'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2017-02-10 15:53:09

joannaz
Użytkownik

Co zrobić, by ten Wielki Post był inny?

Witam! Jeśli piszę w złym miejscu lub był już taki taki temat to bardzo przepraszam, nie wiedziałam.
Mój Wielki Post zazwyczaj wygląda tak, że w Środe Popielcową cos postanowię, ale nic konkretnego, później jakoś się zapomina ze to wielki post jest. (pomijając drogi krzyzowe , rekolekcje itp). Później przychodzi Wielki Tydzień i zdaje sobie sprawę, ze znowu ten Wielki Post był taki zwyczajny, nic się nie zmieniło, i w ciągu tygodnia staram się go ,,nadrobić". W tym roku bardzo chce mocniej przeżyć ten Wielki Post, wyciszyć się, nawrocic, usłyszeć Głos Boga... Dlatego zaczęłam już myśleć nad tym, co zrobić by tak było. I tu pytanie do Was jak Wy sobie z tym radzicie? Co zrobić by rzeczywiście ten Wielki Post był inny? Macie jakieś pomysły? Poza tymi tradycyjnymi drogami krzyżowymi, gorzkimi zalami rekolekcjami, postem od słodyczy itp.
Zastanawiałam się tez nad jakas książką cos takiego, żeby na każdy dzień było jakieś konkretne zadanie, przykładowo cos dobrego do zrobienia... Znacie takie książki? Bo ja przeszukałam Internet i nic konkretnego nie znalazłam.
Bardzo proszę o wskazówki...
Z góry dziękuję img/smilies/smile

#2 2017-02-10 21:06:13

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Re: Co zrobić, by ten Wielki Post był inny?

Jezus - moja miłość jest Ukrzyżowany (św. O. Ignacy)

#3 2017-02-10 21:24:01

joannaz
Użytkownik

Hmm właśnie czegoś takiego poszukuję img/smilies/smile tylko szkoda, ze można zamawiać od 20 sztuk...

#4 2017-02-10 21:34:48

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

no zamów, a potem rozdasz img/smilies/smile może ktoś się przyłączy...albo wejdź w kontakt z jakimś kapłanem albo siostrą- może będą mogli rozpropagować - pomyśl:)

Jezus - moja miłość jest Ukrzyżowany (św. O. Ignacy)

#5 2017-02-12 17:46:04

wariatka
Użytkownik

Polecam taką książkę

http://czytam.pl/k,ks_332485,Cwiczenia- … GQodXTAMAA

Na każdy dzień jakieś "ćwiczenie" - książka składa się z dwóch części. Przerobiłam i polecam

#6 2017-02-12 19:04:29

joannaz
Użytkownik

wariatka napisał(a):

Polecam taką książkę

http://czytam.pl/k,ks_332485,Cwiczenia- … GQodXTAMAA

Na każdy dzień jakieś "ćwiczenie" - książka składa się z dwóch części. Przerobiłam i polecam

Oo może być fajne img/smilies/smile a możesz podać jakiś przykład takiego ćwiczenia?

#7 2017-02-19 16:43:54

wariatka
Użytkownik

Np. wznosić myśli ku Bogu w ciągu dnia, ciężary życia (brzemię Jezusa - odnośnie naszego temperamentu np. jeśli masz tendencję do brania na siebie całej odpowiedzialności zdjemij je ze swoich barków i pozwój Jezusowi zająć się nimi; jeśli czujesz pokusę zmiechęcenia przyjmij pracę jaką masz wykonać tak, jakby zlecał Ci ją sam Jezus),cierpienie, rozważanie CREDO itp. Podczas gdy ja je odprawiałam zaskakująco Pan wchodził w sytuacje mojego życia. Jest to książka także psychologiczna (zresztą rekolekcje Ignacjańskie są też w tym kierunku przygotowywane), która pozwala naprawdę wejść w swoje życie takim jakie ono jest. Wejśc w nie z Bogiem!

Ostatnio edytowany przez wariatka (2017-02-19 16:44:29)

#8 2017-02-20 15:27:12

baskowska20
Użytkownik

Ja w tym roku biorę udział w zdrapce wielkopostnej img/smilies/smile

Stopka forum