'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#76 2013-08-03 16:02:19

dorota0103
Użytkownik
Imieniny: 25.06
Urodziny: 1.03.1989 r.

Re: Różaniec

Szukam wskazówek, aby w lepszym skupieniu odmawiać różaniec św. Rozproszenia myślę, że wynikają ze złożonych problemów, które dotyczą wielu spraw.

Jakieś znużenie ogarnia, rozproszenia... niby taka modlitwa tym,  co się dzieje też ma wartość, ale chciałoby się skutecznie pokonywać tak wielką ilość rozproszeń-bo one też w takim natężeniu męczą.

Ostatnio ktoś zainspirował mnie, aby w ciągu dnia odmawiać różaniec cały, lecz podzielony na "mniejsze części", np. jedna dziesiątka rano, a inne co kilka godzin, tak, aby do wieczora był cały. Fakt: próbuję tą "metodę" i jest dobra img/smilies/smile.

Może jakieś inne nieskomplikowane metody forumowicze kojarzycie?

dodano: 3.08.2013 r. g. 23:54:

Pierwszą odpowiedź otrzymałam... chyba sam Duch Św. pokierował mnie tak, że znalazłam na innej stronie taki link: http://www.magazynfamilia.pl/artykuly/M … 7,120.html

Dzielę się tutaj, może komuś też się przyda.

Moje pytanie nadal aktualne.

Ostatnio edytowany przez dorota0103 (2013-08-03 23:54:52)

Zapraszam na moją stronę img/smilies/smilehttp://www.zyciowawedrowka.blogspot.com

#77 2013-08-04 00:44:01

Amaretto
Gość

ja często mam rozproszenia na modlitwie, nie tylko różańcowej, jak o się mówi- odlatuje, bujam myślami gdzieś tam, i denerwuję  się tym, że nie mogę normalnie się pomodlić, ale teraz tak sobie mysle, może te myśli płynące z rozproszenia włączyc w modlitwę? może te inne sprawy wymagają też omodlenia, może nie walczyc tak bardzo z rozroszeniami. bo Duch Św też prowadzi, kieruje.... Tak jak dziś, wracałam z pracy po godz 23. niebo czyste, gwiaździste, prześliczne, nawet komete dziś dostrzegłam  img/smilies/smile  ale  zaczęłam odmawiawiac pod "Twoją obronę"(przyznam że ze strachu img/smilies/wink boję się łazic po nocy sama)  i ten zachwyt nad pięknem nieba skierował modlitwę na inny tor. może my - ludzie- za bardzo się staramy by wszystko było idealnie?

Ostatnio edytowany przez Amaretto (2013-08-04 00:45:23)

#78 2013-08-04 13:11:57

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Istotą modlitwy różańcowej jest trwanie przy tajemnicach życia Pana i Jego Matki - więc warto pomagać sobie tekstem z Pisma św., aby potem w wyobraźni mieć obraz tej tajemnicy, którą medytujemy. Poza tym pomocne może być kilkakrotne rozważanie tej samej tajemnicy, np. przez 5 dziesiątków nie zmieniam przedmiotu mojej medytacji, ale wchodzę jakby coraz głębiej i głębiej w daną scenę. Mnie osobiście to bardzo pomaga, może i Tobie również pomoże:). Życzę owocnego szukania sposobu, aby lepiej i głębiej wchodzić w modlitwę.

Jezus - moja miłość jest Ukrzyżowany (św. O. Ignacy)

#79 2013-10-22 22:07:23

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Rozważania do części bolesnej Różańca Św. z myślami św. Marii Małgorzaty Alacoque.

Tajemnica 1  Modlitwa Pana Jezusa w Ogrodzie Oliwnym

„I odszedłszy nieco do przodu, padł na ziemię i modlił się.” (Mk,14, 35a)

„Każdej nocy z czwartku na piątek dam ci udział w trwodze konania, którą dobrowolnie wziąłem na siebie w Ogrodzie Oliwnym.(…) Abyś się mogła zjednoczyć ze mną w pokornej modlitwie, którą Ja wówczas, mimo śmiertelnej trwogi, zanosiłem do mojego Ojca, będziesz czuwać pomiędzy jedenastą a północą i cały ten czas spędzisz w zjednoczenie ze mną
w pozycji leżącej twarzą do ziemi. Będziesz to czynić dla uśmierzenia gniewu Bożego
i uproszenia miłosierdzia dla grzeszników, jak i po to, by Mi nieco osłodzić gorycz jakiej doznałem, gdy opuścili Mnie Apostołowie, a Ja musiałem ich zganić, że nawet jednej godziny nie mogli czuwać ze mną.” ( Pan Jezus do św. Marii Małgorzaty Alacoque; w:  św. Maria Małgorzata Alacoque, Pamiętnik duchowy, Kraków 2003, s. 95)

Jezusowe zaproszenie nie straciło nic na swojej aktualności, Pan nadal jest opuszczany
i zostawiany przez sobie najbliższych. I nadal wzywa:„ będziesz czuwać pomiędzy jedenastą a północą i cały ten czas spędzisz w zjednoczenie ze mną”.

Możesz ulżyć Panu, wiernie czuwając na tej szczególnej modlitwie, w każdy czwartek.

Tajemnica 2 Biczowanie Pana Jezusa

„Wtedy Piłat chcąc zadowolić tłum, uwolnił im Barabasza, Jezusa zaś kazał ubiczować i wydał na ukrzyżowanie.” (Mk15,15)

„Myślę, że Serce Boże chce doświadczyć ciebie, jak złoto w probierzu, aby dołączyć cię do liczby swoich najwierniejszych sług. Dlatego powinnaś korzystać z każdej okazji do cierpienia z miłością, jak z cennych zadatków Jego miłości. Wszystko znosić w milczeniu, nie uskarżając się na nic: oto, czego ON żąda od Ciebie.”( św. Maria Małgorzata Alacoque, Sercem pisane. Rady i myśli na każdy dzień roku, Kraków 2006, s. 103)

Jezus i dziś jest biczowany, poddawany torturom – w Kościele cierpiącym, w niesłusznie oskarżanych i zniesławianych, w tych, na których już wydano wyrok, choć brak jest dowodów ich winy.

Możesz ulżyć Panu w tym  cierpieniu przez odważne stanięcie po stronie prawdy, i tych, którzy są niesłusznie oskarżani.

Tajemnica 3 Ukoronowanie cierniem Pana Jezusa

„Żołnierze zaprowadzili Go do wnętrza pałacu, czyli pretorium, i zwołali całą kohortę. Ubrali Go w purpurę i uplótłszy wieniec z ciernia, włożyli Mu na głowę” (Mk 15,16-17)

„ Na ile cię stać, naśladuj pokorę i słodycz Serca Jezusa względem bliźniego …Kochaj tych, którzy cię upokarzają i sprzeciwiają się tobie, bo pożyteczniejsi są dla twej doskonałości, niż ci,  którzy ci schlebiają.”( św. Maria Małgorzata Alacoque, Sercem pisane. Rady i myśli na każdy dzień roku, Kraków 2006, s. 87)

Jezus i dziś jest cierniem koronowany… w nieopatrznych, nieprzemyślanych słowach, które cię ranią i dotykają, a które często wypowiadane są przez najbliższych… masz wtedy ochotę dochodzić swoich praw, tłumaczyć się, wyjaśniać, krzyczeć…. powstrzymaj się, popatrz na Jezusa, ewangelista nie zanotował ani jednego Jego słowa…. połącz swój ból z Jego bólem. W ten sposób ulżysz Jezusowi.

Tajemnica 4 Droga krzyżowa.

„Następnie wyprowadzili Go, aby Go ukrzyżować.” (Mk15,20b)

„Nie można kochać bez cierpienia. W szczególny sposób okazał to Jezus na krzyżu, na którym strawił się dla naszej miłości. Czyni to jeszcze co dzień w Najświętszym Sakramencie Ołtarza, mając gorące pragnienie, żebyśmy swoje życie upodobnili do Jego ukrytego życia, całkowicie wyniszczonego w oczach stworzeń.” ( św. Maria Małgorzata Alacoque, Sercem pisane. Rady i myśli na każdy dzień roku, Kraków 2006, s. 80)

Jezus i dziś jest krzyżowany… w samotności tabernakulum, w oziębłości tylu ludzi, którzy bez refleksji i czci mijają Najświętszy Sakrament.

