'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2016-10-02 13:53:09

Adriana
Użytkownik

Bierzmowanie dla dorosłych

img/smilies/smile Pisze tutaj, bo nie wiem gdzie ten post napisać. Chciałam zapytac was Kochani jak wygląda Bierzmowanie dla dorosłych.. Może ktoś z was wie?

Szczęść Boże:) img/smilies/smile

#2 2016-10-02 17:19:15

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Re: Bierzmowanie dla dorosłych

Udzielenie samego sakramentu wygląda tak samo jak w przypadku nastolatków.
Różnice mogą dotyczyć przygotowania.
Należy się zgłosić do swojego proboszcza i ten poinstruuje, dokąd pójść dalej - gdzie w danej diecezji organizowane jest przygotowanie dla osób dorosłych.  Czasem informacje o miejscach i terminach takich przygotowań są podawane na stronie (archi)diecezji.

W mojej archidiecezji wygląda to tak: http://www.katedra.archpoznan.pl/sakram … rzmowania/

Ostatnio edytowany przez hannaturno (2016-10-02 17:23:24)

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#3 2016-10-03 10:56:13

Adriana
Użytkownik

Dziękuje. Tak, byłam dziś u proboszcza, bo będzie organizowane w mojej parafii bierzmowanie dla dorosłych, wiec sie zapisze jesli jest taka szansa. W młodosci duzo chorowałam i dlatego nie byłam bierzmowana. Dowiedziałam sie ze u mnie przygotowanie do bierzmowania bedzie trwalo rok. Raz w miesiacu:) Pozdrawiam

#4 2017-01-07 22:07:14

margon
Użytkownik

U nas jest bardzo podobnie z przygotowaniem i jego czasem trwania. Samo bierzmowanie nie różni się niczym.

#5 2018-07-18 10:20:22

aftertest
Użytkownik

tak samo

Stopka forum