'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#26 2009-05-13 16:59:40

Monika Magdalena
Gość

Re: ,,Kto nigdy nie żył"

Świetny film, polecam wszystkim, którzy jeszcze nie oglądali. Warto zainwestować te dwadzieścia złotych na DVD, a jeśli nie, to mogę wysłać.. a może ktoś chciałby obejrzeć ponownie? : )

Ostatnio edytowany przez Monika Magdalena (2009-05-13 17:00:11)

#27 2010-07-05 21:33:28

krzysiek100000
Gość

To jest super Film img/smilies/wink

#28 2010-08-23 11:03:07

uskrzydlona_dusza
Gość

piotrk napisał(a):

kiedy Jan zaczyna się już całować z tą nagą dziewczyną i potrafi jej powiedzieć ,że jest księdzem i nie pójdzie z nią do łóżka ,to było trochę kiczowate i nierealne

A mnie się właśnie ta scena podobała. Nie wiem czy była 'kiczowata' - dla mnie to była oznaka odwagi, jakiegoś takiego.. opamiętania się, przypomnienia sobie tego, "kim jestem?".. Może i nierealne, nie wiem, ilu potrafiłoby w takim momencie tak powiedzieć... i właśnie to było takie pozytywne bardzo w tym wszystkim i dające nadzieję:)
A i zakończenie też bardzo mi się podobało, a piosenka "kto nigdy nie żył" ma cudowny tekst:)
Dla mnie film na bdb.

#29 2010-08-23 19:19:57

Dominika
Gość

Ostatnio miałam okazję oglądać ten film. Według mnie jest świetny. Nie ma w nim takiego przesłodzenia, nierealności. Główny bohater nie był jakimś Supermenem, bez wad. Buntował się, upadał, jak każdy normalny człowiek. Jest to naprawdę dobra polska produkcja filmowa.

#30 2010-08-24 11:11:08

Inga
Gość

Klasztor w którym był kręcony ten film jest piękny! Takie miejsce prawdziwej obecności Pana Boga. Film piękny...

#31 2010-09-26 21:35:53

Magda_lena
Gość

Oglądałam film niedawno.. jest genialny.. wywarł na mnie ogromnie wrażenia

"Kto nigdy nie żył, nigdy nie umiera...
ten kto nie kochał - nie wie, co tęsknota"

Ostatnio edytowany przez Magda_lena (2010-09-26 21:37:12)

#32 2010-10-04 00:32:36

BASIK
Gość

Często wykorzystuje go w swojej pracy i każdorazowo odkrywam (dzięki oglądającym) w nim coś nowego img/smilies/cool

#33 2010-11-15 18:58:37

zofija
Gość

Obejrzałam go dopiero teraz choć od tamtego roku jest na youtube.com, jeśli ktoś by chciał go ponownie zobaczyć to wystarczy wpisać "Kto nigdy nie żył part 1" a reszta pójdzie sama.
Osobiście mnie się podobał, trzeba powiedzieć, że czasem Polacy umieją coś zrobić, nie jest kiczowaty ani tandetny, jeżeli spojrzeć się głębiej.

Piosenka tytułowa faktycznie bardzo fajna.
Gdzie jest ten klasztor z filmu ? img/smilies/smile

#34 2010-11-15 19:41:56

jutrzenka
Użytkownik
Imieniny: 25.06.
Urodziny: 01.05.

Są tam dwa klasztory img/smilies/wink
Jeden to pocysterski klasztor w Lądzie,obecnie należący do Salezjanów. Znajduje się tam seminarium a klasztor otacza piękno Nadwarciańskiego Parku krajobrazowego...wiem,bo pochodzę z okolic img/smilies/tongue
Drugi, to pobenedyktyński klasztor w Mogilnie (kujawsko-pomorskie). Też mi znany,bo 16km od niego mieszka moja babcia img/smilies/tongue
W parafii tej działa bardzo aktywny proboszcz, który z klasztoru uczynił Europejskie Centrum Spotkań, dom rekolekcyjny, miejsce spotkań młodzieży z wielu zakątków kraju (szczególnie a arch.gnieźnieńskiej).

"Mówisz, że ogarnia cię lęk i pewna nieufność co do przyszłych losów. Czy nie wiesz tego, że Pan jest zawsze z tobą i że nasz nieprzyjaciel nic zdziałać nie może przeciwko temu, kto postanowił zdecydowanie we wszystkim należeć do Jezusa?"o.Pio

#35 2011-04-01 18:48:37

rafcio
Użytkownik

Przepiękny film... Trzeba obejrzeć, nie da się opowiedzieć.

"Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali"
                                                                     2Kor 12,9

#36 2011-06-24 21:23:37

dorota0103
Użytkownik
Imieniny: 25.06
Urodziny: 1.03.1989 r.

Obejrzałam niedawno ten film. Dał wiele do myślenia na np. taki temat jak odpowiedzialność, przyjaźń, umiejętność zmierzenia się z trudną prawdą o sobie, o otaczającej rzeczywistości. Etapy życia z chorobą, jej przyjęcie-niełatwy wątek, ale ciekawie ukazany.

