'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#76 2014-09-06 22:17:31

Karmelka
Użytkownik

Re: "BYŁAM W KARMELU"

Odświeżając trochę temat. Obecnie na allegro jest kilka egzemplarzy do sprzedaży wystawionych.
A co do treści książki. Czytałam książkę kilka razy. Kilka razy przed własnym wstąpieniem do Karmelu. I raz po wystąpieniu. I tak naprawdę zrozumiałam książkę dopiero po wyjściu z klauzury. Przed wstąpieniem wydawało mi się, że wiem o czym pisze autorka, trochę nawet ją osądzałam, miałam jakąś o niej opinię. Zrozumiałam jednak jej życie w klauzurze, odczucia, jej problemy, radości dopiero po doświadczeniu na własnej skórze.  Wtedy najlepiej do mnie dotarła. Niektórzy tutaj zarzucają autorce niedomówienia, niedokładne opisywanie różnych wydarzeń, cóż to są wspomnienia, pamiętnik. Autorka napisała to co zapamiętała, to co do niej najbardziej dotarło, co ją dotknęło, co najgłębiej przeżywała. Gdybym ja teraz też miała napisać takie wspomnienia też byłyby pełne niedomówień i niejasności, bo stanowiłoby to moje własne wspomnienia i związane z nimi emocje, uczucia. Takie są po prostu pamiętniki img/smilies/smile

#77 2015-12-12 11:20:44

A-psik
Moderator

Będąc starsza o jakieś pięć lat wróciłam do owej pozycji i szczerze mówiąc nadal fascynuje mnie ona pod względem psychologicznym.
Wtedy byłam tuż przed wyjazdem do Wspólnot, teraz na wakacje (mam nadzieję) przekroczę progi klauzury i liczę, że moje reakcje będą bardziej dojrzałe od tych jakie przejawiała autorka wspomnień.
Tak swoją drogą, ciekawe co u niej słychać. EDIT:  W sumie ciekawość moją zaspokoiłam przeczytawszy wątek od przysłowiowego A do Z. img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez A-psik (2015-12-12 11:29:03)

Deus caritas est

#78 2016-07-20 19:56:06

miriam87
Użytkownik
Imieniny: 2.02
Urodziny: 28.01

Cześć,
bardzo zainteresowała mnie Wasza dyskusja. Lubię czytać literaturę faktu. Ponadto od pewnego czasu myślę o zakonie klauzurowym, choć niekoniecznie karmelitankach bosych (ale to nic pewnego, mam jeszcze trzy lata studiów i muszę się podleczyć). Oczywiście autobiografie się przeżyciami jednostkowymi, nie należy ich nadmiernie uogólniać.  Byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś udostępnił ten plik w pdf. Z góry dziękuję!

Bądź wierny aż do śmierci a dam Ci wieniec życia.
Apokalipsa 2, 14

Stopka forum