'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2015-09-08 21:31:39

Iwa
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:
Urząd pracy a wstąpienie do zakonu

Obecnie jestem zarejestrowana w Urzędzie Pracy (dla ubezp. zdrowotnego). Pod koniec września wstępuję do zakonu. I w związku z tym moje pytanie: jak załatwić kwestię wyrejestrowania się formalnie? W zwyczajnych przypadkach wyrejestrowanie następuje gdy znajdzie się pracę, wtedy żeby móc się wyrejestrować potrzebne jest przedstawienie umowy- czy osobiście czy przez jej wysłanie. A tu... przecież żadnej umowy nie dostanę img/smilies/wink
Wolałbym jakoś wcześniej chociaż mieć wyobrażenie jak to załatwić, nie chciałabym chodzić wcześniej do UP bo to mała miejscowość żyjąca plotkami img/smilies/tongue Tym bardziej że akurat drzwi są zawsze otwarte i ludzie z kolejki wszystko słyszą o czym się rozmawia.

Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Iwa (2015-09-08 21:32:37)

#2 2015-09-08 21:39:32

Karmelka
Użytkownik

Re: Urząd pracy a wstąpienie do zakonu

Z urzędu pracy można się wyrejestrować na własną prośbę, nie trzeba koniecznie podejmować pracy, by być wyrejestrowanym. Po prostu idziesz i mówisz, że chcesz być wyrejestrowana na własną prośbę i tyle.

#3 2015-09-08 21:49:36

A-psik
Moderator

Jak wyglądają formalności związane z wyrejestrowaniem z powiatowego urzędu pracy?

Procedura wyrejestrowania z powiatowego urzędu pracy zależy od preferencji danego urzędu.  Jest kilka możliwości zgłoszenia wyrejestrowania:

-    złożenie oświadczenia o wyrejestrowaniu i dołączenie do niego stosownego dokumentu podającego przyczynę wyrejestrowania, np. umowy o pracę, wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej;
-    złożenie oświadczenia o wyrejestrowaniu z podaniem powodu rezygnacji z rejestracji bez dołączania dodatkowych dokumentów.

Wymienione wyżej dokumenty mogą być dostarczone w różny sposób do urzędu:

-    osobiście,
-    za pośrednictwem osoby trzeciej,
-    drogą pocztową,
-    za pomocą faksu,
-    e-mailem (stosowne dokumenty muszą wówczas zostać zeskanowane i przesłane drogą elektroniczną).

Cytat z Zielonej Linii powinien rozwiać Twoje obawy img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez A-psik (2015-09-08 21:50:59)

Deus caritas est

#4 2015-09-09 00:51:49

amaretto---kaśka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Wystarczy że nie wstawisz się w terminie do UP w celu odnotowania a  usuną Cię sami z ewidencji bezrobotnych  img/smilies/smile

#5 2015-09-09 18:15:38

wariatka
Użytkownik

Tak tylko żebyś nie miała potem zbiegów do uzebzpieczenia zdrowotnego z dwóch tytułów, np. PUP odporwadza zdrowotną a w tym samaym czasie np. Zgromadzenie - nie wiem jak to sie odbywa. Bo jak w tym czasie pobierasz zasiłek to PUP może nakazać Ci go zwrócić - tak się często dzieje gdy np. osoba jest zarejestrowana, pobiera zasiłek a w tym samym czasie podejmuje pracę na umowę zlecenie, pracodawca odprowadza za niego składki a to wszystko widać w ZUSie - widać w jakim okresie jakim podlegał składkom. Myślę, że bezpieczniej będzie się wyrejestrować img/smilies/smile Albo zadzwonić do PUP i zapytać

#6 2015-09-09 18:33:40

rut
Gość

możesz też powiedzieć, że zaczynasz studia - wtedy automatycznie cię wyrejestrują - w sumie zakon to poniekąd też studia img/smilies/tongue

#7 2015-09-09 20:06:10

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

...a właściwie po co wprowadzać kogokolwiek w błąd i wymyślać historyjki z cyklu "poniekąd"?

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#8 2015-09-09 21:01:40

Kasia K
Użytkownik
Imieniny: 25.11
Urodziny: 28.05.

„Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła” 1Tes 5,22 
hannaturno ma rację, Iwa nic nie musisz wymyślać, kłamstwo choćby tylko lekko nakreślone jest zawsze błędną drogą, stawaj w prawdzie.
Widzę, że już masz wszystko wyjaśnione wyżej i potwierdzam, że nie trzeba przedstawiać dokumentów i się tłumaczyć jak nie pytają, po prostu chcesz się wyrejestrować i wykreślają Cię img/smilies/smile Powodzenia i nie martw się plotkami img/smilies/smile

Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)
mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

#9 2015-09-10 00:04:09

Iwa
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Kasia K., spokojnie, przecież absolutnie nie mam zamiaru kłamać img/smilies/smile Chodziło mi tylko o to, żeby wiedzieć choć trochę jak się za to nie zabrać, by jak to było wspominane, uniknąć nie potrzebnych tłumaczeń img/smilies/wink Wcześniej jak byłam zarejestrowana w UP i wyrejestrowywałam się gdy podjęłam pracę, to najpierw musiałam poinformować telefonicznie gdzie pracuje a później kazali by ktoś z moich bliskich doniósł osobiście umowę itd. Trochę zachodu jednak z tym jest, u mnie akurat o cokolwiek szczegółowo pytają, np. jak się pracowało w jednej firmie i umowa jest podpisywana cyklicznie np. na i co 2 miesiące,  a pracowało się pół roku, to trzeba wystąpić do pracodawcy o zaświadczenie na jednym dokumencie ile się łącznie pracowało, bo nie chce się im wszystkiego xerować, mimo że takie zaświad. nie jest prawnie wymagane. Nie chce przed wstąpieniem afiszować się nazbyt z moimi planami, żeby obce osoby nie zaczepiały mnie i nie zadawały chamskich pytań. W okolicy było kilka ostrych afer przy okazji wstąpienia, a później wystąpienia w życie konsekrowane pewnych osób, więc teraz opinia publiczna takie tematy traktuje naprawdę bez pardonu. Chcę tego oszczędzić sobie no i rodzinie  img/smilies/smile
Dzięki za odpowiedzi img/smilies/smile
W takim razie poszukam wzoru podania o wyrejestrowanie. Chyba wyśle je pisemnie. Jak nie da rady załatwić bez wdawania się w szczegóły, to trudno, wyłożę "kawę na ławę", kłamać nie będę:)

Ostatnio edytowany przez Iwa (2015-09-10 00:06:56)

#10 2015-09-10 11:55:20

Clover
Zbanowany

Iwa idź do UP i tam powinni mieć wnioski o wyrejestrowanie.

Ostatnio edytowany przez Clover (2015-09-10 11:55:34)

#11 2015-09-10 11:58:41

zagubiona-odnaleziona
Użytkownik
Imieniny: 10.04
Urodziny: 12.05

Iwa, masz prawo do swojej prywatności i absolutnie nie jesteś zobowiązana tłumaczyć w urzędzie co planujesz dalej robić w życiu. Na Twoim miejscu napisałabym stosowne pismo (że zwracasz się z prośbą o wyrejstrowanie od dnia XY z powodów osobistych) i wysłała listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Sprawa załatwiona, a nikt niepotrzebnych pytań zadawał nie będzie img/smilies/wink

#12 2015-09-10 12:06:54

anni
Użytkownik
Imieniny: 26 lipiec
Urodziny: 3 luty

Powiem tak, PUP będzie się tylko cieszył, że ktoś mu ubędzie z listy. Jak mi w ubiegłym roku nie przedłużono umowy i szłam się rejestrować, to pani była wielce zdziwiona, że należy mi się zasiłek (nędzne 80% na 6 miesięcy - związane ze stopą bezrobocia w powiecie). To jest tylko urząd utrzymywany z naszych podatków. Można do nich pójść, zadzwonić napisać, bez tłumaczeń, że ktoś chce się wyrejestrować i tyle.

Życie jest zbyt krótkie,
a świat o wiele za mały
aby z nich uczynić pole walki!

#13 2015-09-10 15:17:40

krateczkaa
Użytkownik

polecam http://www.uppk.pl/pliki-upload/pliki/w … owanie.pdf
A tak z ciekawości do jakiego zgromadzenia się wybierasz jeśli to nie tajemnica;)

Czy wierzysz w to, że Pan tak Cię ukochal przed wiekami, że postanowił włączyć Cię w niesamowity plan Zbawienia świata? Pan Cię wzywa! Do czego? Ty musisz to odkryć!
Jezus przygotował Ci miejsce i czas na spotkanie i czeka na Ciebie!

#14 2017-06-08 20:09:50

michaleus
Użytkownik
Imieniny: 29.09
Urodziny: 21.01

Z tego co wiem to nie niestawienie się na wizytę powoduje to, że kogoś się z tej listy "wykreśla" i nie jest się już zarejestrowanym. Zresztą, gdyby coś nie wyszło w zakonie, to potem też wraca się i chyba trzeba zarejestrować, chyba, że od razu prace się ma i znajdzie. Albo idzie na studia. Może po prostu powiedzieć, że zmienia się coś w życiu i nie będzie się już na wizyty wstawiać, bo idzie się do zakonu. W końcu to żaden wstyd img/smilies/smile

Im więcej daje się Bogu, tym więcej się od Niego otrzymuje.

Stopka forum