Możesz ulżyć Jezusowi, dając Mu część swojego czasu każdego dnia, po to, aby trwać przed Nim- osamotnionym więźniem tabernakulum.

Tajemnica 5 Śmierć Jezusa na krzyżu

„A była godzina trzecia, gdy Go ukrzyżowali” ( Mk 15,25)

„Nic tak nie jednoczy z Najświętszym Sercem Pana Naszego Jezusa Chrystusa, jak krzyż, który jest najcenniejszym zadatkiem Jego miłości.” ( św. Maria Małgorzata Alacoque, Sercem pisane. Rady i myśli na każdy dzień roku, Kraków 2006, s. 105)

Jezus i dziś umiera na krzyżu… umiera w tylu niekochanych ludziach, w ludziach o smutnych twarzach i zranionych sercach, w ludziach, których ty i ja mijamy na chodnikach, w urzędach, w sklepach.

Możesz ulżyć Jezusowi dając drobne dowody miłości, tym, których spotykasz na co dzień, także, a może przede wszystkim, wtedy, gdy jest to dla ciebie trudne, bolesne i niewygodne.

#80 2013-11-21 21:50:52

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Tajemnice radosne  różańca św. ze św. Ignacym Loyolą.
Tajemnica I. Zwiastowanie Matce Bożej
„ Nie bój się Maryjo, bo Bóg obdarzył Cię łaską. Oto poczniesz i urodzisz Syna
i nadasz Mu imię Jezus.(…) A Maryja tak odpowiedziała: <Jestem służebnicą Pańską; niech mi się stanie według twego słowa> .”
Z listu o posłuszeństwie św. Ignacego Loyoli: „Chociaż życzę wam pełnej doskonałości we wszystkich cnotach i łaskach duchowych, to jednak jest prawdą, że Bóg, nasz Pan, daje mi pragnienie, byście odznaczali w posłuszeństwie bardziej niż w jakiejkolwiek innej cnocie. Nie tylko ze względu na jego szczególną wartość (…) , lecz i dlatego, że posłuszeństwo jest jedyną cnotą, która szczepi w duszy inne cnoty, a zaszczepionych strzeże”.

Tajemnica II. Nawiedzenie św. Elżbiety
„Wtedy Maryja powiedziała:
<Moja dusza wielbi Pana
I rozradował się mój duch, w Bogu, moim Zbawicielu,
Bo spojrzał na uniżenie swojej służebnicy.>”
Z listu o posłuszeństwie św. Ignacego Loyoli: „ Starajcie się o całkowite wyrzeczenie własnej woli, ofiarujcie swą wolność hojnie Temu, który wam ją dał, a mianowicie Stwórcy i Panu, w jego sługach i zastępcach. I niech się wam nie wydaje, że niewielki jest pożytek z waszej wolnej woli, gdy ją możecie w posłuszeństwie oddać Temu, który wam ją dał”.
Tajemnica III. Narodzenie Pana Jezusa
„Urodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie”
Z listu o posłuszeństwie św. Ignacego Loyoli:” Posłuszeństwo jest całopaleniem,  którym człowiek całego siebie, bez żadnego podziału, ofiarowuje w ogniu miłości swemu Stwórcy i Panu przez ręce Jego sług”.
Tajemnica IV. Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni
„Gdy zaś minęły dni ich oczyszczenia zgodnie z prawem Mojżeszowym, zanieśli go do Jerozolimy, aby ofiarować Panu”
Z listu o posłuszeństwie św. Ignacego Loyoli: „Kto by chciał zobaczyć, jak doskonałe jest takie posłuszeństwo samo w sobie, i jak miłe Bogu, Panu naszemu, przekona się o tym, rozważając wartość najszlachetniejszej ofiary, jaką się składa Bogu, z tak cennej władzy człowieka. A także dlatego, że posłuszny całkowicie staje się ofiarą całopalną, żywą i miłą Boskiemu Majestatowi, niczego bowiem nie zachowuje dla siebie. A nadto z powodu trudności, z jaką człowiek przezwycięża samego siebie dla miłości Boga, przeciwstawiając się naturalnej ludziom skłonności do kierowania się własnym zdaniem.”
Tajemnica V. Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni
„Potem poszedł z nimi, wrócił do Nazaretu i był im posłuszny.”
Z listu o posłuszeństwie św. Ignacego Loyoli: „  Bądźcie gotowi szukać zawsze racji dla obrony, a nie potępienia tego, co przełożony nakazuje lub ku czemu się skłania. Pomoże wam w tym umiłowanie tego, co nakazuje posłuszeństwo. Stąd również zrodzi się posłuszeństwo radosne, bez jakiejkolwiek udręki. Mówi bowiem św. Leon: < Tam się nie służy z twardej konieczności, gdzie się miłuje to, co każą.>”

