak po prostu z czasem zaczęło się zmieniać? Sami spośród siebie wybieracie następców: moderatorów i administratorów? Przepraszam, że zadaję takie może banalne pytania, ale z mojej perspektywy to wszystko wydaje się takie nieosiągalne- nie znaliście się, nie znacie (w realu), zaczęliście budować w internetowej przestrzeni, a teraz; tworzycie wspólnotę, spotykacie się, wspieracie. Przestajecie być anonimowi, tak po prostu.
Poświęcacie czas i energię, za co Wam w tym momencie bardzo dziękuję. Dla mnie jest to świetnie wykonana robota; czasami bardzo niedoceniania. A przecież wymiernych korzyści z tego nie macie. Ja akurat potrafię sobie wyobrazić, ile pracy Was to kosztuje. Jesteście tutaj codziennie, czytacie posty, śledzicie watki, moderujecie (czy tak jak wspomniała s.Ancilla, robicie statystyki, wykresy itp.). Bez tego byłby bałagan. Wyobrażacie sobie zostawić forum na tydzień bez kontroli? Chyba potem ciężko byłoby coś poszukać. img/smilies/smile
Śledzę forum i już się z nim bardzo zaprzyjaźniłam. Wiele internetowych nicków już "coś do mnie mówi" (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Jestem też bardzo zbudowana tym, że właśnie to forum pomogło (i nadal pomaga!) odnaleźć powołaniową drogę wielu osób. Nie szukając długo- właśnie s.Piccolina i s.Tusia wiedzą o tym pewnie najlepiej:)
Chwała Panu!

Może o swojej "pracy" coś więcej powiedzą właśnie Moderatorzy i Administratorzy? Ja z chęcią poczytam jak to wszystko wygląda "od kuchni"img/smilies/smile O Waszych początkach, zmaganiach, problemach..

św. Wincenty a Paulo

#36 2014-03-25 09:36:54

adamsvd
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 1988

Kwietniowa napisał(a):

Może o swojej "pracy" coś więcej powiedzą właśnie Moderatorzy i Administratorzy? Ja z chęcią poczytam jak to wszystko wygląda "od kuchni"img/smilies/smile O Waszych początkach, zmaganiach, problemach..

Agata na mnie krzyczy więc coś napiszę. ogólnie moja droga na forum zaczęła sie tak - raz ze współbratem pomyśleliśmy, że trzeba zrobić coś więcej na powołaniówkę i ja się tu zalogowałem, oczywiście jedna z moderatorek od razu sprawdzała czy faktycznie jestem zakonnikiem (jutrzenka img/smilies/tongue ) po jakimś czasie. s.Jana zaproponowała czy chciałbym pomóc w moderacji, poprosiłem przełożonych o zgodę. no i jak scholastyka odchodziła z funkcji admina to pytała czy ją zastąpię. dwa razy odmawiałem, za trzecim sie zgodziłem. teraz odkąd ja jestem, to jeśli ktoś z moderacji odchodzi lub widzimy, że nie dajemy rady to każdy moderator ma prawo zgłosić użytkownika na moderatora. wtedy pytamy te osoby czy się zgadzają i wśród nich głosujemy kogo wybrać.
trudno powiedzieć czy się znamy. praktycznie przed skupieniem Barki - spotkałem chyba tylko Pepe (na dworcu, ale najpierw sie minęliśmy), Magda19 i Owcę, dopiero po skupieniu te kontakty odżyły - byłem na dwóch skupieniach i zawsze jest możliwość zobaczenia kim jest osoba ukrywająca sie za jakimś loginem. nie znam wszystkich z moderacji i czasami trudno określić czego sie można spodziewać proponując kogoś.
z "założycielek" na priv znam anię - jest na forum, ale nie udziela się już tak często jak kiedyś. funkcjonowanie tego forum jest czasami bardzo tajemnicze img/smilies/smile

Duchu Święty Boże
Wszystko z Miłości ku Tobie!

http://www.werbisci.pl/

#37 2014-03-25 12:40:17

Agatku
Użytkownik

adamsvd napisał(a):

Agata na mnie krzyczy więc coś napiszę.

nie nie, ja ja img/smilies/roll
przed pierwszym skupieniem nie znałam nikogo osobiście i sama do końca nie wiem dlaczego tam pojechałam img/smilies/smile przy wyborze na moderatora zawsze jest ryzyko, które jest związane właśnie z niewiedzą na temat danej osoby - kierujemy się głównie postami i aktywnością na forum.
Gdy podejmowałam się mojego "adminowania" byłam świadoma, że nie jest to łatwe i z każdym dniem przekonuje się o tym co raz bardziej. Ale dla jednej prywatnej wiadomości z wyrazami wsparcia warto się namęczyć i wysłuchać skarg 10 osób img/smilies/wink
Poza tym nauczyciel informatyki musi nadążać za nowinkami ;D

#38 2014-03-25 18:35:55

Kwietniowa
Administrator

Dzięki Agatku i Adamie! Liczyłam na to, że się odezwiecie jako admini, a tak głupio wywoływać do tablicy:) To rzeczywiście musi być pasjonujące zajęcie, ale nie zazdroszczę Wam tej mniej przyjemnej roboty.
Już nie pytam Agatku, jak to wygląda od strony technicznej:) Tak się składa, że akurat moim narzędziem pracy jest komputer, ale zdecydowanie jego funkcjonowanie bywa dla mnie nadal czarną magią, a z informatyką mam niewiele wspólnego;)
Cieszę się, że jesteście, Ale-czemu, s.Ancilla, Selmo, Magdo, Hannaturno, Agatku i Adamie.
Jak ktoś jeszcze ma coś do dodania, to z chęcią przeczytam:) "Trochę" mnie ta nasza Barka zafascynowała, choć początkowo dość sceptycznie podchodziłam do tej strony. Przecież to tylko forum; jaka tam wspólnota...

św. Wincenty a Paulo

#39 2014-03-26 11:27:26

kalinka
Użytkownik

Kwietniowa napisał(a):

Przecież to tylko forum; jaka tam wspólnota...

Forum, społeczność,bo zaglądają tutaj  pewnie różni ludzie,niekoniecznie zawsze wierzący. Wspólnota się rodzi np.dzięki wyznawaniu tej samej wiary.Można nie mieć tej wspólnoty z osobami z którymi  się np. spotykam w pracy, żyję na co dzień.Mogę natomiast czuć jedność z osobą  której nawet  dobrze nie znam dzięki wyznawaniu tej samej wiary w naszego Pana Jezusa.Chrześcijanie potrafią się w jakiś sposób rozpoznać.

#40 2014-03-26 11:42:09

michaleus
Użytkownik
Imieniny: 29.09
Urodziny: 21.01

Wirtualna wspólnota ^^ - brzmi jakoś górnolotnie...;  ) W każdym bądź razie większość z nas nie zna się - i co jest wysoce prawdopodobne nigdy się nie pozna. (osobiście) Tak już bywa w tym "Internetku". Ale czy to coś zmienia tak na dobrą sprawę ? Można nadawać na 'podobnych falach' nie widząc się wzajemnie, podzielać poglądy, wymieniać spostrzeżenia - niepotrzebna wtedy znajomość takiej osoby 'na żywo' :  )

Im więcej daje się Bogu, tym więcej się od Niego otrzymuje.

#41 2014-03-26 11:59:33

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Małe sprostowanie Agatku- jako admin byłam tutaj ok 4 lat, może i więcej... img/smilies/smile Inni admini- Niepoukładana też byli długo- więc Adam nie ma najdłuższego stażu...img/smilies/wink Warto stworzyć chronologię funkcjonowania administracji, moje wpisy jeszcze w dziale są...img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez scholastyka (2014-03-26 12:04:19)

"Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Nie musimy jednak kopiować wzorów świętych uznanych przez Kościół. Każdy ma swoją własną drogę życia."

#42 2014-03-26 23:51:50

w drodze do...
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

A ja od 2008. Przez chwilę byłam nawet adminem img/smilies/wink

Navigo ergo sum

#43 2014-03-27 08:29:57

Selma
Użytkownik

A ja od 2007. Przyszlam na chwile poproszona o sprostowanie jakiejs informacji, tudziez dodanie watku o zaprzyjaznionym zgromadzeniu. Szczegolow juz nie pamietam. No i z tej chwili zrobilo sie siedem lat.
Bardzo aktywnie dzialali tu wtedy: rafcio, luckoradiversity, siostra jana...
Czasem zastanawiam sie, co sie z nimi teraz dzieje? :-)

