'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

  • Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2012-06-16 15:02:44

Emmanuelle
Użytkownik

Orioński Instytut Świecki

Jesteśmy kobietami, które odpowiadając na dość niezwykłe powołanie Pana, oddałyśmy się poprzez złożenie ślubu czystości, ubóstwa, posłuszeństwa oraz wierności papieżowi na wyłączną służbę Bogu, pozostając w świecie.

Nie posiadamy żadnych zewnętrznych znaków poświęcenia się Jezusowi i z reguły nie informujemy innych osób o naszym wyborze konsekrowania się Bogu. Mogę być Twoją nauczycielką, urzędniczką, lekarką, ekspedientką, bibliotekarką. Poprzez uczestnictwo we wszystkich przejawach życia świeckiego, poprzez pracę i własny przykład życia, a także poprzez codzienną Eucharystię, Liturgię Godzin, Różaniec, Lectio Divina oraz modlitwę osobistą pragniemy przemieniać świat od wewnątrz.

Jesteśmy obecne w wielu miejscach na świecie, ale znajdujemy sposób, by spotykać się na poziomie miasta, regionu i kraju. Mimo że jesteśmy zazwyczaj włączone pojedynczo w różne obszary życia społecznego, pomagamy sobie wzajemnie modlitwą, spotkaniami, przyjaźniami.

Orioński Instytut Świecki obecny jest w Polsce od 2007 r.  Tworzy go kilkanaście dziewcząt i kobiet pochodzących z różnych regionów kraju.

Offline

 

#2 2015-04-29 11:31:05

iso-orione@wp.pl
Gość

Re: Orioński Instytut Świecki

Jesteśmy konsekrowane Bogu,

Jesteśmy zanurzone w świecie,
Jesteśmy po to,

by przemieniać świat od wewnątrz

i odnowić wszystko w Chrystusie.


Za naszym założycielem pragniemy głosić swoim życiem w miejscach pracy, zaangażowania, że TYLKO MIŁOŚĆ ZBAWIA ŚWIAT i za przykładem św. Alojzego Orione pragniemy ODNAWIAĆ WSZYSTKO W CHRYSTUSIE.

www.cdo.donorione.org

Osoby chcące poznać nas bliżej zachęcamy do kontaktu: iso-orione@wp.pl

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo