'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#76 2009-11-08 07:35:14

JakAnia
Gość

Re: Skąd wiesz o tym forum??

Poznałam tą stronę dzięki dobrej znajomej img/smilies/smile

#77 2009-11-08 17:45:32

Little
Gość

Ja weszłam na forum przez bloga. Kiedy zaczęłam się bardziej interesować Zmartwychwstankami, szukałam tam o nich informacji a kiedy już byłam w ich szkole, znowu weszłam na tego bloga i w linkach znalazłam forum. Od razu weszłam, a po jakimś czasie zdecydowałam się zarejestrować.

#78 2010-01-04 16:00:17

Nadiana
Gość

Ja o o forum dowiedziałam się od koleżanki i bardzo jej za to dziękuję:)

#79 2011-01-03 16:49:28

edith1987
Gość

A tak surfowałam, że się tutaj zatrzymałam... zapisałam i zostałam img/smilies/winkimg/smilies/wink
pozdrowienia ślę.

#80 2011-01-14 19:44:51

Amata
Gość

Ja zdaje się szukałam info o którymś ze zgromadzeń i "wyskoczyła" mi strona z którymś z wątków img/smilies/smile i potem zaczęłam Was odwiedzać, aż się zalogowałam i... zostałam img/smilies/smile

#81 2011-02-03 03:37:53

LadyMakbet
Gość

Szukałam pomocy powołaniowej i wyskoczyła mi 'barka', początkowo podchodziłam do tego z dystansem, przekonałam się czytając i zapragnęłam stać się częścią jej i zostałam img/smilies/wink

#82 2011-02-03 14:57:19

Laurka
Gość

Ja dowiedziałam się o " Barce " od Owieczki img/smilies/smile - s. Ewy. Powiedziała mi jak się zarejestrować i od kilku lat tu zaglądam i dodaje swoje wypowiedzi img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Laurka (2011-02-03 14:57:43)

#83 2011-03-10 14:48:39

s. Edyta
Gość

A ja dowiedziałam się od naszej kandydatki, która 4 lata tamu do nas wstąpiła a teraz jest już siostrą po I ślubach, zachęciła mnie do włączenia się więc tak zrobiła. Przyznam ze moja aktywność tutaj nie jest systematyczna lecz dorywcza,.. ale cieszę się ze tu jestem i mogę jako siostra zakonna pomóc młodym w ich poszukiwaniach, zmaganiach, pytaniach img/smilies/smile

#84 2011-05-01 12:25:56

Iris
Gość

Tak zwany "przypadek" sprawił, że tutaj trafiłam.
Przypadków oczywiście nie ma, widać Pan ma mi coś do powiedzenia, chociaż siostrą zakonną już nie zostanę- jestem zaręczona. To jednak też jest przecież piękne powołanie... :-)
Pozdrawiam z Olsztyna. :-)

#85 2011-05-03 14:14:56

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

To jest forum dla wszystkich, nie tylko dla tych, którzy chcą wybrać życie zakonne...img/smilies/smile Pozdrawiam serdecznie

"Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Nie musimy jednak kopiować wzorów świętych uznanych przez Kościół. Każdy ma swoją własną drogę życia."

#86 2011-05-03 16:40:12

jutrzenka
Użytkownik
Imieniny: 25.06.
Urodziny: 01.05.

Iris napisał(a):

Tak zwany "przypadek" sprawił, że tutaj trafiłam.
Przypadków oczywiście nie ma, widać Pan ma mi coś do powiedzenia, chociaż siostrą zakonną już nie zostanę- jestem zaręczona. To jednak też jest przecież piękne powołanie... :-)
Pozdrawiam z Olsztyna. :-)

Iris, Kochana, małżeństwo to POWOŁANIE...a to forum ma pokazywać właśnie różne drogi kroczenia z Jezusem img/smilies/wink

"Mówisz, że ogarnia cię lęk i pewna nieufność co do przyszłych losów. Czy nie wiesz tego, że Pan jest zawsze z tobą i że nasz nieprzyjaciel nic zdziałać nie może przeciwko temu, kto postanowił zdecydowanie we wszystkim należeć do Jezusa?"o.Pio

#87 2011-07-27 20:38:59

KrzysztofWarszawa
Gość

Witam wszystkich img/smilies/smile
Trafiłem na to forum przez przypadek...właściwie to nie wiem od czego zacząć, odczuwam powołanie do życia zakonnego, coś mnie pociąga do Benedyktynów, mam 34 lata , wiele rekolekcji powołaniowych,pielgrzymek na Jasną Górę-to było wiele lat temu, później życie bez Boga,nieudane narzeczeństwo,lata wegetacji duchowej,a teraz Jezus wzywa mnie marnotę z nową większą siłą, nie wiem co robić,proszę pomódlcie się w mojej intencji.

