'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#26 2016-09-10 22:33:58

Camillus
Użytkownik

Re: Mam powołanie?!

Witam
Od dzieciństwa pragnę zostać duchownym. Teraz jestem w gimnazjum i chcę zostać franciszkanem Niepokalanej. Czy pragnienie może być powołaniem? Czy może się objawiać w tak młodym wieku?

#27 2016-09-11 09:21:12

joannaz
Użytkownik

Nie ma wyznaczonego wieku, w którym poznaje się swoje powołanie. Myślę, że w pewien sposób Bóg może posłużyć się pragnieniami, aby wskazać Ci drogę. Staraj się być dobrym człowiekiem tu i teraz, a powołanie się albo rozwinie albo zmieni kierunek. Masz jeszcze trochę czasu do wyboru, możesz spokojnie rozeznawać, udać się na jakieś rekolekcje powolaniowe. Tylko staraj się w tej chwili robić jak najwięcej dobra bardziej niż skupiać się na tym, co dobrego zrobisz w przyszłości. Musisz wschluchiwac się w głos w Twoim sercu, na forum nikt Ci nie odpowie do czego jesteś powolany, (bo każdy do czegoś jest powolany). Zaufaj Bogu, On poprowadzi img/smilies/smile

#28 2016-09-11 10:44:57

mynia
Moderator

Pan Bóg prowadzi różnymi drogami i to jest piękne. Poczytaj różne świadectwa osób konsekrowanych, a zobaczysz, że do jednych Pan Bóg "pukał" bardzo wcześnie, a drudzy odkrywali swoje powołanie w wieku dojrzałym. Ważne, by dążyć do poznania Woli Bożej, modlić się, nie bać się zadawania pytań i rozmów z osobami, które Cię zrozumieją.

#29 2017-02-07 16:19:26

alicja3390
Użytkownik

Mam 15 lat. Od dłuższego czasu czuję, że powinnam służyć Bogu. Czy to prawdziwe powołanie czy tylko mi się wydaje? Ciężko mi się teraz o tym myśli, tym bardziej, że powinnam już wybierać szkołę średnią.

#30 2017-02-08 04:44:54

A-psik
Moderator

Nikt tu nie oceni jakości Twojego powołania, ale myślę sobie, że szkoła tak czy siak będzie przydatna, a okres szkoły średniej (oprócz na zdobywanie wiedzy) możesz wykorzystać na rozeznawanie swojej drogi.

Deus caritas est

#31 2017-02-08 08:24:23

Francesca
Użytkownik

alicja3390 napisał(a):

Mam 15 lat. Od dłuższego czasu czuję, że powinnam służyć Bogu. Czy to prawdziwe powołanie czy tylko mi się wydaje? Ciężko mi się teraz o tym myśli, tym bardziej, że powinnam już wybierać szkołę średnią.

droga Alicja, majac tyle lat co ty, myslalam tez o wstapieniu do zakonu i chcialam tego zrobic "juz".
Dzisiaj majac lat prawie czterdziesci jestem wdzieczna, ze szkole skonczylam, ze poszlam nawet na studia. Pan Bog poprowadzil przez zycie, choc troche zwrotow w ta i owa strone w nim bylo... no i teraz przygotowuje sie do sakramentu malzenstwa wdzieczna za to wszystko przez co przeszlam.
Bardzo sobie cenie zakonow, ktore zadaja, by kandydatky skonczyly szkole srednia i mialy rowniez przynajmniej roczny staz w pracy zawodowej (poza wspolnota zakonna). Uwazam, ze przynajmniej szkole srednia powinnas skonczyc. To, ze pragnienie sie pojawia i moze chciala bys go od razu wypelnic... to nic przeciwnego skonczeniu szkoly. Skonczenie szkoly moze pomoc dojrzec Twojej decyzji... w zakonie tez bedzie trzeba na wiele rzeczy poczekac, w wielu sprawach sie podporzadkowac... no i patrzac tak, jak jest, to jesli w koncu by Ci sie we wspolnocie "nie udalo" i twoje zycie w koncu potoczylo sie inaczej, to trzeba miec jakas perspektywe zyciowa, o ktora bez skonczonej szkoly jest wiele trudniej

Kocham Cie, szukam, pragne...

ἀγαπᾷς με - φιλῶ σε

#32 2017-02-08 10:07:42

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

alicja3390 napisał(a):

Jak słusznie zauważyłaś "powinnaś już wybierać szkołę średnią", więc czyń swoją powinność img/smilies/smile Idź do szkoły i bądź dobrym świadectwem dla swoich rówieśników.  Rozwijaj się na różnych płaszczyznach, zarówno tej naukowej, jak i duchowej. Angażuj się w dobre inicjatywy, wolontariat, znajdź wspólnotę, która pomoże Ci się formować, może stałego spowiednika (to wszystko co wymieniam oczywiście opcjonalnie) i korzystaj w piękny sposób z młodości.

#33 2017-02-08 14:57:45

alicja3390
Użytkownik

Największym problemem jest wybór szkoły. Kompletnie się nie orientuje. Prosiłabym o pomoc. Nie jestem jakimś wybitnym uczniem. Nie mam najlepszych stopni ale też i nie najgorszych. Jestem tzw średniakiem.

#34 2017-02-08 22:17:35

paula
Użytkownik
Imieniny: s.Terezjusza
Urodziny:

Zastanów się co Cię  interesuje, jakie masz zdolności i możliwości, rozejrzyj się jakie szkoły są w pobliżu i jakie profile oferują, wtedy myślę że znajdziesz odpowiednie miejsce dla siebie 😊

#35 2017-02-09 04:26:45

A-psik
Moderator

Dodałabym tylko do tego co napisała paula, że warto wziąć pod uwagę też to czy chcesz po liceum kontynuować naukę na uczelni wyższej czy też nie... Jeśli tak, to lepszy byłby ogólniak (sama kończyłam liceum zawodowe, gdzie biologii nie było więc by dostać się na swój kierunek studiów musiałam ten przedmiot sama rozgryzać, przegryzać i się weń w niego wgryzać img/smilies/wink ).

Deus caritas est

Stopka forum