#44 2014-03-27 10:18:30

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Znalazłam forum przypadkiem, jakieś 4 lata temu, poszukując miejsca, gdzie można dać ogłoszenie o dniach skupienia. Przyszłam tylko na moment, wyręczając konkretną Hanię, która zawiadamiała o spotkaniu w miejscowości Turno.   Potem trzeba było monitorować reakcje na ogłoszenie. I rzecz niespodziewanie mnie wciągnęła.   Nikogo osobiście na początku nie znałam, ale przez tych kilka lat udało się poznać parę osób i w kontakcie bezpośrednim, i w relacjach korespondencyjnych.
     To bardzo ciekawe doświadczenie.  A od podszewki, skoro Kwietniowa pyta  – sporo codziennej, systematycznej pracy,  z założenia ułatwiającej ogarnięcie treści forum. Na początku się nie widzi, jak działa tak duża machina…

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#45 2014-03-27 14:48:30

w drodze do...
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Selma napisał(a):

Bardzo aktywnie dzialali tu wtedy: rafcio, luckoradiversity, siostra jana...
Czasem zastanawiam sie, co sie z nimi teraz dzieje? :-)

Rafcio mieszka w Warszawie, gdzie studiuje biologię. Co do reszty to nie mam pojęcia...

Navigo ergo sum

#46 2014-03-27 16:09:03

Agatku
Użytkownik

scholastyka napisał(a):

Małe sprostowanie Agatku- jako admin byłam tutaj ok 4 lat, może i więcej... img/smilies/smile Inni admini- Niepoukładana też byli długo- więc Adam nie ma najdłuższego stażu...img/smilies/wink Warto stworzyć chronologię funkcjonowania administracji, moje wpisy jeszcze w dziale są...img/smilies/wink

Adam robił listę adminów, ja ją tylko zinterpretowałam img/smilies/wink poprawimy.

#47 2014-03-27 18:51:24

Kwietniowa
Administrator

O, to już wiemy coś więcej:)
Kilka osób jest tutaj od początku; prawie od początku. Widzicie zmiany w funkcjonowaniu forum? Postęp? Z Waszego punktu widzenia jest to dobry czas, bywało lepiej, forum kwitnie? Znacie to wszystko od podszewki, pewnie z Waszej moderatorsko- administratorskiej img/smilies/wink perspektywy to wygląda inaczej.

Hanno, czy to znaczy, że Twój login tutaj jest dziełem przypadku i chciałaś się pojawić tylko na chwilę?
To samo pytanie do Selmy; wpadłaś na trochę i zostałaś na dłużej?img/smilies/smile

św. Wincenty a Paulo

#48 2014-03-27 19:12:08

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Tak, login jest dziełem przypadku i walki z oknem logowania; ponieważ nie wchodziły w miarę oczywiste nicki związane z moim chrzcielnym imieniem, coś było zajęte itp., w chwili desperacji skleiłam imię mojej instytutowej współsiostry (tej nadsyłającej ogłoszenie)  i nazwę miejscowości z domem rekolekcyjnym. Weszło, jest.
O istnieniu forum wcześniej nie wiedziałam, przed poszukiwaniem miejsc na wspomniane ogłoszenie nie korzystałam z żadnych forów, nawet jako dorywczy czytelnik. Nie planowałam tej przygody, nie wiedziałam, że się rozwinie i jakim będzie wyzwaniem, już dawno nie prywatnym.  Wpadłam tylko przypiąć ogłoszenie do elektronicznej tablicy img/smilies/smile  i...

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#49 2014-03-27 22:03:03

Selma
Użytkownik

Kwietniowa, tak :-) Wpadlam cos zawiesic i juz nie wyszlam. I tak jak Hanna o forach nie mialam pojecia, nie korzystalam, nie planowalam... a jestem.
A Selma, bo tak zawsze chcialam nazwac swoja corke.
Ale ostatecznie nie nazwalam ;-)

#50 2015-02-05 23:38:22

fabienne
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Weszłam tutaj z jakiejś wyszukiwarki,niedługo po tym, jak wstąpiła moja koleżanka do zakonu, usiłowałam zrozumieć po co to zrobiła, to był dla mnie wstrząs, że ładna, niegłupia dziewczyna wybiera zamknięcie w hermetycznej społeczności o rygorystycznym stylu życia,a wszystko w imię Boga...
Mój stosunek do wiary i Boga był wtedy... żałosny. Przeszłam z Wami bardzo długą drogę.

Początkowo czułam się tutaj obco-same bardzo pobożne dziewczęta, wręcz anioły img/smilies/smile

Stopka forum