'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2015-02-02 13:48:17

misjonarka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Film "Teresa od Jezusa"

Czy ktoś z Was oglądał już film "Teresa od Jezusa". Chodzi o ten którego Gość Niedzielny rozprowadzał? Ciekawa jestem waszej opinii.

#2 2015-02-02 14:48:32

javo
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Re: Film "Teresa od Jezusa"

Nie wiem czy chodzi o ten film (?):
https://www.youtube.com/watch?v=2hQ2fi4vWQs (na YouTube są wszystkie odcinki)
... ale jeśli chodzi o niego to urzekł mnie. Dzięki temu serialowi pokochałam postać tej świętej, duchowość i dzieła Karmelu img/smilies/smile

"Solo Dios basta!"

#3 2015-02-02 15:48:29

myconviction
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Muszę to obejrzeć img/smilies/smile Ja oglądałam tylko "Teresa (el Cuerpo de Cristo)" z 2007 r. Również godny polecenia, pokazuje bardzo dobrze zapał Teresy do życia charyzmatem, jej niezgodę na otaczające zło, odwagę i wolę walki. Pewnie w okrojonym stopniu w porównaniu z  tym wielogodzinnym img/smilies/big_smile

Kochajcie Miłość, bo Miłość nie jest kochana! - św. Franciszek z Asyżu

#4 2015-02-02 16:15:18

javo
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Polecam! img/smilies/smile

"Solo Dios basta!"

#5 2015-02-02 20:41:29

misjonarka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

javo dokładnie o ten film chodzi. Gość Niedzielny zamieszczał przez dwie niedziele płytki z tym filmem, po 4 odcinki na każdej płytce. Trochę dubbing jest nieciekawy, ale idzie się przyzwyczaić. Polecam zwłaszcza, że jak twierdzi javo jest na youtube

#6 2015-02-02 21:04:23

rut
Gość

oglądałam ten film ponad rok temu na youtubie, choć w płytki z Gościa też się zaopatrzyłam img/smilies/wink film jest moim zdaniem dobry, choć utrzymany jest w takim stylu, który nie każdemu będzie odpowiadał. No i bez przygotowania w postaci znajomości losów św.Teresy, bardzo wiele można w tym filmie przeoczyć, nie zrozumieć, spłycić, mi przynajmniej przeczytanie "Księgi życia" pozwoliło wiele rzeczy lepiej w nim zrozumieć i dostrzec większą głębię, szerszy kontekst tych treści, które się w nim pojawiają, więc polecam! img/smilies/smile

#7 2015-02-02 21:45:06

javo
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Rut, oczywiście film to dopiero wstęp, ale bardzo zachęcający wstęp, by wchodzić głębiej w istotę tej postaci, jej drogę img/smilies/smile

"Solo Dios basta!"

#8 2015-02-03 10:13:28

misjonarka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

W filmie jest bardzo piękna i bogata scenografia XVI w. Hiszpanii przez co, łatwiej wczuć się w "klimat tamtego świata". Myślę również, że nawet dla kogoś kto nie jest zorientowany w duchowości terezjańskiej, w każdym odcinku znajdzie przesłanie dla siebie.

#9 2015-02-03 11:01:57

rut
Gość

Jak najbardziej, film jest cenny dla każdego! Mam na myśli tylko to, że w jego oglądaniu i rozumieniu pomaga znajomość św. Teresy, bo jej historia jest na tyle bogata, że wiele wątków z jej życia jest tylko dotkniętych i to co komuś kto nic o niej nie wie wydaje się tylko mało istotnym szczególem, dla lepiej zorientowanych otwiera więcej treści. To właśnie wydaje mi się niesamowite w tym filmie, to że autorom udało się uchwycić mnóstwo treści, że tam wszystko ma znaczenie, a nie jest tylko orędownikiem

#10 2015-02-03 15:18:08

zagubiona-odnaleziona
Użytkownik
Imieniny: 10.04
Urodziny: 12.05

Film na Youtube i ten na płytkach z Niedzieli to to samo. Stary hiszpański serial img/smilies/smile Obejrzałam na razie tylko 1-szą płytę. Osobowość Teresy mnie urzekła... Nawiasem mówiąc, moja patronka z bierzmowania to też Teresa, tyle że z Lisieoux ;-)
Co do serialu, to rzeczywiście głos lektora jest trochę irytujący. Ale da się wytrzymać img/smilies/wink

#11 2015-02-03 16:22:31

javo
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Ja oglądałam ten serial rok temu na YouTube - wtedy jeszcze film ten był z napisami, dziś niestety wersja z napisami jest niedostępna. Lektor ujmuje trochę temu filmowi, ale najważniejszy jest i tak przekaz. W tej świętej naprawdę każdy może odnaleźć coś „swojego”… img/smilies/smile

"Solo Dios basta!"

#12 2015-02-03 18:29:38

misjonarka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Na TV Gloria  http://gloria.tv/media/bZPnLbQLYoa można jeszcze obejrzeć w oryginale i z polskimi napisami. Sprawdziłam img/smilies/smile

#13 2015-02-10 10:01:59

adamsvd
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 1988

skończyłem oglądać img/smilies/smile pierwszy odcinek nudy, bo nie było wprowadzenia i wielu rzeczy trzeba było się domyślać, to jest an minus, ale potem historia staje się coraz ciekawsza. ta święta stała mi się bliższa - polecam, można sobie dawkować, jest też na internecie - więc dowolność oglądania! polecam img/smilies/smile

Duchu Święty Boże
Wszystko z Miłości ku Tobie!

http://www.werbisci.pl/

Stopka forum