'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#76 2016-11-24 21:36:24

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Re: Blogi

Pomijając wszystko inne, cele poszukiwań itd., jest moim zdaniem naiwnością budowanie w pełni wiarygodnego obrazu czegokolwiek realnego na podstawie samych blogów. Chyba że chcesz odtwarzać, Gracjo, tzw. świat przedstawiony, czyli element kreacji, jak w dziele literackim, nie zaś rzeczywistość.
Skoro istnieją blogi fałszywych zakonnic (a istnieją), skoro istnieją blogi opowiadające o nieprawdziwych wydarzeniach (a istnieją) , to i nieweryfikowane teksty pisane przez byłe zakonnice lub "byłe zakonnice" są co najmniej nieoczywistym źródłem informacji (a blogi bywają źródłem plotek, złudzeń, rozgrywania niechęci itp.).
Kończąc, dodam, że blogom poświęcony jest osobny wątek i właśnie tam należałoby  rozmawiać.

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#77 2016-11-25 23:21:27

Gracja
Użytkownik

Green: czytam uważnie tematy tutaj od wielu lat, myślę, że prawie od początku forum.
Nie interesują mnie intymności z życia księży, tylko takie ogólne rzeczy, powiedziałabym, bardziej administracyjne. Jak mnie ktoś zapyta, co robię w pracy i jak wygląd mój dzień, to jestem w stanie o nim opowiedzieć, bez zdradzania szczegółów, danych osobowych i intymnych wynurzeń. A google mówią w większości o księżach pracujących w szkołach.
O blogi zapytałam, bo skoro ktoś napisał coś i jest to dostępne, to znaczy że nie ma z tym problemu, tak? Jeśli nie chce o czymś mówić, to i nie napisze.
Urażonych proszę o zignorowanie.

W temacie: daleka jestem od stwierdzenia, że "brzydki, niedobry zakon wyrzucił mnie taką wierzącą". Niemniej jednak oprócz odejść po własnym rozeznaniu (które są bardzo naturalne i jak wiemy temu służy cała formacja), bywają "wydalenia" - i naprawdę, naiwnością byłoby myśleć, że NIGDY żadna przełożona nie postąpiła źle, nie była uprzedzona itd - bo ludzie są ludźmi i zwyczajnie mogą odczuwać do kogoś niechęć, czasem nie wiadomo czym spowodowaną. I czytając czy słuchając o odczuciach takiej dziewczyny można powiedzieć, że "prawda leży pośrodku", to przypomnijcie sobie, że zapewne niejednokrotnie ktoś was niesprawiedliwie ocenił nie z powodu waszych win, a z powodu prywatnych odczuć. Tyle, że w tym wypadku trudnej jest dyskutować, bo można powiedzieć że to jest Jego wola. I tak być może.
A stowarzyszenie, jeśli istnieje i jeśli służy pomocy, to bardzo zacna inicjatywa moim zdaniem. Nie dlatego, że służy poszukiwaniu sensacji czy szczuciu na zakony, a pomocy tym dziewczynom, które nie mają wsparcia w rodzinie (ile jest takich, które usłyszały: "idziesz do zakonu zamkniętego, nie mam już córki"?), albo się po prostu wstydzą/ boją/ są zagubione. Jeśli to stowarzyszenie pozwoli im stanąć na nogi, znaleźć pracę (bo po kilkunastu latach w zakonie, powiedzmy sobie szczerze, może być z tym trudno), skontaktuje z psychologiem czy terapeutą - to całkiem w porządku.
Czytałam książkę o której mówicie, moim zdaniem jest raczej wyważona, są historie ekstremalne i te całkiem zwyczajne. Życie.

P.S. Odnoszę lekkie wrażenie, że panuje wśród nas opinia, że jeśli ktoś pisze o odejściu z zakonu, to pisze o samych negatywach. Jakbyśmy bali się, że to zburzy jakiś obraz. A nie wszyscy piszą źle po odejściu, prawda? Tak jak nie każdy po rozwodzie mówi o małżeństwie źle.

#78 2017-05-23 09:25:03

marianek
Użytkownik

http://zyciekatolika.blogspot.com

Witam,

zachęcam do polubienia mojego blogu.

Będę się dzielił spostrzeżeniami na temat wiary katolickiej i sytuacji w naszym kościele. Zapraszam do dyskusji.

Dzięki.

Marian

Stopka forum