'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#26 2016-10-20 13:26:32

ruslana
Użytkownik
Imieniny: 22.07
Urodziny: 19.01

Re: Studia nauki o rodzinie i perspektywy pracy

Skończyłam bibliotekoznawstwo.

Zaufaj Panu, a On sam będzie działał! (Ps 37,5)
Bóg da ci wyraźny znak do czego cię powołał. (o. Franciszek Jordan)

#27 2016-10-20 22:16:35

ks. Krzysztof
Użytkownik
Imieniny: 25 lipca
Urodziny: 30 grudnia

Gratulacje :-)

#28 2016-10-21 09:55:56

ruslana
Użytkownik
Imieniny: 22.07
Urodziny: 19.01

ks. Krzysztof napisał(a):

Gratulacje :-)

Dlaczego ksiądz gratuluje?

Zaufaj Panu, a On sam będzie działał! (Ps 37,5)
Bóg da ci wyraźny znak do czego cię powołał. (o. Franciszek Jordan)

#29 2016-10-21 14:13:37

lawenda
Użytkownik

Ja też gratuluję;) i odwagi, że podjęłaś coś co czułaś, że chcesz studiować, a nie tylko czy jest to modny kierunek, po którym ma być niby praca, i również ukończenia studiów, to wcale przecież nie jest takie łatwe.
A prawdę mówiąc, to wiem, że bibliotek to nie ma jakoś strasznie dużo, ale jednak jeśli już są to duże, w miastach akademickich to już w ogóle są duże i skomplikowane, i nie sądziłam, że aż tak ciężko o pracę w tym zawodzie. A nie myślałaś żeby zostać np. na uczelni?

#30 2016-10-21 15:35:53

Piotr888
Użytkownik

Moja znajoma, która skończyła bibliotekoznawstwo też nie pracowała w zawodzie. Za to jest teraz w Karmelu. Nie żebym coś sugerował img/smilies/wink

#31 2016-10-21 21:49:08

devinirka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Niestety, ale muszę poprzeć to, co mówi Ruslana:jeśli nie ma szans na pracę, zmień studia, weź jakiś dodatkowy kierunek, przekwalifikuj się. Coś. Cokolwiek. Uwierz mi, później na prawdę sytuacja, gdzie kończysz ukochane studia i nie masz możliwości pracy, jest frustrująca. Skończyłam dwa "hobbystyczne" kierunki. Wtedy o tym nie myślałam. Teraz jest ciężko.

...A Bóg map nie rozdaje...

#32 2016-10-22 12:29:43

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Jeśli nie ukończyłaś studiów technicznych, o których wspominałaś na początku, to ja bym się siedemnaście razy zastanowiła przed rzucaniem obecnych (byłyby to drugie przerwane. No chyba że Cię na to na pewno czasowo i finansowo stać). Lepiej wykorzystać to, co tu można realnie zdobyć, mieć konkretne papiery, może i ten kurs pedagogiczny - a równolegle podjąć naukę na jeszcze innym kierunku (lub w jakimś studium).
Moja koleżanka ukończyła niby niezbyt praktyczną politologię i  równolegle dwuletnie studium rodziny. Potem zrobiła zaocznie dwuletnią pomagisterską historię dla nauczycieli i ma uprawnienia do nauczania przynajmniej trzech przedmiotów, i to w szkołach różnych typów. Osobno - kiepskie perspektywy, razem -  to jest coś konkretnego.

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#33 2016-10-22 17:08:15

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Do tego co napisała hannaturno, chcę jeszcze dodać, że to co zostanie gdzieś przerwane, niedokończone bardzo często wraca w późniejszym życiu do nas i nam "przeszkadza". Zwykle wiąże się to z żalem, że można było dokończyć, że właśnie miałoby się ten papier zawsze itd. itd. Dlatego też warto img/smilies/smile

#34 2016-10-24 01:15:37

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

Powiem tak, jak ja zaczynałam teologię.. 6lat. Koleżanka miała licencjat z polonistyki i byliśmy na 4 roku teolgii- nie mogła wykładać religii. Teraz można zrobić studia podyplomowe 2 lata i uczyć juz religii, etyki. Warunek-wyższe wykształcenie. Ponoć lista studentów jest duża. matematyk, fizyk.. chętnie ukończy podyplomówkę i ma dwa zawody.. jednak czy spełni się w tym? hm
Poradzić mogę- właśnie jako dodatek. Już jak będziesz miała licencjat z danego kierunku spokojnie takie studium czy etykę, czy religię możesz ukończyć img/smilies/smile

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#35 2016-12-28 13:14:59

co_po_zimie
Użytkownik

Po naukach o rodzinie można podjąć pracę w wielu przedsiębiorstwach. Ich przykładowe nazwy: Tesco, Auchan, Biedronka, ewentualnie Orlen (pracownik podjazdu). img/smilies/1087 Oczywiście pojedyńcze osoby znajdują po tych studiach pracę "w branży" np. jako asystenci rodziny, są to jednak raczej odosbnione przypadki, poza tym, jak wiadomo, zatrudnienie w instytucjach publicznych wiąże się z koniecznością posiadania tzw. pleców. Sam skończyłem NoR, były to moje drugie studia i nie wiązałem z nimi wprost planów zawodowych, jednak mimo to dostrzegam kompletny brak pomysłu na wykorzystanie absolwentow tego szalenie ciekawego kierunku. Największy żal mam tutaj do Kosciola, który w sumie w ten lub inny sposób odpowiada za kształcenie większości polskich "norek", po czym akceptuje fakt, że większość z nich (nas) kończy na poślednich stanowiskach pracy albo na bezrobociu.

Stopka forum