'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2010-09-23 00:12:17

Śliwka
Użytkownik

Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów :)

Kochani, nie wiem czy wiecie, że istnieje taka akcja img/smilies/big_smile

http://ddak.wordpress.com/

Jest to zobowiązanie modlitwy za wybranego Kapłana. modlitwy CODZIENNEJ. Oprócz tego ( o tym już można poczytać na stronie, w zasadach adopcji ) Msza w jego intecji, część różańca i koronka do Bożego Miłosiercia- te 3 ostatnie już RAZ W MIESIĄCU

Ogólnie można podjąć taką adopcje czasową np. na kilka miesięcy, pół roku, rok, nawet kilka lat
lub adopcję STAŁĄ , czyli dożywotnią ( do końca życia osoby adoptującej, a nie Kapłana img/smilies/smile )
Kapłan o takiej adopcji może być poinformowany przez administratorów strony, lub nie ( decyzja należy do adoptującego img/smilies/big_smile ) przy czym najczęściej jest to akcja ANONIMOWA , oczywiście można sobie zażyczyć, żeby podoabne zostały kapłanowi dane osoby go adoptującej, ale raczej zaleca się, żeby było anonimowo właśnie.

Jak dla mnie to super sprawa, uważam, że warto się w nią zaangażować... wiadomo odpowiedzialność duża, ale sama chętnie się w to zaangażuję img/smilies/smile tylko zbieram siły:) ale zachęcam Was.
Aha i jeśli np nie macie wokół siebie kapłanów, których byście chcieli objąć taką modlitwą ( ale chyba w to nie uwierzę! img/smilies/big_smile ) to zawsze tam jacyś jeszcze nie objęci nią się znajdą img/smilies/big_smile

Ogólnie idea szczytna i bardzo konkretny odzew wszelki złe infomacje docierające do nas na temat niegodnego życia kapłanów. także zamiast biadolić do modlitwy się trzeba brać img/smilies/cool

Ostatnio edytowany przez Śliwka (2010-09-23 00:38:39)

Pan cię zawsze prowadzić będzie,
nasyci duszę twoją na pustkowiach.
Odmłodzi twoje kości, tak że będziesz jak zroszony ogród
i jak źródło wody, co się nie wyczerpie.                                       (Iz 58,11)

#2 2010-09-23 10:07:36

uskrzydlona_dusza
Gość

Re: Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów :)

Piękna sprawa... Ja póki co uczę się wierności w małych rzeczach, więc to jeszcze nie mój czas, ale pragnę w przyszłości podjąć się tego dzieła. Jeśli już się zobowiązać - to z pełną odpowiedzialnością trwać wiernie w tym postanowieniu.

#3 2010-09-23 20:06:12

Owieczka
Gość

Parę dni temu adoptowałam... na rok. W końcu się zebrałam. Przepiękne dzieło, mam nadzieję, że będzie się rozwijać. Potrzeba nam świętych kapłanów! img/smilies/smile

#4 2010-09-23 22:08:58

baskowska20
Użytkownik

znajoma strona:D znam to dzieło bo jestem w nie zaangażowana:)sama mam pod opieką dwóch kapłanów:)

#5 2010-09-24 17:17:23

Anitt14
Gość

adoptowałam kapłana, dzięki któremu wróciłam na właściwe ścieżki img/smilies/smile teraz wymadlam mu wszelkie potrzebne łaski img/smilies/smile zachęcam gorąco! przygarnij księdza!

#6 2010-09-30 10:29:23

adamsvd
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 1988

pewnie to jest to samo co Margaretki - wczoraj doatalem od osob które mnie zupełnie nie znają - to bardzo, bardzo miłe. zachecem jednocześnie do takiej formy modlitwy za kapłanów. Bez modlitwy możemy tylko narzekac.

Duchu Święty Boże
Wszystko z Miłości ku Tobie!

http://www.werbisci.pl/

#7 2010-11-28 13:19:13

madyziowa
Gość

Chcę polecić Wam sposób modlitwy za kapłanów i osoby konsekrowane.
niedawno powstały dwa dzieła duchowej adopcji:1) kapłanów i 2)Sióstr zakonnych
zasadą jest codzienna modlitwa (do końca życia lub na jakiś określony czas np rok lub miesiąc )i spełnienie kilku warunków takich jak modlitwa różańcowa lub Msza św. raz  w miesiącu.
Tu podaję linki do stron na których uzyskasz szczegółowe informacje:
dzieło duchowej adopcji kapłanów: www.ddak.wordpress.com
dzieło duchowej adopcji sióstr zakonnych: www.ddasz.wordpress.com

pozdrawiam img/smilies/big_smile

img/smilies/teu45img/smilies/teu45

Ostatnio edytowany przez madyziowa (2010-11-28 13:21:17)

#8 2011-04-07 16:05:06

Owca
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: styczeń'94

Odświeżam temat!
Bardzo zachęcam do modlitwy za duchownych. Widzę, że nie jest im łatwo w dzisiejszym świecie. A że Oni są na froncie walki ze złym, to tej modlitwy potrzebują najwięcej.
I nam też jest momentami trudno się modlić, więc motywujmy się nawzajem. img/smilies/smile

Ite inflammate omnia!
Wielbimy Cię Najświętszy Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie.
I błogosławimy Ciebie. I błogosławimy Ciebie, że przez święty krzyż swój świat odkupiłeś.
                                                                                                              św.Franciszek z Asyżu

#9 2011-04-21 00:10:36

dorota0103
Użytkownik
Imieniny: 25.06
Urodziny: 1.03.1989 r.

Zastanawiam się nad udziałem w tej akcji-wiele razy o niej czytałam/słyszałam. Nie wiem czy dałabym radę na stałe img/smilies/sad. Jest możliwość najpierw czasowej 'adopcji', a po jakimś czasie przedłużenia jej (o kolejny czas, bądź właśnie na adopcję stałą?

Zapraszam na moją stronę img/smilies/smilehttp://www.zyciowawedrowka.blogspot.com

#10 2011-04-22 17:13:02

Owca
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: styczeń'94

Jest możliwość czasowej, ale warto pamiętać że za naszych kapłanów i bez uczestnictwa w tej konkretnej akcji możemy się modlić.

Ite inflammate omnia!
Wielbimy Cię Najświętszy Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie.
I błogosławimy Ciebie. I błogosławimy Ciebie, że przez święty krzyż swój świat odkupiłeś.
                                                                                                              św.Franciszek z Asyżu

#11 2011-05-14 17:41:22

dorota0103
Użytkownik
Imieniny: 25.06
Urodziny: 1.03.1989 r.

Oj, długo to trwało zanim nastąpiło, ale... 26.04 oficjalnie podjęłam się adopcji stałej w intencji Kapłana. Radośnie mi z tego powodu podwójnie, gdyż to dzień rocznicy mojej I Komunii Św.-pomimo, że kto inny mnie do niej przygotowywał. Pamiętając o modlitwie za Księży również-nie mają łatwych zadań i wiemy jak bardzo modlitwy również naszej potrzebują img/smilies/smile. Nie ma lekko, ale wierzę, że mimo to warto.

Zapraszam na moją stronę img/smilies/smilehttp://www.zyciowawedrowka.blogspot.com

#12 2011-06-05 13:09:34

jaga143
Gość

Piękna inicjatywa ja tez jestem w ddak i Apostolacie Margaretka(Apostolat Margaretka od 2009) Adopcja stała img/smilies/smile

#13 2012-03-17 21:54:25

kalinka
Użytkownik

Informacja o akcji modlitwy za kapłanów w tym roku http://www.kaplani.com.pl/mysli/akcja.php

#14 2012-07-10 10:46:38

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Podjęłam duchową adopcję na dwa lata 1 lipca img/smilies/smile Jeszcze niedługo, ale bardzo się ciesze, że mogę pomóc kapłanom.

#15 2012-08-06 21:53:18

Kinga Monika
Gość

Ja również podjęłam się adopcji mojego proboszcza i spowiednika- 2 w 1 img/smilies/tongue oraz znajomej siostry zakonnej img/smilies/smile

#16 2012-08-07 13:32:42

neveralone
Gość

Wiele osób mówi: "Po co to dzieło? Nie jest ono potrzebne, żeby modlić się za księży."
Okej, zgadzam się. Ale np. ja dzięki temu Dziełu zaczęłam się za nich modlić. Wcześniej jakoś nie myślałam, żeby objąć ich duchową opieką. To Dzieło pokazało mi, że kapłani naprawdę bardzo potrzebują modlitwy. Zauważyłam też, jak wiele osób się modli i jeśli się zastanowię, to na pewno Karta Adopcyjna przynosi księżom wiele radości. To taki materialny znak, że każdego dnia ktoś o nich pamięta.
Obecnie modlę się za wielu kapłanów, codziennie za dwóch szczególnie mi bliskich, którym wiele zawdzięczam. W ramach tego Dzieła adoptowałam tylko jednego, zastanawiam się, czy "zgłosić" tego drugiego :-)

#17 2012-08-08 10:29:17

wariatka
Użytkownik

hej, a to można więcej niż jednego?

#18 2012-08-08 11:33:14

baskowska20
Użytkownik

Zgadzam się z neralone img/smilies/smile
sama kilka razy miałam przyjemność wręczać karty adopcyjne kapłanom z mojej parafii widok radości , tego niedowierzania że to naprawdę się dzieje img/smilies/big_smile  tych kapłanów to był najpiękniejszy moment w tej akcji:)

Ostatnio edytowany przez baskowska20 (2012-08-08 11:37:14)

#19 2012-08-08 16:48:10

neveralone
Gość

wariatka, oczywiście, że można. Jednak trzeba pamiętać, żeby nie podejmować się czegoś ponad możliwości.

#20 2012-08-09 22:43:50

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Ja mam adopcję stałą dwóch kapłanów, którzy mi niesamowicie dużo pomogli w życiu. Do końca życia pragnę się za nich modlić, aby dalej mogli być tak wspaniałymi kapłanami img/smilies/cool

Księża potrzebują naszego wsparcia modlitewnego, dlatego też zachęcam ( mała reklama a co tam img/smilies/tongue) do wsparcia kapłanów, którzy przezywają kryzys powołania. Ta nasza barkowa inicjatywa znajduje się też w dziale modlitwa. Wybaczcie za OFF TOP img/smilies/1087

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#21 2016-07-28 20:42:40

fau
Użytkownik
Imieniny: W dzień PATronki z Neapolu
Urodziny: Ostatniego dnia lipca

Udało mi się znaleźć niezaadaptowanego:)Na dobry początek do końca roku.

Zmieniłam na stałą. Z pomocą Ducha Św. pamiętałam o modlitwie za ojca. Jest młodym kapłanem. Podjęłam też drugą, ojca z już ponad 30-letnią posługą kapłańską. Sam poprosił o modlitwę. Jestem pełna podziwu jak pokornym człowiekiem można pozostać mimo zasług jakich się dokonało.

Ostatnio edytowany przez fau (2017-01-15 00:14:07)

Strzeż nas, Panie, jak źrenicy oka,
Ukryj nas w cieniu swych skrzydeł.

Stopka forum