Cytaty zaczerpnięto z :
1.    Pismo Święte Nowego Testamentu. Najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem, Ewangelia wg św. Łukasza, wyd. Święty Paweł
2.    Ignacy Loyola, Pisma wybrane, t. I , List o posłuszeństwie, Kraków 1968

#81 2014-01-06 23:17:39

michaleus
Użytkownik
Imieniny: 29.09
Urodziny: 21.01

Różaniec to potężna broń przeciw wszelkiego rodzaju pokusom, słabościom, wątpliwościom. Skuteczne lekarstwo na chorą duszę, pobudzające nadzieję, rozgrzewające uczucie miłości, i pogłębiające wiarę. Nie powiem, że odmawiam codziennie - ale 4, 5 dni w tygodniu, i owszem. Także lubię różaniec w drodze - mimo, że zawsze uważałem to za "dziwną" praktykę. Z czasem się przekonałem, i zdarza się zmówić gdzieś idąc. Jednak i tak pozostaję bardziej przy "wersji kapliczno - kościelnej" img/smilies/wink No i w domu rzecz jasna.

Ostatnio edytowany przez michaleus (2014-01-06 23:18:49)

Im więcej daje się Bogu, tym więcej się od Niego otrzymuje.

#82 2015-10-07 19:18:48

stokrotka
Użytkownik

Dziś 7 października jest rocznica cudu różańcowego w bitwie pod Lepanto:
http://www.sekretariatfatimski.pl/rozan … od-lepanto
http://www.zdrowaska.pl/opowiesc-o-sw-p … d-lepanto/

W tym dniu, dzięki modlitwie różańcowej Piusa V, została powstrzymana inwazja islamu.

W obecnym kryzysie w Europie dobrze jest modlić się różańcem prosząc o ratunek dla chrześcijańskiej Polski i Europy.

#83 2015-10-19 16:52:07

Koenzym
Użytkownik

Czy chrześcijanie z czasów apostolskich modlili się na różańcu?

#84 2015-10-19 17:12:59

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/M/ML … anca3.html tu jest opisania historia powstania modlitwy różańcowej. Trzymajmy się nauki Kościoła Świętego a nie zgubimy się w życiu.

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#85 2015-10-19 17:54:14

Koenzym
Użytkownik

Magda19 napisał(a):

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/M/ML/historia%20rozanca3.html tu jest opisania historia powstania modlitwy różańcowej.

Z tego co zapodałaś wynika, że modlitwa na różańcu nie tylko nie jest chrześcijańska ale nawet jest sprzeczna z Pismem:

"Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani" (Mt. 6:7).

Ostatnio edytowany przez Koenzym (2015-10-19 17:54:51)

#86 2015-10-19 18:20:24

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Podważasz naukę Kościoła Świętego ?
Nasz święty Papież Jan Paweł II bardzo dużo nauczał o Różańcu. Napisał nawet List Apostolski Rosarium Virginis Mariae.

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#87 2015-10-20 18:13:52

Koenzym
Użytkownik

Magda19 napisał(a):

Podważasz naukę Kościoła Świętego ?

Jeśli jest niezgodna z Pismem, to tak! Nie boje się pisać prawdy i nie mam powodów, by ją zatajać. Tak wlaśnie żył Pan Jezus i tego uczył swoich uczniów.

"Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą" (Jana 17:17).

Ostatnio edytowany przez Koenzym (2015-10-20 18:17:21)

#88 2015-10-24 22:14:30

Karmelka
Użytkownik

Koenzym, wyjaśnij nam więc, dlaczego konkretne uważasz, że jest niezgodna z Pismem?

Stopka forum