Wzburzył mnie moment wbijania strzykawek w trumnę i ten koncert na Mszy pogrzebowej. Ta scena odwiedzin młodych ludzi ks. Jana, gdy już był w klasztorze-smutek wywołało to (dokładnie nie przytoczę): 'Jan przyjechaliśmy prosić, abyś ochrzcił nasze dziecko'.

Piosenki-szczególnie tytułowa również dały wiele powodów do zastanowienia się nad życiem.
Ciężko coś więcej mi napisać. Nie żałuję, że film w końcu zobaczyłam.

Zapraszam na moją stronę img/smilies/smilehttp://www.zyciowawedrowka.blogspot.com

#37 2011-08-13 15:07:01

Dzastis
Użytkownik

Mój Jeden z Ulubionych Filmów To Kto Nigdy Nie Żył!! :*

Trzy słowa które wprawiają mnie w błogi spokój to:
Pokój,Harmonia,Dobro

Jedyną wierną do końca miłością jest Jezus Chrystus

#38 2011-08-13 15:09:09

Dzastis
Użytkownik

Jeszcze jest jeden z wielu oczywiscie film pt "Josh" tylko nie mogę go znaleść na stronie youtube ;> ale wiem że dużo razy był wyświetlany w TV przeważnie na "Cyfrze"

Trzy słowa które wprawiają mnie w błogi spokój to:
Pokój,Harmonia,Dobro

Jedyną wierną do końca miłością jest Jezus Chrystus

#39 2012-04-14 12:52:24

damian.franciszek
Gość

Jeden z moich ulubionych filmów. Gdy mam gorsze dni często do niego powracam. Treść filmu przypomina mi, iż nawet gdy wszystko się legnie w gruzach - Bóg nie zapomni o mnie img/smilies/smile

#40 2012-04-14 20:39:24

Judyta
Gość

Ja w sumie, prawdę mówiąc, dopiero niedawno go obejrzałam. I film, i te piosenki dużo mi dały.

#41 2012-06-10 14:08:13

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Ja film oglądałam już dosyć dawno. Mi się podobał, chociaż uważam że trochę przejaskrawiony.

#42 2012-07-23 00:44:48

Misia23
Użytkownik
Imieniny: 24.07.
Urodziny: 13.08.1997

dziś miałam okazję obejrzec ten film  jest cudny daje wiele refleksji, przemysleń polecam ten film

#43 2012-07-23 13:59:26

kamcia
Użytkownik

Ten film również oglądałam, ale już dawno. Piosenka też jest dobra: Kto nigdy nie żył, nigdy nie umiera... img/smilies/smile

"Służyć Bogu to szukać najlepszej strony w najgorszym człowieku."
bł. ks. Jerzy Popiełuszko

#44 2012-07-23 14:28:17

Wędrująca
Gość

Witam! img/smilies/smile

Film jest wspaniały!img/smilies/big_smile Oglądałam nie raz, bo nie mogłam się oprzeć jego treści i przekazowi, który ten film niesie. img/smilies/winkimg/smilies/wink

Pozdrawiam A. img/smilies/smile

#45 2012-08-07 22:20:12

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Jakby ktoś chciał obejrzeć, to dzisiaj w TVP1 23.05 img/smilies/smile

#46 2014-01-04 18:15:41

michaleus
Użytkownik
Imieniny: 29.09
Urodziny: 21.01

Oglądałem. Piękny, ale mimo wszystko ciężki film. Niezwykle budujący i dający nadzieję na przezwyciężenie wszelkiego rodzaju zwątpień, słabości, choroby. Piosenka istotnie wpada w ucho ; )

Im więcej daje się Bogu, tym więcej się od Niego otrzymuje.

#47 2014-01-07 14:16:51

ale-czemu
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Czasem warto do tego filmu wrócić mimo trudnej tematyki img/smilies/smile

Jeżeli nie masz siły nieść Krzyża, to GO chociaż ciągnij za sobą.
Jeżeli nawet nie masz siły Go ciągnąć i iść, to usiądź przy Nim.
A jeżeli nawet na to nie masz siły - to połóż na Nim głowę i zaśnij...Odpocznij.
Więcej nic nie musisz.

#48 2017-06-30 00:35:18

fabienne
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Niedawno poznałam zakonnika,który jako kleryk grał w tym filmie img/smilies/smile Najlepsze,że powiedziałam mu w której scenie i mocno się zmieszał img/smilies/wink
Podobno Zebrowski był bardzo sympatyczny poza planem.

#49 2017-11-21 15:08:02

DobroMirka
Zbanowany

Bardzo dobry film, znalazłam fajną ciekawostkę na filmwebie: "Michał Żebrowski przygotowując się do roli księdza Jana schudł 15 kilo, zapuścił włosy i brodę. Kiedy po kilkunastu dniach zdjęciowych po raz pierwszy pojawił się na planie z krótkimi włosami, nawet operator go nie poznał."

Stopka forum