#88 2011-08-10 18:42:37

carmel
Gość

Ja na to forum, (i jednocześnie na inne, na którym jest część użytkowników tego forum), trafiłam wpisując w Google hasło "forum powołaniowe" img/smilies/smile. I nie żałuję.

#89 2011-08-13 13:45:40

Dzastis
Użytkownik

Nie wiem czy wierzycie w przypadki ale to właśnie przypadek sprawił że się Tu znalazłam na tej stronie (Albo może raczej Palec Boży.. zależy jak wolicie to nazwać ) Pozdrawiam .. Pamietam w modlitwie o wszystkich Barkowiczach.
Z Bogiem :*img/smilies/smile)

Trzy słowa które wprawiają mnie w błogi spokój to:
Pokój,Harmonia,Dobro

Jedyną wierną do końca miłością jest Jezus Chrystus

#90 2011-08-15 15:26:40

edith1987
Gość

Widać, że większość trafia "przypadkiem", ale jpiekne jest to, że łączy nas wszystkich jedno -> Jezus i miłośc.
pozdawiam
e.

#91 2011-10-17 19:25:37

Kaati
Użytkownik

Przez przypadek, grzebiąc w internecie. Poczytałam i pomyślałam: Nareszcie jakieś miejsce, gdzie zrozumieją, że odczuwanie powołania do zakonu to nie skrzywienie i efekt prania mózgu przez kler. Miałam dość dobrych rad  i głupawych uśmieszków. Wiem, czego chcę i nikt nie będzie wmawiał mi swoich pomysłów na moje życie.

#92 2011-10-18 18:21:31

karolin_
Gość

dowiedziałam się o tym forum od Franciszkanek Rodziny Maryi ;] dawno temu

#93 2012-01-17 18:18:32

Kasia233
Użytkownik
Imieniny: 25listopada
Urodziny: 29.05.1988

Na forum trafiłam przypadkiem ale bardzo mi się spodobała jego tematyka więc dołączyłam

#94 2012-04-15 10:41:14

damian.franciszek
Gość

Witajcie img/smilies/smile Jak wiekszość tak i ja trafiłem tu przypadkiem - chociaż te występują tylko w gramatyce img/smilies/big_smile
Trafiłem tu szukając w Google informacji o jadwiżankach wawelskich. Z ciekawości chciałem zobaczyć jaką mają stronę internetową.
Teraz trochę tu "szaleję" w kilku działach najbardziej mi bliskich img/smilies/smile
Bardzo dobra inicjatywa img/smilies/smile

#95 2012-04-30 16:57:29

izohelia
Gość

I ja google. Wpisałam "ks. Pawlukiewicz forum" czy coś takiego. Wyświetlił się wątek mu poświęcony. Zarejestrowałam się...

#96 2012-08-06 17:43:00

GP
Użytkownik
Imieniny: 12.03
Urodziny: 18.08.

Jak się dowiedziałem o tej stronce, zajrzałem tu i poczytałem kilka postów. Czułem wtedy jakiś nieuzasadniony niepokój. Doznałem spokoju dopiero wtedy, gdy się zarejestrowałem. Czyż nie jest to działanie Boga?

Bóg jest Miłością! Miejcie odwagę żyć dla Miłości!
Bóg jest Miłością! Nie lękajcie się!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

#97 2012-08-31 19:14:01

andzia18
Gość

Ja trafilam tutaj wpisujac w google takie hasla;objawy powolania i czym jest to powolanie itd..i trafilam tutaj:)i ciesze sie,ze jest tutaj tak wiele osob jak ja;]

#98 2015-06-03 18:57:31

Ks. Krzysztof
Gość

Czytając wiele z powyższych postów, czytam: "trafiłem tu przypadkiem". Czy to na pewno przypadek ? Czy może działanie Pana sprawiło że zjawiliśmy się tutaj w różnym czasie w różnych okolicznościach ale w jednym celu, aby łatwiej odczytać sens naszego powołania. Niezależnie czy ma ktoś 16 czy jak ja 51 lat.  Nasze życie to szczególna Księga podarowana nam przez Pana, abyśmy z uwagą ją czytali. Dla wielu tu obecnych ale i dla tych, którzy przed laty tu byli, "Barka", to taki mały "słownik" tej niepowtarzalnej Księgi zwanej życiem. Wczytujmy się w Nie z troskliwością i uwagą a tam gdzie dostrzegamy trudności, prośmy o pomoc Ducha Świętego. Życzę wszystkim owocnej lektury!

Stopka forum