'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#76 2015-12-13 11:53:21

kropelka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Re: Piosenki

Nadzieja napisał(a):

Już dość długo ,,siedzę w tym temacie" img/smilies/wink więc może coś napiszę... img/smilies/smile
Bardzo długo śpiewałam bez zastanowienia nad tym co śpiewam. Był tekst, znałam melodię- więc śpiewałam choć bez wgłębiania się tekst.
Aż tu nagle trach img/smilies/wink
Pewnego razu śpiewaliśmy piosenkę ,,Jezus daje nam zbawienie"- w sumie to nie była żadna nowość, śpiewaliśmy to dość często. I nagle przy słowach ,,Jezus siłą mą, Jezus pieśnią mego życia..." coś tam w środku zaskoczyło img/smilies/smile Moment- przecież ja śpiewam na chwałę Pana, przecież ja Go teraz uwielbiam. Czy ja naprawdę mam świadomość tego co śpiewam? I w tej chwili zrozumiałam co miał na myśli św. Augustyn mówiąc że ,,Kto śpiewa ten dwa razy się modli" img/smilies/smile

Właśnie o tej piosence od razu pomyślałam, kiedy zobaczyłam ten wątek. Zawsze ją lubiłam, ale parę tygodni temu byłam pierwszy raz po wielu latach w klasztorze "mojego" zgromadzenia. Czułam się szczęśliwa, ale targały mną wątpliwości, a raczej taki ciasny ludzki lęk przed oddaniem wszystkiego Panu Bogu. Na początku mszy niedzielnej w kaplicy klasztornej, zaśpiewano właśnie tę piosenkę. Od razu się ucieszyłam, bo poznałam ją jako nastolatka w czasie rekolekcji u tych sióstr, ale najbardziej uderzyło mnie właśnie "Jezus siłą mą, Jezus pieśnią mego życia", a potem "w Nim znalazłem to, czego szukałem do dzisiaj" (do tego w liturgii słowa osiem błogosławieństw... już wiedziałam, że będzie dobrze img/smilies/big_smile).

Muzyka i śpiew to niezwykły dar dla ludzkości; bardzo się cieszę, że jest ten wątek.

Ostatnio edytowany przez kropelka (2015-12-13 12:02:01)

Serce twoje niech będzie Nazaretem przez udoskonalenie spraw codziennych.
Niech będzie Kalwarią przez znoszenie małych krzyżyków.
Niech będzie Wieczernikiem przez wierność dobrym natchnieniom.
Niech będzie niebem przez ducha adoracji, czci i wdzięczności
- bł. m. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza

#77 2015-12-29 10:59:20

Adriana31
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: 24.02.1983

Re: Piosenki

Tak img/smilies/smile ja na przykład płacze śpiewajac kolędy img/smilies/smile tak mnie one wzruszaja img/smilies/smile A pieśń Powiedz ludziom ze kocham ich.. uważam za jedna z najpiekniejszych img/smilies/smile
Pozdrawiam img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Adriana31 (2015-12-29 11:00:00)

Weź udział w trudach i
przeciwnościach jako dobry
żołnierz Chrystusa Jezusa! 2Tm 2,3 img/smilies/142 img/smilies/142

Stopka forum