'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#26 2015-10-26 13:05:02

Koenzym
Użytkownik

Re: Czy Trójca była zawsze?

Michaela napisał(a):

Bóg i Jezus to ta sama Osoba. To, co napisałeś jest nielogiczne, bo to Bóg stworzył ziemię.

Czyżby?? Skoro tak, to jak rozumieć te wersety:

"A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa" (Jana 17:3).

"Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał Mu Bóg, aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem, a On wysławszy swojego anioła oznajmił przez niego za pomocą znaków słudze swojemu Janowi" (Ap. 1:1).

Biorąc pod uwagę te wersety, to na Twoim miejscu o logice bym się nie wypowiadał img/smilies/smile

mały człowiek napisał(a):

Kiedy Bóg stwarzał niebo i ziemię to w jedności z Jezusem i Duchem Świętym jak czytamy: "A wreszcie rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!" Rdz 1, 26
Jak widzisz Koeznymie Bóg mówi w liczbie mnogiej "uczyńmy"; "na Nasz obraz"; "Nam", więc Trójca Święta jest od zawsze razem w jedności.

A skąd wiesz do kogo to Bóg mówi? Z góry zakładasz, że chodzi o trójcę, bo tak ci to wpojono. Ten fragment jednak tej sprawy tak nie przedstawia img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Koenzym (2015-10-26 13:07:10)

#27 2015-10-26 17:29:55

mały człowiek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Koenzym, proszę czytaj z uwagą;) Napisałam, że w podanym przeze mnie fragmencie "A wreszcie rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!" Rdz 1, 26 - Bóg mówi w liczbie mnogiej, czyli gdyby była sam tak jak w temacie, to powiedziałby "Uczynię człowieka na swój obraz, podobnego sobie", a tymczasem w tym fragmencie Bóg mówi " Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam".
Gdyby był sam to dlaczego mówi w liczbie mnogiej Koenzymie?

Ostatnio edytowany przez mały człowiek (2015-10-26 17:32:01)

"...Gdzie jednak wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska..." Rz 5. 20

#28 2015-10-26 18:05:25

Koenzym
Użytkownik

Koenzym, proszę czytaj z uwagą;) Napisałam, że w podanym przeze mnie fragmencie "A wreszcie rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!" Rdz 1, 26 - Bóg mówi w liczbie mnogiej, czyli gdyby była sam tak jak w temacie, to powiedziałby "Uczynię człowieka na swój obraz, podobnego sobie", a tymczasem w tym fragmencie Bóg mówi " Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam".
Gdyby był sam to dlaczego mówi w liczbie mnogiej Koenzymie?

Z góry założyłeś, że chodzi o trójcę. A przecież w niebie są też miriady aniołów.

#29 2015-10-26 18:10:27

mały człowiek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Przypominam Ci, że jest to fragment o stworzeniu świata, po drugie my jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga, a nie miliardów aniołów.

"...Gdzie jednak wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska..." Rz 5. 20

#30 2015-11-01 17:34:08

Koenzym
Użytkownik

Przypominam Ci, że jest to fragment o stworzeniu świata, po drugie my jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga, a nie miliardów aniołów.

Dyskutujemy o tym, do kogo Bóg zwrócił się słowami "uczyńmy". W związku z tym moja odpowiedź jest jak najbardziej apropo's

Ostatnio edytowany przez Koenzym (2015-11-01 17:35:47)

#31 2015-11-01 19:51:12

Kwietniowa
Administrator

Ostatnie doświadczenie nauczyło mnie, że dyskusje zaczynające się (lub kontynuowane) w ten sposób nigdzie nie prowadzą. Jako administrator (w porozumieniu z głosem moderacji) pozwalam sobie na zamknięcie kłopotliwych wątków. Nie spodziewam się tutaj jakiejkolwiek gry fair, tym bardziej jest mi przykro, że odbywa się to kosztem wątków, w których ktoś mógłby zadać rzeczowe pytanie. Biorę na siebie za to odpowiedzialność. Także za użycie słowa "rzeczowe", do którego nawiązałby Koenzym, gdyby tylko mógł. No jak to tak, to już dociekać nie można, nie można analizować, nie można... Eh, zdrowia i czasu nie mam, wybaczcie, żeby po kolei wszystko tutaj tłumaczyć. Może i także dlatego, że mamy grupę ludzi (moderację), dla których ta strona stanowi cenne źródło informacji, które chcemy utrzymać w porządku. Mam nadzieję, że rozumiecie, że nie mam zamiaru się tutaj usprawiedliwiać. Jeszcze nie teraz. Przyjdzie mi oddać pewnie kiedyś stanowisko administratora, a naszym moderatorom - ich stanowiska, to wtedy może ktoś wprowadzi inne reguły gry, do których - chcąc, nie chcąc - inni będą musieli się dostosować. Tak to już jest, moi drodzy, że czasem warto zapobiegać, niż leczyć. W takim przypadku działanie prewencyjne, już na tym etapie, jest jak najbardziej uzasadnione. Proszę również, już tak na marginesie, aby wszelkie zażalenia, słowa krytyki, całą swoją złość - kierować na oficjalnego maila Barki. Nie będę go podawać tutaj, kto ciekaw i w potrzebie, ten znajdzie. Szkoda, że przy okazji całego "barkowego" zamieszania, dostaje się innym.
Już zupełnie osobiście, ale nie mogę nie pozwolić sobie na umieszczenie tego komentarza w moim poście.

Miejcie litość, ludzie.

Piękna (jak na tę porę roku) aura sprzyja, może lepiej pójść na spacer lub zrobić coś użytecznego, niż wylewać żółć tutaj na forum i w innych wiadomościach wysyłając gdzieś, gdzie to nawet nie zawsze trafia do mnie.
Jestem administratorem, a nie rzeczoznawcą, biblistą, teologiem etc., więc kiedy się nie znam, nie wchodzę w merytoryczne dyskusje. Pewne wypowiedzi budzą jednak mój (i nie tylko mój) moralny sprzeciw i nie będę się godzić na ich kontynuowanie. Do odwołania.

Błogosławionego wieczoru wszystkim życzę!

Prawdziwa miłość otwiera ramiona, a zamyka oczy...
św. Wincenty a Paulo

Stopka forum