'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

  • Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2016-05-12 15:23:58

javo
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:
Skąd: Lublin

Nie bedeker – a pomaga wybrać drogę

Podobnie jak w planowaniu podróży wakacyjnej często korzystamy z różnego rodzaju przewodników turystycznych i innego rodzaju bedekerów, tak wybierając powołanie powinniśmy szukać pomocy w modlitwie, bo przecież to nic innego jak PODRÓŻ ŻYCIA. Taką modlitwę młodym ludziom stojącym u progu wyboru drogi życia ofiarują Siostry Służebniczki Dębickie. W osobie siostry zakonnej każdy, kto rozeznaje powołanie może „otrzymać” swojego indywidualnego orędownika służącego modlitewnym wsparciem.

Już za niedługo wakacje. Większość zaczyna planować wyjazdy. Myślimy o miejscach, które chcemy odwiedzić, wybieramy drogę, a może nawet już powoli „pakujemy walizki”. Chcemy, aby nasze wakacje były „dopięte na ostatni guzik”. Zwykle wiemy, gdzie się chcemy udać – jednak wybór sposobu dostania się w wymarzone przez nas miejsce nie zawsze jest oczywisty.
Wielu młodym ludziom kwitnące kasztany podpowiadają również, że czas wybierać drogę życia. Tu jednak przewodniki już nie pomogą. Trzeba wsłuchać się w serce, które nie zawsze wyraźnie podpowiada jaką drogę życia wybrać. A przecież w życiu jest wiele dróg ...
Wybór życiowej drogi najlepiej zacząć od modlitwy. Jan Paweł II powiedział: „Człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa”. Jezus zna nasze serca, nasze pragnienia, potrzeby i dla każdego z nas zaplanował najpiękniejszą podróż życia – podróż do celu, do NIEGO. Trzeba tylko dobrze ten BOŻY PLAN odczytać. Bez modlitwy to się jednak nie uda. A zatem módl się o rozeznanie. O modlitwę możesz też poprosić innych np. pisząc do Sióstr Służebniczek, które pomagają młodym ludziom poprzez inicjatywę MODLITEWNEGO WSPARCIA ROZEZNAJĄCYCH POWOŁANIE.  Same już dokonały wyboru, więc jako „Świadkowie Drogi” mogą również stać się pewnym kompasem, aniołem podróży.


Modlitwa jest najcenniejszym darem jaki możemy sobie nawzajem ofiarować. Prośmy więc o nią zawsze – a szczególnie w chwilach podejmowania ważnych decyzji życiowych. Można to uczynić poprzez Stronę internetową www.bdnp.pl/sluzebniczki/modlitwa/ . Jak mówią siostry: „Naszą wielką radością jest modlić się za młodych, ofiarować za nich trud pracy czy cierpienia związanego z chorobą i cieszymy się, gdy dostajemy informacje zwrotne, w których młodzi ludzie dzielą się wymodlonym pokojem serca”


"Solo Dios basta!"

Offline

 

#2 2016-05-16 14:02:45

Piotr888
Użytkownik

Re: Nie bedeker – a pomaga wybrać drogę

Polecam img/smilies/smile

Offline

 

#3 2016-05-16 14:27:59

myconviction
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:
Skąd:

Re: Nie bedeker – a pomaga wybrać drogę

Ja również polecam - Siostry robią niesamowitą rzecz w służbie młodym! img/smilies/smile Najlepsze rzeczy w życiu mamy za darmo.


Kochajcie Miłość, bo Miłość nie jest kochana! - św. Franciszek z Asyżu

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo