'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2016-08-15 19:05:10

wierząca nastolatka
Użytkownik

Niespodzianki od Ojca

Tak często w naszym życiu Pan Bóg nas czymś zaskakuje - robi nam różne niespodzianki.W swoim życiu widzę jak często Bóg sprawia mi radość i zaskakuje mnie,spełniając tak często nawet tak proste i ziemskie  pragnienia.
Jako przykład mogę podać, że w zeszłym roku byłam w Ziemi Świętej. Jakis czas przed wylotem pomyślałam sobie,ze bardzo ucieszyłabym się gdybym miała możliwość zatańczenia w Izraelu do znanej i popularnej piosenki - "Hava nagila".
Wydawało mi się to jednak niemożliwe do spełnienia.Gdy jednak byłam już na miejscu, mieliśmy rejs łodzią.W pewnej chwili,gdy usłyszałam piosenkę "Hava nagila" i zobaczyłam jak ludzie zaczynają do tego tańczyć, trzymając się za ręce, dołączyłam do nich.Byłam tak szczęśliwa i wdzięczna Bogu, że zostałam wysłuchana w tak banalnej sprawie.
Kolejna niespodzianka Pana Boga jeszcze bardziej wprawiła mnie w zdumienie.Kiedyś zakochalam sie bardzo w ksiazce Sł.B.s.Leoni Nastał pt."Uwierzyłam Milosci".Autorka byla siostra zakonna ze zgromadzenia Sluzebniczek z galezi starowiejskiej (chyba dobrze pamietam)powolana przez Jezusa do niemowlectwa duchowego.
Jakiś czas później zakochalam sie w Sw.Teresie z Lisieux.Przeczytałam "Dzieje  duszy" i "Żółty zeszyt".Zaczelam tez jeździć na rekolekcje indywidualne i nie tylko do Karmelitanek Dzieciątka Jezus,których charyzmatem jest właśnie mała droga Św. Tereski.
Kiedyś odczytałam na forum o Dziele Duchowej Adopcji Sióstr Zakonnych.Bałam sie ze nie wytrwam w modlitwie dlatego nie adoptowalam zadnwj siostry.Odpuściłam.Jakiś czas później moja koleżanka wysłała mi na Facebooku link do DDASZ.Po kolejnej walce stwierdziłam jednak,ze spróbuję. Jako że nie znałam żadnej siostry z listy sióstr oczekujących,stwierdziłam,ze adoptuje siostrę o imieniu Teresa  ( ze względu na moja ulubiona świętą- Teresę z Lisieux). Adoptowalam s.Teresę.W treści emaila napisałam ze proszę o podanie moich danych siostrze.Siostra odpisała mi po niedługim czasie akurator gdy byłam u Karmelitanek.Okazało się ze s.Teresa jest dokładnie z tego samego zgromadzenia i gałęzi co s.Leonia Nastał.img/smilies/smile
Byłam mega zaskoczona ze Bóg dał mi siostrę Teresę ze zgromadzenia s.Leoni img/smilies/smile

Z miłą chęcią poczytam jakie niespodzianki uczynił Wam Pan Bóg img/smilies/smile

Stopka forum